bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Bir Aras Kargo Klasiği

Evet arkadaşlar bu zamana kadar bana hangi kargo firması yakınsa yollayacagım ürünleri öyle yollardım. Hİçbir zaman şu kargo iyi şu kargo kötü yorumu yapmadan.Fakat bundan bir hafta kadar önce Aras Kargo mağduru oldum...

16sında yollamış ıoldugum hediyelik eşyayı 22si oldugu halde halen karşı taraf alamamış(Antalya'dan İstanbul'a)

İstanbuldaki kargo şubesini aradıgımızda "kargo gelmedi herhalde kaybolmuştur yol parasını öderiz" diye bir açıklama ile karşılaştım.Sanki hiçbir şey olmamış gibi bir konusma.. Antalya'dan yolladıgım kargo şubesine gittiğimde "sigorta yaptırmadınız mı?" sorunu ile karşılaştım... Eğer ben her gönderdiğim ürüne sigorta yapacaksam siz ne işe yarıyorsunuz? Aras kargonun bu iki şubesiyle yapılan görüşmeler neticesinde "Önem taşır" sloganınızın hakkını ne denli verdiği tartışma konusu olmuştur...

Daha sonra Antalya Genel müdürlüğününden bir bayanla konuştum. Onlar da şubeleri arayacaklarını ve bana tekrar döneceklerini söyledikler.. Söylediklerini yaptılar şubeleri aramışlar fakat kargonun daha gelmediğini ve 15 gün bu kargonun aranacagını bulunamadıgı taktirde kargonun fişini ibraz etmem halinde bana para tahsis edeceklerini bildirdiler?
(fiş olacak ama haaa)

Şimdi gelelim sorulara... Yaptırdıgım ürün şudur(fotoğraftaki ben değilim bu arada

Bu da videosu http://www.looxis.com/gfx/facescan.wmv

Benim başıma gelmiş bu olayı yaşayanları da gördüm.. 2 3 ay adamları oyalayıp sonunda para ödemeyi kabül edip fakat gönderi parasını vermemek de ısrar etmişler?
Sanırım biz o parayı kaybetsinler diye veriyoruz..

Benden fiş istediler... Her yeri delik deşik ettim fişi buldum..9. ayda yaptırmıştım bu ürünü . Peki ben bu ürünü 5 sene önce yaptırmış olsaydım fişi saklamak zorunda mıyım... Ya da bu ürün bir fotoğraf olsaydı ya da bir belge ya da manevi değeri çok büyük olan bir şey..ya da pazardan aldıgım bir oyuncak olsaydı. Neyi neye göre değerlendiriyorlar..

Adamın birisi bilgisayar kasası yollamış,kaybetmişler.
Ondan fatura talep etmeden 250ytl ödemeyi kabül etmişler..Fakat içinden kargo ücretini kesmeye calısmıslar.Çocuk kabül etmemiş.. Gitmiş şikayet etmişler ve bu memnunyetsizliği herkese analtacagız demişler. 2 gün sonra arayıp "biz tekrar düşündük paranızın tamamını alabilrisiniz "demişler

Peki bu işin standardı nedir?
En basitinden fatura ya gösterilir ya gösterilmez
Ya da bu gibi durumlarda kargo parası ya ödenir ya ödenmez...?

Daha sonra epey bir araştırma yaptım..Cogu insanın aras kargodan şikayetçi oldugunu gördüm..

Aramızda bu gibi durumla karşılan var mı acaba?

Tarih: 23 Kasım 2006, 14:11 - İp: 85.***.**5.32
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Yurtiçiden şaşmayacaksın...
Ufak tefek hatalar yapsalar da diğerlerinden iyi...

Tarih: 23 Kasım 2006, 16:54 - İp: 81.***.**5.24
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

artık yanından bile geçmem

Tarih: 24 Kasım 2006, 11:59 - İp: 88.***.**6.240
q.melike
q.melike (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bende aras kargoyu şikayet için bir araştırma yapayım aramamotorunda dedim
Bir baktım bizim site
Hemen yazıyorum
Rizeden nevşehire arkadaşımın doğum günü için gönderdiğim hediye bir ay üzerine gitti.Süpriz olacaktı ,ama ben hediye gönderdiğime arkadaşımsa hediye aldığına bin pişman oldu.
Kargom nevşehire ulaştı blok kat no cep.no vs.detaylı vermeme rağmen adres yetersiz denilip (şehrin göbeği) ne karşı taraf nede bana hiç bir bilgi verilmeden (arama yoluyla) kargo tekrar rizeye döndü.Ve ben bunu defalarca nevşehir aras kargoyu arayarak takip ediyorum yoksa herhangi bir bilgi aktarımı yok.Zaten bana nevşehir a.k.dan söyledikleri şey şu 'dışarıya arama yapamıyoruz :S :D'
Komik tabi.Bu arada kargo bir kaç günde nerede olduğu belirsiz öylece kaldı.Ben rizedeki şubeye gittim.Kargo rize şubesinde.Bir baktım müfettişde orada.Tahmin edersiniz neler söylediğimi uzatmayayım.Çalışanlar ikaz aldı.Onlarında prosedür de uygulamaları gereken ama uygulamadıkları kısımlar vardi çünkü.Ve Rize şubesindeki elemanlar ikaz aldı peki ya nevşehir şubesinde çalışanlar ?
Sonrasında O gün tekrar nevşehire göndereceksiniz dedim.gönderdiler.Nevşehire gittikten bir kaç gün sonra yine adres yeterli değil denilip kargo arkadaşıma teslim edilmedi.Arkadaşım bu arada kaç defa kargoya uğradı bilmiyorum.Bir ay üzerine kargoya kavuştu.Süprizden geçtim yani olayın iyilikle alakası kalmadı benim gözümde.Her neyse bende bisquit gibi düşünüyorum artık.Yanından bile geçmem.

Tarih: 26 Aralık 2007, 11:14 - İp: 88.***.**9.99
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

siz siz olun yurtiçinden şaşmayın
sağlam getirdiklerine seviniyor insan kargosu eline geçince
ben önünden dahi geçmiyor arasın elimle götürür araba parası veririm yola düşerim yine aras kargodan daha sağlam bir şekilde teslim ederim göndereceğim malzemeyi

Tarih: 26 Aralık 2007, 11:22 - İp: 81.***.**7.150
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

bende şikayetciyim arkadaşlar.aylar önce kankama göndermiş oldugum nikon d100 hala eline gecmemiş.ayıp yaa..

Tarih: 26 Aralık 2007, 19:34 - İp: 88.***.**6.8
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

libstır sen gangalarına hep D100 mü gönderiyorsun

Tarih: 26 Aralık 2007, 20:09 - İp: 78.***.**6.225
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

bisquit standardı nedir biliyormusun..

gideceksin...eğer benim mağduriyetimi gidermezsiniz basın yayın yolluyla memnuniyetsizliğimi ifade ederim de..

adamlar iyilikten güzelliklten anlamıyorlar..

bundan sonra aras kargo mu???

öldürsennn kullanmam...

bak şimdi bende bu linki aras kargoya mail olarak atıyorum... okusunlar....

Tarih: 26 Aralık 2007, 20:25 - İp: 88.***.**8.10
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

nedimy olay halloldu fakat epey bekledik vsvs.. ayrıca ben fatura tasımak zorunda mıyım?

bu arada kanka d100 hala gelmedi,bulvar gazetesine sardıgından dolayı olmasın

Tarih: 26 Aralık 2007, 21:41 - İp: 88.***.**7.217
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

yalan konuşma kankaa..bulvar degildi o gazate tan dı

Tarih: 26 Aralık 2007, 21:50 - İp: 88.***.**6.8
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

tabi daha ucuz diye onu al sen

Tarih: 26 Aralık 2007, 21:51 - İp: 88.***.**7.217