seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

Bir Saniye

bence arkadaşlar küresel ısınma denen bir şey yok.. bu koca bir yalan.. sularımız azalıyor ama su satan firma sayısı her geçen gün artıyor.. pet şişedeki suyun kaynağı dağlarda eriyen kar suları değil mi?.. kar sularını su istasyonları toplayıp satıyorsa dereler nerden beslenecek...

bence diye başladım.. böyle olduğunu güşünüyorum.. ilk kez su alıp içtim ve aklıma bunlar geldi... bence diyorum yani kesinliği yok yanılıyor olabilirimde ama bir düşünün

Tarih: 7 Ağustos 2007, 22:14 - İp: 88.***.**1.243
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

arkadaşlar su bir yanlış anlaşılma var sanırım zaten su normalde kendi döngüsünü tamamlıyor ondan yana sorun yok sorun içme suyu kaynaklarında içilecek sularımızı kirlettiğimiz içme suyu bulamıyoruz asıl problem bu kaçak ve bilinçsiz sanayileşme sonucu yerlatı sularımızı kirlettik yeraltı suyu kirlenince geri dönüşü olmuyor o yüzden yüzey suları arıtılıp içiliyor. o da ne kadar lezzetli gelirse

Tarih: 8 Ağustos 2007, 15:15 - İp: 81.***.**7.150
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

benim amacım kuruyan derelerin kaynağını bulmak.. erimesi ve dereye karışması gereken su depolanıp şişelere dolduruluyor.. milyonlarca şişlelere.. tabiki nehirler kuruyacak..

Tarih: 8 Ağustos 2007, 15:19 - İp: 88.***.**5.196
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

yanlış düşünüyorsun o konuda seyyah bu da bizim uzman olduğumuz bir konu
sana olayı şöyle anlatayım :
çok büyük nehirler ırmakların (nil nehri bile) kaynağı göze diye bildiğimiz yer yüzüne çıkan küçük kaynak sularıdır. bunlar zamanla diğer yüzeysel sularla birleşerek çok yüksek debiler halinde akıyorlar kaynağı kurumuş olabilir faakat bütün derelerin kaynaklarını kurutamazsın veya bütün nehirlerin kaynaklarını kurutamazsın. menba suyu olabilecek suların standartları bellidir. o standartlara uyan sular varsa zaten bunlar belli kişilerin tekeline girmiştir ücret ödemeden o suya sahip olamazsın. derlerin kurumasının asıl sebebi ne biliyormusun kaçak yapılaşma sonucu yeşil alanların azalması. doğada suyu tutan unsurlar bunlar. suyun tutanabileceği bir alan olmayınca yer altına süzülerek inemiyor ve kaynak suları besleyemiyor yüzeyden akıp gidiyor. bunun sonucu da toprak iyi beslenemediği için kuraklık kaçınılmaz son olarak karşımıza çıkıyor

Tarih: 8 Ağustos 2007, 15:28 - İp: 81.***.**7.150