lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bu Kadar:lütfen Yardım..

Buna benzer bir konu DSLR almadan önce de açmıştım ama sorunum DSLR alınca da geçmediği için yeni konu açtım..

Evet artık çektiğim hiç bir fotografı beğenmiyorum.Yada çektiğim hiç bir fotoğrafın sanatsal ve görsel açıdan bir değeri yok..Bir foto turunda yaklaşık 200 fotograf çekiyorum .Ama içlerinden ancak biri ikisi "eh işte düzeyinde" gözüme geliyor..

Sıkıntım konu bulmakta.Ağırlık olarak manzara fotografı çekiyorum ama artık manzara açısından kompozisyon oluşturacak ışığı, objeleri ve mekanı bir araya getiremiyorum..Gözüm görmez oldu.

Lütfen biri bana yardım etsin.Ben neden tıkandım? Ben şimdi ne yapmalıyım? Fotograflarımdaki hata ne?

Not:Geyik değildir arkadaşlar.Lütfen bana yardım edin ondan sonra yine geyikleşiriz

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:37 - İp: 88.***.**6.38
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Tedbili mekanda hayır vardır.

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:40 - İp: 85.***.**7.35
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

kompasizyon bulamıyorsan geyikleri cek..onlar kompasizyon abidesi...teşekküre gerek yok sefer hocam...

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:43 - İp: 88.***.**0.103
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ama helal olsun cok acık kalplisin

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:43 - İp: 85.***.**7.35
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

bak sefer hocam kont görüyonmu konuyu saptırıyo geyik yapıyo.onun fotografını cek bence..

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:45 - İp: 88.***.**0.103
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

yok geyik değil. sefer hocamın bu cocuksu yonunu cok severim ve takdir ederim

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:47 - İp: 85.***.**7.35
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Valla geyik değil ama aynısı bende de zuhur etti

Çıkıyorum araziye gez,gez, bir sürü kare çekip geliyorum eve. Hiçbirini beğenmiyorum.Bazılarını beğeniyorum hazırlıyorum tam eklemeyi düşünürken vazgeçiyorum.Baştan ben beğenmiyorum ki sitedeki üye arkadaşlar nasıl beğensinler diye bir düşünceye kapılıyorum.

Bence belli bir doymuşluk gibi geliyor bana.Yani biz bu işi aştık,olduk artık demiyorum yanlış anlaşılmasın.Sadece kendimizin oluşturduğu çap içinde yapabileceklerimizi yapıp bitirdik bence. Ya çapı büyütmek lazım yada aynı çap içinde farklı uygulamalara,tekniklere yönelmek lazım.Yada daha kolayı bir süre makinayı bir dolaba kilitleyip kilidini ise inat birine vermeli ki bir süre bu ortamdan uzak durup kafayı dinlendirmeli. Düşünebiliyor musun hocam markete bile giderken elime makinayı alıp çıkar oldum....Hastalık mı,yoksa işi cıvıtmamı bilemiyorum.

Bir süre uzak kalmak en iyisi galiba.Zaten yakında karneydi sene sonu evrak işleri derken elimize makinayı mecburen alamıyciiz Belki iyi gelir kafa dinleriz...

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:47 - İp: 88.***.**3.97
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Sefer Hocam bence bu topiği kilitle, bak geyik üretme çiftliğinden arkadaşlar gelmişler bile...

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:48 - İp: 88.***.**3.97
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

ulen bir ciddi yazayım dedim. Geyik ettiniz iyice. Geyiklerde sever

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:52 - İp: 85.***.**7.35
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Fotoğraf makinalarımızın ve bakış açılarımızın kesiştiği bir abim olarak birşeyler söyleyebilirim sanırım.

Fotoğraf turları filan benim gibi gitmeyen biri için heyecan verici olabilir ama bir an için kendimi 3-5 kez gitmiş biri oalrak hayal ettim ve aklıma şartlanma geldi.Bence bu şartlanma akıllara zarar yani ben bu kareyi çeksem güzel olur düşüncesiyle sanat için sanat yapmak bazen insanı bitiriyor.Aslında mesele konu sıkıntısı değil;mesele bakış açısı sıkıntısı.Ben bir manzaraya baktığım zaman ne kadar güzel olursa olsun heyecanlanmıyorsam o manzarayı zaten güzel çekemem.İnsanın baktı mı yüreği hoplamalı ağ şimdi fotoğraf makinem yanımda olsaydı diye içi cız etmeli.

Sonuç olarak benim somut önerim,başka şeylerle uğraşmanız yani amacı fotoğraf olmayan şeylerle uğraşırken aklınıza fotoğraf çekmenin gelmesi.Gölden balık tutarken gelen balığın büyüklüğüne bakınca,insanın aklına fotoğraf makinesinin gelmesi...Bence olay budur.Amatör fotoğraçılık böyle olmalıdır.

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:54 - İp: 144.***.**2.110
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

evet seni geyik severler dernegi basın sözcüsü yapıyoruz.vede yılın ilk geyik aşıgı...kont

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:54 - İp: 88.***.**0.103