fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

Bıraktım...

bırakıyorum fanatikliğimi , Türkiye ligini takip etmem artık... açarım İspanya ligini, Barça yı izlerim, messi yi izlerim... ne arda ne de semih, orta sahadan rövaşata ile gol atsalar, yine dönüp bakmam... ayrıca daha da davosa gelmem...

#fujisever' tarafından 13.04.2009 01:44:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Nisan 2009, 01:43 - İp: 78.***.**8.42
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Tekrar döneceğin kapıyı hızlı kapatma

Tarih: 13 Nisan 2009, 01:46 - İp: 88.***.**7.142
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Mechule katılıyorum.

Böyle diyenleri biz çokkk gördük fuji.

Büyük konuşma.

Tarih: 13 Nisan 2009, 01:48 - İp: 78.***.**9.13
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Aslında ''Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır'' diyecektim.

Tarih: 13 Nisan 2009, 01:54 - İp: 88.***.**7.142
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

galatasaray aşkı için, asy nin yıkılacağını, artık maçların olimpiyatta yapılacağını duyunca, 1 günlüğüne, mersinden kalkıp, istanbula gelen, ali sami yende maçını seyredip, sabah ki dersine yetişmek için, hemen geri dönen, ve bir aylık cep harçlığını bu macerada harcayan biri olarak, bugünkü maç sonunda çıkan o iğrenç kavgadan sonra, futboldan soğudum...

kafedeki çocuklar, bağırmaya başladı , vur vur vur diye... sonra yanımdaki amca, zevkten 4 köşe olmuş gülüyordu... arkadaşım da, demez mi, "yahu emre aşık, madem dayak yedin, kartta yedin, gidip ağzının üstüne vursana şu lugano nun" gülsem mi ,kızsam mı anlamıyorum... dalga geçip, geçiştiriyoruz milletçe, ama bizim kültürümüz bu olamaz...

(karakterinde döneklik olan biri zaten kapıyı sert kapamaz...)

Tarih: 13 Nisan 2009, 02:03 - İp: 78.***.**8.42
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

İyi yapmışın fuji.. Hikaye bu işler zaten.. Boş işler.. Yemişim futbolunu..

Tarih: 13 Nisan 2009, 02:10 - İp: 81.***.**9.140
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Bizim kültür diye bir şey yok.

Dünyanın her yerinde bu aynı maalesef.

Tarih: 13 Nisan 2009, 02:10 - İp: 78.***.**9.13
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Bak Musti gibi sende aşık ol. Ne futbolu gözü görür ne de başka bir şeyi.

Tarih: 13 Nisan 2009, 02:12 - İp: 78.***.**9.13
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

sultan abla, sen ispanya da , devre aralarında, insanların kitap okuduğunu biliyor musun? ya da avrupada klüplerin, kamplarda futbolcularına kitap dağıttını, okuma zorunluluğu olduğunu biliyor musun? ya da amerika da, basketbolcuların katıldığı eğitim kamplarını, yardımlaşa derneklerini vs...

avrupada, bir portekizli oyuncu, rakibine sağlam bir tekme atmıştı, sonra kendine kart gösteren hakeme yumruk sallamıştı... anında futbol lisansını iptal ettiler, kimse de o futbolcunun arkasında durmamıştı, ismini hatırlayamadım, ünlü biriydi... sportmenlik, insanlık bunu gerektiri...

para , iktidar, hırs... bunlar bizi daha çabuk bozuyor... tamam insanın mayası buna müsait, ama, bizim ülkemizde, sistem de buna müsait, yani mahalle baskısı yok, yani bu konularda soylu bir kültürümüz yok malesef... arda çıkıyor maç sonunda diyor ki, herkes haddini bilecek.. biz her yerde delikanlıyız, işte şöyle yaparız böyle yaparız, cart curt...

düşünebiliyor musun, senin çocuğun böyle konuşsa ne yaparsın, hemen terbiye verirsin, eğitirsin onu... peki toplum ne yapıyor, yürü be arda,delikanlı çocuk, vur vur vur...

kimse ardayı kınamayacak yarın... kimse semihi de kınamayacak... sadece karşı takımın savunucuları kınayacak, kendi topçularını koruyacak, delikanlı çocuk diyecek...

bahsettiğim kültür bu.. ya da kültürsüzlük...

Tarih: 13 Nisan 2009, 02:21 - İp: 78.***.**8.42
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Çocuk bunların hepsi çocuk ondan böyle yaparlar..Ver altı ay ceza bak yaparlarmı..

Tarih: 13 Nisan 2009, 03:11 - İp: 85.***.**7.229
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Artık kavgaya karışanları A1 KİCKBOX 'da görmek isteriz.
uuuuuuuuuu
Birileri kavga edecek birileride bunu tv karşısında izleyecek
diğerleri stada gidecek bilmem kaç paraya.. Clüplerin cebi para dolacak..

yav Türkiye'de hiç mi kafa yok?
spormuş? ne sporu birisi anlatsın bana..

adam çıkıyor sövüyor siğiyor kavga ediyor sonra alıyor parasını 1 hafta sonra tekrar ligde..
Onların hallerinden hiç şikayetleri yok. Herşey tıkırında..

SPOR BAHANE KAVGA ŞAHANE

Tarih: 13 Nisan 2009, 05:39 - İp: 88.***.**9.58