flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

Ağzı Olan Konuşuyor

Habertürk Dün akşma AA ya kanca takmak istedi

Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hilmi Bengi, Anıtkabir ile Kocatepe Camisi'ni bir arada gösteren ve AA'nın 2007 takviminde kullanılan fotoğrafın fotomontaj olmadığını belirterek, "Bu fotoğrafta hiçbir ön yargı, art niyet söz konusu değil" dedi.
Habertürk'ün dün akşamki ana haberlerine telefon bağlantısıyla katılan Bengi, AA fotoğraflarının orijinal olduğunu söyledi. Söz konusu fotoğrafta derinlik olduğunu ifade eden Bengi, "Arka arkaya gelen bir şeyin sanki yan yanaymış gibi göründüğünü'' kaydetti.
Fotoğrafın ''estetik, ilginçlik ve yenilik açısından çok güzel olduğunu'' belirten Bengi, "Bu objektif ne gördüyse onu yansıtmıştır" diye konuştu.
AA'nın geçen yıl günde ortalama 403, bir yılda ise toplam 147 bin 440 fotoğraf geçtiğine dikkati çeken Bengi, "AA arşivindeki 500 bini aşkın fotoğraftan hiçbirisi fotomontaj değildir. Bunu taahhüt ediyorum. Bunu ayrıca da belgeleyeceğiz" dedi.

Bugün saat 14 de noter huzurunda fotğraf tekarar çekildi.

Buakşamda Haber tük tekrar haber yayınlayacak kaçırmayın derim

Azıolanlara cevap vermek lazım

Düna akşamki haber

Tarih: 9 Ocak 2007, 14:50 - İp: 81.***.**6.136
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

ahmet abi daha sonra özür dilediği görüntüyüde koyarsan sevinirim...bizim tv habertürk kanalını çekmiyor da...

Tarih: 9 Ocak 2007, 15:04 - İp: 88.***.**2.118
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

zaten göstermısler orda yanyana zoomlayıpta fazla söze gerek yok sanırım..gündem yaratmaya calısmıslar fakat basarısız olmuslar..ne diyelim umarım baska bır konu bulabilirler..

Tarih: 9 Ocak 2007, 15:18 - İp: 85.***.**7.132
stcolor
stcolor (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Habertürk izlediğim kanallar arasında değildir ama bu akşam özellikle izleyeceğim bakalım beyfendi söylediği gibi özür dileyecekmi

Ayrıca bu görüntüden neden bu kadar rahatsızlık duyulduğunu da çok merak ediyorum.Bu zihniyeti ve haber yayıncılığını kınıyorum.

Dediğiniz gibi flassv ağzı olan konuşuyor.

Tarih: 9 Ocak 2007, 15:21 - İp: 88.***.**9.21
skaraduman
skaraduman (üye)

Ankadaşlar benim bir Anadolu Ajansı çalışanı olarak bir konuyu sizlere bilgi amaçlı aktarmak istiyorum.
Anadolu Ajansı'nda montaj fotoğraf gerçekleştiren kişi tazminatsız işten atılır. Buna son örnek de Samsunspor maçında montaj yapan bir arkadaşımızdır.
Onun için bunu bilen bir AA çalışanı montaj olayına kesinlikle girmez. Konuşan konuşsun, o konuşmaları bir gün kendileri yutarlar. Ağır konuşmak yakışmaz ama bu konuda AA'ya destek veren herkese ayrıca teşekkür ederim.

Tarih: 9 Ocak 2007, 15:23 - İp: 212.***.**5.202
flassv
flassv (editör)

Bu akşam habertürk kesin kıvıracak nasıl kıvıracak çok merak ediyorum doğrusu haber editörünün bunu bedelini ödemesi gerekir bence sahtekar lıkla itham edeceksin sonra hiçbişi olmamış gibi çekip gideceksin olmaz bence.

Tarih: 9 Ocak 2007, 15:47 - İp: 81.***.**6.136
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Sırf sataşarak gündem yaratıp rayting yapmaya çalışan kanalı izlemek istemiyorum. Sen buraya yükle de biz burdan izliyelim bence.

Tarih: 9 Ocak 2007, 15:47 - İp: 88.***.**3.85
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

su acının aynısını tolga adanalı ceksin ben burdan sizden ozur diliycem....

bu acının aynısını cekmişsiniz ozur dilerim (mor bi surat yakısır)

gercektende agzı olan konusuyor

Tarih: 9 Ocak 2007, 16:43 - İp: 88.***.**3.96
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

aslında o fotonun fotomontaj olup olmadığı değil de neden Anıtkabirin o fotosunun tercih edildiği tartışılmalı.

Tarih: 9 Ocak 2007, 16:58 - İp: 193.***.**2.10
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ee demekki neymiş büyük konuşmamak lazımmış.Bazen imkansız gibi görünen pekçok şey olabiliyor. Anıtkabir ile camiyi yanyana yakıştıramayan bir zihniyetin sonucu bu.Maalesef her iki taraftada böyle sözüm meclisten dışarı beyefendiler var. Al sana fotoğraf.
Flassv rica edeceğim haber çıkınca beni bir ara. Seyredeyim.

Tarih: 9 Ocak 2007, 17:05 - İp: 85.***.**0.104
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

burada bir kurulusa ve onun calısanına iftira var..tartısılması gerekende bu iftiranın -daha dogrusu ve layıgı- camur atmanın nedeni ve bundan sonraki tavrın nasıl olacagı..gayet estetik bir fotograf bence ve belliki fotografcının evinden yada bürosundan cekilmiş,enazından videodan oyle anlasılıyor... cami ve naıtkabirin aynı kareye konmasında bir artniyet oldugunu sanmıyorum,ayrıca sakıncalı oldugunu dusunmuyorum..saygılarımla

Tarih: 9 Ocak 2007, 17:08 - İp: 88.***.**3.96