sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Adalet!

Hukuk Dersinde hoca verdi bu ödevi bize...

Soru bu 'Adalet Nedir?'

Düşündüm düşündüm yazdım birşeyler, ama vardığım sonuç günümüzde adalet kavramının olmadığıdır.Çünkü yazdıklarımı okuduğumda bir tane olumlu bierşey yazmamışım adaletle ilgili...

Şimdi diyeceğim o ki; Adalet Nedir?

Siz ne dersiniz?

Tarih: 5 Aralık 2008, 00:28 - İp: 88.***.**1.71
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sosyal demokrasiyede inanırım tabi.

Tarih: 5 Aralık 2008, 01:07 - İp: 85.***.**7.128
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

her kurum eliştirilir.

Kurumları eleştirmeyi bir yana bırak bu ülkenin tartışılmayan eleştirilmeyen nesi kaldı? Toprak bütünlüğünden tut bayrağına varana dek tartışılmayan nesi kaldı?
Bir kurumu herkes eleştirebilir ama o kurumun yetkilerinin kısıtlanmasına yanaşmıyanların eleştiri hakkı yoktur.

Her kurum eleştirlmelidir ama pkk ağzıyla olmamak suretiyle.

Tarih: 5 Aralık 2008, 01:10 - İp: 78.***.**2.34
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

PAZARBEY MİLLİYETÇİYMİŞŞŞŞŞŞ

Tarih: 5 Aralık 2008, 01:13 - İp: 78.***.**2.34
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bİzimkisi kuru olanından değil. Bİzzet birşiyler yapmaya çalışarak meçhulcüğüm. Lahana gibi kendi içine dürülerek değil. Dünyaya açılarak.
HAdi sana iyi geceler.

Tarih: 5 Aralık 2008, 01:17 - İp: 85.***.**7.128
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Can simidini yolluyorum
İyisimi sen beni dinle fazla açılma
boğulursun

Tarih: 5 Aralık 2008, 01:20 - İp: 78.***.**2.34
aysemerve
aysemerve (üye)
İzmir / Amatör

yaklaşımın ne kadar da yavan meçhul...
şimdi yanlış anlama ben ne akpciyim ne milliyetçiyim...dahası ne sağcı ne de solcuyum amma...
şimdi birileri ocu bucu şucu olsa bile sırf bir partiye oy vermek yaptıkları herşeyi kabullenmek sorumluluğunu getirmez...yeri gelir eleştirirsin yoksa körükörüne takım tutar gibi partici olmuş olur insan...
ne komik hallere düşmüşüz yaa......ha bide adalet kavramı var tabii
arifüzümcü bence insanların bir kısmı sadece kendi içinde bile bi adalet kavramı oturtamamış...ülkemizde işleyen adalet sistemine gelene kadar...
adalet= parası olan yada dayısı olanlar hep haklıdır....fakir fukarayı boşver bi tepsi baklava çalan çocuğu tık hapise çürüsün gitsin içeride

Tarih: 5 Aralık 2008, 01:24 - İp: 88.***.**5.36
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

adalet ne midir?

adalet aslında gerçekte olmayan insanlar tarafından uydurulmuş bir sözcüktür. adalet, aşk ve sevgi gibi soyut bir kavramdır. Kişisel bakış açısına göre değişir. Eski toplumlarda göze göz, dişe diş anlayışı hakimken şu an ki düzende yine insanlar tarafından yazılmış kanunlar hakimdir.
kanunlarda işlenmiş bir suça karşılık bir ceza karşılık gelmektedir. Tüm insanlığın eşit olduğu düşüncesinden yola çıkarakta her şahsa aynı ceza uygulanmaktadır. ceza uygulanır adalet isteyen taraf adaletin yerini bulduğuna inanır.
Gerçekten adalet isteyen taraf mutlu olmuş mudur? Suç'un götürdüklerini geri getirmek mümkün müdür?
Durum eski normalitesine asla dönmemiştir. Eskiyi getirmek ise asla mümkün olmayacaktır. O zaman adalet arayışı sadece insanın kendini tatmin etme çabasıdır. Bir çeşit rahatlamadır.
Gerçek adalet aslında şu soruda gizlidir;
"Neden hep iyi insanların başına kötü şeyler gelir?" Adalet belkide kötü şeylerin olmadan engellenmesidir. Ne yazık ki buda mümkün değildir.

Alıntı değil kendim yazdım

Tarih: 5 Aralık 2008, 01:32 - İp: 78.***.**4.73
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

"hukuk ile aldatmak"

vural savaş...

Tarih: 5 Aralık 2008, 01:40 - İp: 78.***.**8.19
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

bu arada yavaş yavaş ödevi tamamlanıyor :D imece usulu

Tarih: 5 Aralık 2008, 01:41 - İp: 78.***.**4.73
aysemerve
aysemerve (üye)
İzmir / Amatör

aklıma bissürü şey geldi bissürü yorum uçuştu da anlatsam sabah olur......

Tarih: 5 Aralık 2008, 01:42 - İp: 88.***.**5.36