seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

Bir Saniye

bence arkadaşlar küresel ısınma denen bir şey yok.. bu koca bir yalan.. sularımız azalıyor ama su satan firma sayısı her geçen gün artıyor.. pet şişedeki suyun kaynağı dağlarda eriyen kar suları değil mi?.. kar sularını su istasyonları toplayıp satıyorsa dereler nerden beslenecek...

bence diye başladım.. böyle olduğunu güşünüyorum.. ilk kez su alıp içtim ve aklıma bunlar geldi... bence diyorum yani kesinliği yok yanılıyor olabilirimde ama bir düşünün

Tarih: 7 Ağustos 2007, 22:14 - İp: 88.***.**1.243
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Keşke düşündüğün gibi olsa seyyah..

Artan kene vakalarının herkez farkında bunun tek sebebi var

kene ile beslenen kuşlar suların azalmasından dolayı artık

gelmiyorlar ülkemize...

Tarih: 7 Ağustos 2007, 22:18 - İp: 88.***.**8.234
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

düşünsenize milyonlarca pet şişenin suyu nerden geliyor

Tarih: 7 Ağustos 2007, 22:29 - İp: 88.***.**1.243
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

evet kuresel ısınmada yok cernobılın zararıda
inanmıyorsanız getirim bir bardak cay içeyim e cay yapabiliyorsak suda var demekki

Tarih: 7 Ağustos 2007, 23:02 - İp: 85.***.**9.17
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

gaijin

Tarih: 7 Ağustos 2007, 23:09 - İp: 88.***.**7.102
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hellfire

Tarih: 7 Ağustos 2007, 23:14 - İp: 85.***.**9.17
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

zaten bende çevre ve orman bakanıyım.. gaijin bu dağlardaki su pet şişelere dolduruluyor.. ericek kar kalmayınca derelerde kuruyor.. bu bir tez.. mantıklı mı değil mi?

Tarih: 7 Ağustos 2007, 23:20 - İp: 88.***.**1.243
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Küresel ısınmanın varlığından kuşkuya düşen bilim adamları var aslında. Ama onlar bile son yıllarda kutuplardaki erimelerden sonra fikirlerini değiştirmeye başladılar.

Ancak kuraklığın ve su kıtlığının asıl nedeni küresel ısınmadır diyemeyiz. Küresel ısınmanın iklim dengesizliğine yol açtığını, kasırgalar oluşturduğunu seller oluşturabildiğini anımsatmak isterim.

Kuraklığın ve su kıtlığının -mesela Ankara daki su kıtlığının- sorumlusu insanoğlu. Gölleri kuruttuk, su havzalarını tahrip ettik, hıyar yetiştireceğiz diye ırmakların suyunu bağ bahçelere akıttık, her yere baraj yaptık. ama tüm bunları plansız, hesapsız yaptık. Göller teker teker kuruyor, nehirler kuruyor. Ülkemizin 4 bir yanı denizlerle çevrili, ama insanlar havuzlarda yüzmeyi tercih ediyor .

Pet şişelere gelince, belli kriterlere sahip sulara menba suyu ünvanı verilir. Bunlar mşneralce zengindir ve cam şişede satılırlar.
Plastik şişelerde satılanlar da sağlık kriterlerini karşılar ama mineralce çok zengin olmayan alaalde sulardır.
Pet şişelerde satın aldığımız sular esasında toplam su tüketiminin çok az bir kısmına karşılık gelir. Mesela arabamızı yıkatırken ortalama 20-30 litre su harcarız.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 23:20 - İp: 81.***.**8.105
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

o bilim adamlarının tezlerini dinliyorum,seyyahın su tezi onların dedikleri yanında kuantum teorileri gibi kalıyor..

adamlar yuzsuz yuzsuz konusabılıyor..

----

bizim işimiz,sınava calısmayıp sınavdan once allahım yardım et demek gibi birşey..

sen suları kurut,onlem alma,sonra elleri yere ac dua et..yagmur yagsın..

Tarih: 7 Ağustos 2007, 23:23 - İp: 85.***.**9.17
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Şu anda Karadeniz de bile su sıkıntısı çeken şehirler var. Karadeniz yılda yaklaşık 150-200 gün yağış alır.Her tarafında binlerce dere vardır. yeraltı suları bakımından da zengindir. Ama su sıkıntısı çekmeye başladık.

Tuhaf değil mi? Şimdi bu konuda kalkıp küresel ısınmaya kabahat bulmak ancak biz Türklerin yapacağı bir şey.

Park, kaldırım yapan değil, altyapı yapan belediye başkanı isterzi
Belediye başkanları kendimi bildim bileli boş işlerle uğraştı bu ülkede. En ufak kasabasından en büyük şehrine kadar.

Tarih: 7 Ağustos 2007, 23:37 - İp: 81.***.**8.105
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

yapmayın arkadaşlar yaa..
sırf bizde değil ki;
dünyada var su azalması..
Bu yerçekimi kanunu gibi gercek artık..

en basitinden örnek vereyim mi?
karıncalar gibi çoğalıyoruz biz insanlar..
tuvalete giren eleman bi çişini yapıyor!
arkasından çiş için GGÜRRRR diye sifonu çekiyor.

yani 200 ml çiş yapıyor;
6 litre su döküyor!

OHHAAAA yani..

daha hesaplı temizleme yolu varken..

Tarih: 8 Ağustos 2007, 00:12 - İp: 88.***.**0.136