ice_iceber
ice_iceber (üye)
İstanbul / Amatör

Hangi Hafıza Kartı

selam arkadaşkar. benim dx6340'a en uygun sd kart hangisi acaba bilgisi olan varmı? kodakın kendi kartları pahalı. değişik marka almamın sorunu varmı? örn: kodak sd 128mb 170milyon, sandsik diye bi marka 256mb 120milyon. bide ucuz kartlarda hız sorunu olurmu? yani 256mb ile çektiğim 700 fotoyu 10 saatte bakmak istemiyorum. yardımlarınızı bekliyorum

Tarih: 21 Ağustos 2004, 20:54 - İp: yok
semioli
semioli (üye)
Kahramanmaraş / Meraklı

Sandisk...

Tarih: 22 Ağustos 2004, 19:54 - İp: yok
ice_iceber
ice_iceber (üye)
İstanbul / Amatör

sandisk alacaktim ancak gördüğüm en ucuzu olduğu için şüphe ettim. dediğim gibi yavaş bişey istemiyorum. yani en azından makinanın kendi hafızası kadar olmalı. özellikle hafıza kartları kullanan arkadaşların önerilerini bekliyorum.

Tarih: 25 Ağustos 2004, 16:17 - İp: yok
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

SEVGİLİ ARKADAŞLAR

hangi kartı alırsan al %90 hepside aynı 4 ayrı marka cf kartı direkt pcye bağladık. 2 marka çıktı karşımıza yani üzerinde yazan yası hikaye bir anlamda. meselakingston kart toshiba çıktı.

bu anlmda önemli olna fotgrafı kaydeden makina

Tarih: 25 Ağustos 2004, 16:44 - İp: yok
gezgin
gezgin (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

black doğru söylüyor, sandisk çok büyük bir firma. ben hem sony hem de sandiskin memory stickini kullanıyorum ve arada kayda değer bir fark yok.

Tarih: 9 Eylül 2004, 02:40 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba,
sd kart bir teknoloji.yani su silde tanimlayim butun markalar ayni.bunlarin icinde elektronik bir devre vs bir aygit olmadigi icin marka farketmez.entegre bir sistemdir.

#cio' tarafından 24.09.2004 15:34:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Eylül 2004, 13:49 - İp: yok
kunt
kunt (üye)
Tekirdağ / Amatör

merhaba , makinaya uygun hafıza kartı seçmenin önemli olduğunu , her makinanın her kartı aynı hızda kullanamadığını okumuştum , sanırım pclabs incelemelerindeydi ama bu durum galiba cf kartlar için geçerli sadece yinede siz kendiniz bir göz atın . ( http://www.pclabs.gen.tr/article.asp?doc=287 ) . Bu arada kodak dx6490 makinasında sandisk sd kullanan bir kullanıcının bir forumda yazdığına göre ; makina kartı okuyamamış , kodak servis kartın formatlanması gerektiğini söylemiş , tabii içindeki 100 resimle birlikte ve ardından eklemiş Kodak ürünlerinde yalnızca kodak markalı aksesuarlar kullanın . Benim yorumuma bakacak olursanız sandisk bu işin en iyilerinden biri ( ben kingston derdim ama aldığım kingston ddr ramler yaptığım testlerde başka bir marka olarak gözükmeye başladığı için artık kimseye kingston demiyorum) sandiskte meydana gelen bu problem bence kodak ta da veya başka bir markada da meydana gelebilirdi , çok üzerinde durulması gereken bişii diil , ama yinede yarın alacağım kodak dx6490 makina için kodak sd hafıza alacağım param olmamasına rağmen ne olur ne olmaz

Tarih: 6 Ekim 2004, 09:34 - İp: yok
  • 1