fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

Bıraktım...

bırakıyorum fanatikliğimi , Türkiye ligini takip etmem artık... açarım İspanya ligini, Barça yı izlerim, messi yi izlerim... ne arda ne de semih, orta sahadan rövaşata ile gol atsalar, yine dönüp bakmam... ayrıca daha da davosa gelmem...

#fujisever' tarafından 13.04.2009 01:44:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Nisan 2009, 01:43 - İp: 78.***.**8.42
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Gerçekten de büyük rezillikti. Hem Futbol kalitesi olarak hem de davranış kültürü olarak. Maçtan sonra Arda nın açıklaması stand up gibiydi, o sinirle ne dediğini kendi bile anlamamıştır herhalde. Maalesef ligimiz çok kalitesiz, ancak fanatizm, kulüpler tarafından cep boşaltma mekanizması olarak çok başarılı kullanılıyor.

Fuji iyi etmişsin kardeşim, yerinde olsam ben de bırakırdım. Sen git, takımın için tüm harçlığını heba edecek kadar, derslerinden geri kalma riskine girecek kadar fedakarlık yap, sonra ömründe bir Fenerbahçe galibiyeti göremeden gençliğin çarçur olsun. Çok haklısın çok.

#t_yaman' tarafından 13.04.2009 11:28:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Nisan 2009, 11:21 - İp: 78.***.**5.148
mimarbey
mimarbey (Objektif)
Ankara / Amatör

Böyle bir rezalet olamaz.Olmamalı.Orda Türk milli takımının değerli(!) oyuncuları var.Aynı yolun yolcusu bunlar.Birlikte büyümüşler,abi kardeş olmuşlar.Hiç yakışıyor mu?Onlarda zerre esamesini göremesem de ben utandım.Çoluk çocuk da izliyor bu maçları.Böyle mi örnek olacaklar.

Maç içi strestir anlarım ama böyle terbiyesizliği hazmedemem.Hem klüpler hem de federasyon devreye girmeli.Bu çirkinlikler cezasız kalmamalı..

Tarih: 13 Nisan 2009, 13:05 - İp: 81.***.**3.48
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Yani Tayfun son dakika golünü atmışın yine.

Tarih: 13 Nisan 2009, 13:54 - İp: 81.***.**8.90
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Hemşo

Tarih: 13 Nisan 2009, 14:49 - İp: 78.***.**5.148
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Ah galatasaray ah saç baş yoldurdun, ne diyim sana yeneydikte dayak yiyeydik..

dünyanın en büyük derbilerinden birisi bizim derbi...

kavga çıkmasa ne güzel; ama taraftarın kavgayı ateşlediğine, kıvılcımı onların çıkardığına inanıyorum. Hakem bile kart göstermekten korktu ortalık karışacak diye...

Ben zaten kalıpta izlemedim kavgayı, lakin o ana kadar adrenalin dolu bir maçtı...

Neyse efendim bizimkilerde böyle işte..En çokta bi' tane taraftar girdi sahaya arkası gelecek diye korktum.

Tarih: 13 Nisan 2009, 19:39 - İp: 78.***.**0.18
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

istediğinizi deyin sultan abla, tayfun abi... sinirlenmem... taraftarlık bitti artık...

ingiltere de yaşasam, takımımı ömür boyu tutardım, çünkü orada bir futbol kültürü var, herkes kendi şehrinin takımını tutuyor... geçen senelerde, chealse şampiyonluğunu garantilemişti, mençıstırın stadında maçı vardı son hafta, tüm stat alkışladı celsilileri, ayrıca rakip futbolcular da alkışladı... peki biz de ne oldu, fener şampiyonluğu garantileyip ali sami yen e geldi, tüm stat birlikte küfür edip, şişe attılar, maçı oynatmadılar... ben utandım , yanımda fenerli akarabalarım vardı, zevkli bir derbi izlemeye gitmiştik, inanın utandım... dünyanın derbisiymiş... peh... horoz dövüşünden başka bir şey değil... taraftarın da palamut sürüsü gibi bu hengamenin peşinden gitmesi, üzücü... futbol güzellik olmalı, seyir zevki olmalı.. taraftara bunu sunamıyorlar, ama taraftar hala takımı için "ölürüm" diyor... zaten bu takım tutma kültüründen ne gelirse başımıza geliyor ya, seçimlerde de parti tutuyor insanlar... ne hizmete, ne de karaktere bakıyorlar lider seçerken... müstehak bize...

Tarih: 13 Nisan 2009, 20:05 - İp: 78.***.**6.36
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

İşte farklı kılanda o taraftarın ölürüm demesi...

Diğer büyük derbilere baktığımızda hepsinde siyasi görüşler hakim...Takımın birisi katolik diğeri protestan adamlar öyle rakip taraftarlarda..Diğer derbilerin hepsi böyle yani bir görüşten dolayı ayrım var; fakat bizde durum böyle değil taraftar takımı öleceği için bu kadar ateşleniyor, aynı takımdan sağcısıda solcusuda, hristiyanıda müslümanıda omuz omuza el ele izliyor maçı... Ama bilmem nedendir bizimkiler kavga konusunda da epey ateşli...

Tarih: 13 Nisan 2009, 20:23 - İp: 78.***.**0.18
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Bırakmakta geç bile kalmışsın.
Yada şöyle diyim de morelin bozulmasın. Başlamakla hata etmiştin.

Şimdi sözlerime spor nedir diye başlamak isterim. Spor olan şey sporu yapmakmıdır yoksa sporu izlemekmidir.

Futbol oynamayı severim. Halen de ara sıra deperiz topu gördükçe.
Ama izlemeyi sevmedim hiç desem yeridir.

Şu görüntü de iğrenç.

Sen git cahil şımarık, ağırlığı altın olsa o transfer parasını etmeyecek adamları ilah belle, ondan sonra da bunlar topluma böylemi örnek olacak diye dert yan.
Neydiler ki nasıl örnek olmalarını bekliyordun.
Futbol sen çok gereksizsin.

Tarih: 13 Nisan 2009, 20:31 - İp: 85.***.**2.255
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Okyanus katılmıyorum sana ya, futbol sporların kralı bence. Gerek lisanslı gerekse amatör olarak birçok spor yaptım ancak futbolun yerini hiçbiri tutamaz. Oynaması ayrı zevk seyretmesi ayrı zevk. Fuji kardeşime katılıyorum elbet, ancak ülkemizde bu böyle, problem bizimle alakalı, futbolla değil. Bu fanatizm olayını bizzat kulüpler kendiler pompalıyor, fanatizm forma aldırıyor, hat aldırıyor, körü körüne para harcatıyor. Valla işyerinde GS li arkadaşlarımla atışmak kadar zevkli birşey olamaz. Fener gol yiyince, Trabzondan bile telefonla arayıp dalga geçerler sağolsunlar.

Beni üzen aslında FB - GS takımlarının kuruluş amaçları bile birbirine paralel olması. FB aslında 1899 yılında ve 1902 (yanılmıyorsam) iki kere kurulması engellenmiş bir takım (sakıncalı bulunarak). GS ardından da FB, o zamana kadar İngiliz tekelinde olan futbola Türklerin de ortak çıkması amacıyla kurulmuş iki kader yoldaşı. Ne zaman İngilizler memleketten elini eteğini çekiyor, rekabe başlıyor. Rekabet güzel elbet ancak cahillikten beslenen fanatizm devreye girince, işte böyle zehirleniyor ortalık.

Tarih: 13 Nisan 2009, 20:44 - İp: 85.***.**5.63
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

lise yıllarımda, gs uefa yı almıştı... müthiş bir macera idi... ben hep Ergün Penbe yi örnek aldım kendime, hep onun gibi top oynamak istedim, onun gibi konuşmak, onun gibi saçımı taramak... gençlik işte... arkadaşlarım bana 67 der o yüzden (sırt numarası ) ... beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı Ergün, tam bir sporcuydu, hiç kırmızı kart gördüğünü ,g örmedim, sarı kartı bile nadirdir, o da pozisyon gereği alınan bir iki sarı karttır, hiç sportmenlik dışı davranışı olmamıştır... sırf bu yüzden, polis teşkilatının , gençleri uyuşturucudan ve sigaradan korumak için düzenlenen etkinliklere ergün ü çağırmıştır zamanında...

spor izlemek, sporcuları örnek almak, iyi bir şeydir bence okyanus abi... ama bu sporcularla, bu takımlarla zor...

Tarih: 13 Nisan 2009, 20:45 - İp: 78.***.**6.36