nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

Steve Jobs (kendi Ağzından Hayatı)

http://www.dailymotion.com/morketing/video/x3j81k_steve-jobs-ac-kal-budala-kal-alt-ya_people

aç kal, budala kal...

steve jobs un hayat felsefesi..

konuşmayı kesinlikle izleyin...inanın bu konuşmadan kendinize çıkarımlar yapacaksınız...

konuşma alt yazılıdır..

bilmeyenler için:

STEVE JOBS KİMDİR:

apple firmasının kurucusu..pixar animasyonun sahibi..

ve buraya dikkat:

bill gates windows yazılımını steve jobs tan çalıntıyla tasarlamış ve piyasaya sürmüştür..

#nedimy' tarafından 16.01.2008 18:47:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ocak 2008, 18:44 - İp: 88.***.**1.33
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tsk
bill gtes anımasyonu ıstıyorum ben.gerci adam zaten anımasyon gıbı ama.

Tarih: 16 Ocak 2008, 19:20 - İp: 78.***.**7.82
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

noktaları ileriye bakarak birleştiremezsiniz.. noktaları geçmişe bakarak birleştirebilirsiniz... noktaların gelecekte bir şekilde birleşeceğine inanmalısınız.. birşeye güvenmelisiniz. cesaretinize. kaderinize. hayata karmaya herhangi birşeye, çünkü noktaların ilerde birleşeceğine inanmak size kalbinizin sesini dinleme rahatlığı verir.

tadı acı olduğu halde hastanın ilaca ihtiyacı var..

her günü hayatnın son günü gibi yaşarsan.. günün birinde haklı çıkarsın.. hergün ölecekmiş gibi yaşamak insanı korkularından.. çekingenliğinden alır..

güzel bir dersti.. teşekkürler nedim

Tarih: 16 Ocak 2008, 19:39 - İp: 85.***.**2.151
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

İlk izlediğimde hemen gidip bir şirket kurmak istemiştim

Amerikan felsefesi işte....Mutlak eşitlik...fırsatlari ama nüfusun %'de 1 ine bile vurmayan fırsatlar ....

Tarih: 16 Ocak 2008, 19:53 - İp: 88.***.**9.74
makulmurat
makulmurat (üye)
İstanbul / Amatör

nedımy tesekkurler.. cok guzel bır konusma...

Tarih: 16 Ocak 2008, 21:41 - İp: 85.***.**5.206
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

gaijin..bill gate animasyonu derken tam anlamadım dediğin gibi adamın kendisi zaten animasyon

seyyah..zaten kendisi tam bir konuşma üstadı.hem hitabet hemde cümleleri iyi seçme konusunda, bide görmüş geçirmiş daha ne olsun..

buffalo..senle şirket kurabiiliriz..zaten yakında stevejobs a mail atacam senin isminide eklerim

makulmurat..not at all ne demek her zaman..paylaşım esastır bizde

#nedimy' tarafından 16.01.2008 22:21:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ocak 2008, 22:14 - İp: 85.***.**2.176
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

video yu sonuna kadar izledim. gerçekten bilge bir insan olduğunu; hayat felsefesiyle, sözcükleriyle kanıtlıyor zaten. anlattığı her kelime bnei baya etkiledi. aslında önemli bir şeyi de vurguladı kanımca; o da üniversite herşey demek değil. sadece kişide yetenek olsun gerisi yeter bence...

hayallerin peşinden koşmanın öenminide anlatmış ama bence başarıya ulaşmak için kurulan hayalinde gelecek için umut vermesi lazım ki böyle bir başarı edinilsin.

ama burdan çıkardığım en büyük ders inanmak ve inancımızı yitirmemek.

ben inanıyorum ve elimden geleni yapıyorum, bu sene kazanıcam üniversiteyi

Tarih: 16 Ocak 2008, 23:06 - İp: 88.***.**5.26
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

neden aç ve budala kalmamız gerekiyo onu anlamadım ben

Tarih: 16 Ocak 2008, 23:27 - İp: 88.***.**9.29
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

bence aç kalmak para kazanma ve başarı hırsı.. budalalık ise üniversiteyi bırakmak olmalı sanırım

Tarih: 16 Ocak 2008, 23:52 - İp: 88.***.**5.26
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

diplama kağıdının verdiği güvenin sahibinin nüfuzunu bile solladığı bu toplumda bu gibi söylemlerin etkisini görebileceğimi sanmıyorum

Tarih: 17 Ocak 2008, 00:08 - İp: 88.***.**9.29
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

hem okuyup hemde steve jobs gibi büyük bir adama olabilir insan..

o kadar büyük olmasada benim tanıdığım örnekler var...hemde arkadaşlarım..hatta inanıyorumki 3-5 yıl sonra sizlerde tanıyacaksınız

not: bitirme projesi olarak projeksiyon cihazının yapımını aldık..hoca bununla yetinmeyip bize kosgeb den destek sağlamış..eğer projeksiyon yapımı konusunda şirket kurarsak 10 milyar vereceklerini ve projeksiyon cihazını tamamlayıp önlerine koyduklarında ise bi 15 milyar daha vereceklerini söylediler.şu finaller bitsinde sakin kafayla düşünelim..

bu arada şimdi yapabilirmisiniz diye bir soru muhakkak geçiyordur aklınızdan..
evet hatta geçen yıl kendi evimize 1 tane yapmıştık

Tarih: 17 Ocak 2008, 02:52 - İp: 85.***.**2.176