eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Bisiklet Alım Sorunsalı

2 sene önce çalınmıştı, artık dayanamıyorum alcem bu hafta yeniden. ne tavsiye edersiniz?

bi de araba asma aparatı kullanan var mı hiç? nası bişeydir

Tarih: 1 Ağustos 2008, 22:07 - İp: 81.***.**7.8
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

mümkünse üçüde buzlu olsun

yanına padılcan salatası..
haşhaşlı börek
bezelyeli börek
mercimekli börek..

Tarih: 7 Eylül 2009, 13:26 - İp: 88.***.**5.193
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

abi sen yemişler diyince fiyata baktım yanlış yazmışım yiğit akü için 130 demişlerdi aklımda o kalmış, ben delphi markayı 110'a aldım yiğit pahalı gelince. yannış şeyetmişim. sordum kaç sene gider diye akücüye, şans işi, 2 sene de gidebilir 10 sene de dedi. ama ortalama 5 yılmış ömürleri. 2 sene garantisi varmış akünün.

evet zorunlu oldu yeni akü alınca arabadan çıkanı iade etmek.

Tarih: 7 Eylül 2009, 16:16 - İp: 81.***.**7.8
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

abi kuru akü alsaydın bakım makım gerektirmeyenlerden. öyle yaptım ben. öncekinin de bakımını doğru yapmadık diye bittiğinden şüpheliyim. gerçi 5 senelikti o da

Tarih: 7 Eylül 2009, 16:23 - İp: 81.***.**7.8
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

kuru ve sulu akü nedir ne değildir

kuru akünün bi gözü şayet garanti kapsamında kurursa akünü yenisiyle değiştirirler..
bi gözünün kuruması nası olur. bir kaç defa aküyü yiyecek şekilde akşamdan teyp lamba farı falan açık unutursan olur.. bi göz..(buda en iyi ihtimalle) kurur ölür bozulur. o zamatlayın akü tekrar şarz tutmaz..
halbukisine hatta halbukisime
yaş akü olursa o bi göz yada iki üç göz kaynar.. aküye basarsın almaz.. sonra oraya saf su neyin koyarsın.. arabayı ite gaka çalıştırırsın (ki benim tavsiyem takviyedir) araba çalışıp uzunsüre şarz dinamosu aküyü beslerse yani gündüz ve farların kapalıysa ve hatta klima açmamanda iyi olur.. akü şarz oldumumu tamamdır işte aküyü kurtardın gibi bişi..

bu annattığım yaş akünün faydasıydı.. ama bu fayda zararda olabülü..
bakımını yapmazda o bir gözü kurutursan ve yakın zamanda şarz etmezsende ölür akü.. içindeki çinko kurşun plakalar erir..
olmaz işte o zaman at o aküyü..
nereye atıyosun yasak..
bundan kelli öyle aküydü pildi bataryaydı.. kurşundu magnezyumdu.. uranyumdu plütonyumdu kriptondu.. atamazsın aklına geldiği gibi... yasak..

ben çıkıyım yaveşten.. müşteriye uğrayım

Tarih: 7 Eylül 2009, 16:41 - İp: 88.***.**5.193
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

valla ıslak kuru varmı dedim yok dediler o süpürgede oluyormuş
şöyle bakımlı bi akü olsun diye ısrar ettimse de bakımsız akü verdiler.
bu bakımsızlar iyiymiş, suydu muydu uğraşmıyormuşsun. hem baktım da öyle dışardan bakınca pek bakımsız görünmüyor, hatta iyi bile görünüyordu, aldım ben de...

roko ankara iftarına hazırlandı mı ?
çarşafları falan değiştirdin mi ? ağır misafir mukabili...

Tarih: 7 Eylül 2009, 16:56 - İp: 81.***.**3.185
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

çok güzel bi paylaşım roko.

eline küreğine sağlık.

üstband lütfen

Tarih: 7 Eylül 2009, 16:57 - İp: 212.***.**8.38
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Efeni öncelikle ben arabayı akü bitmeden satarım. prensip meslesi. Asla bitmez aküsü. Ayıp sayılır bizim meslekte aksi türlüsü. Bİ okyanus çıktı içimizden işte külüstürlere binen. Gerisi hep iyi arabalara biner. Renk konusundada çok seçiçiciyizdiy. Öyle pembe falan asla almayız. Okyanus hariç.
SUlu aküler aslında sulu değildir. Sİzin gibi avam tabakası anlasın diye öyle denir. İçinde asit vardır. Ayrıca kurşun levhalar vardır. Bunlara alekterek verince oksetlenirler. Krş20 olurlar. (Kurşun Dİoksit) TAm tersine dönerkenneside alektrikis üretirler.
Kurular sanırım eski piller gibi nişadırla çalışıyo olmalı.

Tarih: 7 Eylül 2009, 19:08 - İp: 85.***.**2.37
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

nişadır fıkra sektöründede kullanılıyor.

Tarih: 7 Eylül 2009, 21:28 - İp: 85.***.**7.209
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

okyanus..şimdi ankaraya gelebilme durumun ne raddelerde..hata epey yorulmuş..mutlaka gelmek isteyecektir..pazarbey gelecek..buffalomuz vardı ,gaip oldu..ozzyybaba mümkün olursa gelmek isteyecek.....dörtli bir konsültasyon yapma durumu olabilir....

Tarih: 7 Eylül 2009, 23:34 - İp: 78.***.**3.57
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 7 Eylül 2009, 23:51 - İp: 85.***.**5.27