saint26
saint26 (üye)
Balıkesir / Amatör

Kart Okuyucu Sorunum Var??

Meraba.. yurtdısından aldıgım nikon 3700 üm var bunun bilgisayara aktarım kablosunun fotograf makinasındaki baglantı yerinde hasar olustu sonucta normal yollardan çektiğim fotoları bilgisayara aktaramıyorum bende cözüm olarak kart okuyucu aldım böylece elimdeki 256 mb sandısk SD kartı okutup bilgisayara resim aktaracaktım işte sormak istediğim soru bu ; aldıgım kart okutucu elimdeki 256 lık sd kartın içindekileri resimleri jpeg dosyası olarak yani ikon olarak gösteriyor ama resimleri göstermiyor yani dosyalar mevcut ama resim önizleme yok , elimdeki baska 16 mb lık nikon marka sd kartı ise normal olarak görüyor ve resimleri aktarabiliyorum acaba düsük hafıza kartlarını okuyup yüksek hafıza kartlarında hız farkından kaynaklanan sorunlar mı olusuyor böyle bişey basına gelen birisi varsa veya konuya acıklık getirebilecek birisi varsa memnun olurum .. tesekkürler

Tarih: 26 Aralık 2004, 00:16 - İp: yok
guleryuz
guleryuz (üye)
İstanbul / Meraklı

bilgisayar ayarlarında bi problem olabilirmi acaba? kontrol etsek

Tarih: 26 Aralık 2004, 00:37 - İp: yok
saint26
saint26 (üye)
Balıkesir / Amatör

en az 3 farklı bilgisayar ve farklı işletim sistemi hepsini denedim hatta farklı marka kart okuyucu bile denedim yine aynı sorun 256lık sd yi okumuyor 16 lık sd yi okuyor ...

Tarih: 26 Aralık 2004, 00:41 - İp: yok
oguz orhan
oguz orhan (üye)
İzmir / Amatör

256MByte'lık SD kartı önce bilgisayarınızda formatlayın, ardından foto makinnıza takın, bu şekilde çektiğiniz fotoları almaya çalışın bakalım.. Bir de bu şekilde deneyin, kolay gelsin.

Tarih: 26 Aralık 2004, 05:01 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili saint26,
Makinendeki maximum çözünürlük ayarlarını seç ve bir kaç resim çek!Çektiğin resimlerin ikonlarına sol tıklayıp özelliklerden kaç mb olduklarını bana söylersen sana yardımcı olabilirim.Ayrıca kırılan usb bağlantısının yeride onarımı mümkün!

Tarih: 26 Aralık 2004, 06:44 - İp: yok
saint26
saint26 (üye)
Balıkesir / Amatör

onuda denedimbilgisayar üzerinden format yaparken hata veriyor kitlenip kalıyor... en yüksek cözünürlük 3.2 mp e ayarladım özelliklerden baktıgımda boyutları yaklasık 950 kb

Tarih: 27 Aralık 2004, 23:54 - İp: yok
  • 1