z_yazgan
z_yazgan (üye)
İzmir / Meraklı

Sitenin Ömrü Ne Kadar Olur

kusura bakmayın bunu yazmak zorundayım photoshop bölümü ile yeterince ilgilenilmediği için orada sataşmalar çıktı sonradan site yönetiminden kendini bilmez birisi ortalığı düzeltmeye çalıştı ama eline yüzüne bulaştırdı oradaki üyelerden en azından siteyi hareketli hale sokan devamlı paylaşımlarda bulunan benim bildiğim en az 10 kişi gitti yaklaşık 10 gündür bu bölümde paylaşım adına açılan yeni bir konu yok zaten siteye günlük üye sayısına bakılıncada bu kolayca anlaşılıyor diyeceğim şu ki böyle giderse sitenin ömrü fazla değil zatenbu saatten sonrada yapılacak bir şey kalmadı beklemekten başka çarenizde yok isterseniz benimde bu saatten sonra üyeliğimi iptal edebilirsiniz zaten site yönetiminin en iyi yaptığıda bu
işte sitenin ömre siteyi en hareketli hale getiren hatta googlede bile aradığın her konuda aranılan site haline getiren photoshop bölümüne dikkat etmezsen sitenin ömrü çok kısa olur çok kısa........

Tarih: 13 Aralık 2007, 21:37 - İp: 85.***.**4.74
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili z-yazgan,
Nedendir bilinmez hep birilerinin çobanlık yapması beklenir.Elinde sopası ile sağa sola kaçışan koyunları kafalarına vurması onları biraraya toparlaması beklenir.
Adam gibi iki lafı bir araya getiremeyen üç beş kişiyi dikkate alıp siteden ayrılan kişilere sadece üzülüyorum.
Site yönetimi sürü çobanı değildir.Kurallara uymayanların üyeliği silinebilir fakat hiç kimseye nasıl yazışılır ,nasıl fikir beyan edilir dersi vermez bunu sizin birer esnaf olarak çoktan öğrenmiş olmanız gerekir....

Tarih: 14 Aralık 2007, 04:23 - İp: 85.***.**5.69
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

http://forum.netfotograf.com/photo_editing_sofware.asp?msg_id=28074&syf=2

sayfasında size açıklamaya çalıştım... "değerli" dediğiniz kesim esasında kavganın kaymağı olan, gruplaşma ve neye hizmet ettiğini bilmeden kankacılık yapan kimselerdi..

ve bir süredir o bölümde kavga yok...

belirtilmesini isterseniz, site yönetimi "mete007 ile bizim alakamız yok, yazdıklarından kendisi sorumnludur" diye açıklama yapsın...

o , değerli dediğiniz kimseler sataşma maksatlı "hocammmm" şeklinde üstü kapalı küfür olarak konu açarken , siz neden şu anki gibi davranıp böyle bir konu açmadınız..

Tarih: 14 Aralık 2007, 10:49 - İp: 85.***.**5.199
mete007
mete007 (üye)

O, kimselerin konusuna cevap yazdım.. (gayet üsturuplu şekilde)

bana cevap yazmak yerine, konu başlıklarını sildiler..

gittiler, iki üyeyi hedef alan "karalama" maksatlı aynı yazıyı her biri ayrı konu şeklinde açtı....

oradada bana cevap verilemedi...

hadleri, bildirilince çirkinleşen kesim, o bölümden çekildi.. ve photoshop bölümünde şu anda sadece bilgi alışverişi var...

şu anki halinde bir eksiklik görüyorsanız, tamamlayın..

Tarih: 14 Aralık 2007, 10:54 - İp: 85.***.**5.199
z_yazgan
z_yazgan (üye)
İzmir / Meraklı

mete kardeş ben taşınma nedeni ile 2 ay kadar siteye giremedim zaten girmiş olsa idimbunlara meydan vermemeye gayret ederdim ve bunu başarırdımda ama geçti ancak bir üyenin o bölümde siz hepiniz b... sunuz gibi küfürlü yazı yazmasına ben bile sinirlendim hatta yönetimi uyardım
ha birde senin söylediğin o sana göre üç beş kişi ki bana göre bir hayli fazla olan kişiler tahrik edildiler tabiki bu tahrik edende senin bahsettiğin o iki üyelerdi yani ortalığı karıştıran (bana göre tabi)
kimsede gruplaşma yoktu sadece sitedeki paylaşımlardan dolayı herkes birbirleri ile paylaşımda bulunuyorlardı o kadar
şimdimdi diyorsunki sitede kavga olmadan paylaşım yapılıyor diyorsun "yapmayın Allah aşkına photoshop bölümüne bir bakın bakalım yeni açılan konular nelerden ibaret kaç paylaşım var hatta siteyi ziyaret sayısına bir bakın dün 146 bugün saat 5 ve sayı 83 bu sayı önceleri 180 lere varıyordu varın gerisini siz düşünün
burkay kardeş birilerinin çobanlık yapması beklenmez ama tüm siteye küfür edilirse ki bunda yönetimde dahil işte o zaman çobanlık istenir
zaten ozamana kadar site yönetimi varmı yokmu belli bile değildi olsaydı o yazıyı yazanı silerdi ama yönetim bunu haketti
dilerim site daha kötüye gider bunu gönülden istiyorum çünki bunu haketti

Tarih: 14 Aralık 2007, 16:32 - İp: 85.***.**9.127
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Site yönetiminin tüm yazılanlardan haberdar olması tek tek okuması mümkün değildir.
Madem ki sitenin selahiyetini düşünüyorsunuz o zaman sitenin bir üyesi olarak size düşen o forumun linkini yönetime bildirmekti.
Fikret bey ve flassv çok defa bu gibi konularla yakından ilgilenmektedir

Tarih: 14 Aralık 2007, 17:29 - İp: 85.***.**5.69
mete007
mete007 (üye)

sn. z_yazgan .. o yazıların silinmesini ben bizzat üyeden istedim..

kendisine yapılmış tahrike karşılık verdiğini ve fevri davrandığını kabul etti..

ona rağmen gözü dönmüş bir kalabalık onu linç etmek istercesine konu açtı...

sizi, photoshop bölümü dışında ilk kez bu bölümde görüyorum... baskı sistemleri ve dSlr lerde bizim ilgi alanımızdır (biz stüdyocular) siz meraklı olarak sadece ps bölümüne takılabilirsiniz.. fakat "profesyonellik" iddiasındaki kuru kalabalık, fotoğrafçılığı sadece photoshop programı zannediyor...

o günlerde iki üye aleyhine konu açanlardan biride sizdiniz (yanılmıyorsam)

site yönetimine seslenir gibi bir ifade vardı, fakat maksat üyeleri iki kişiye karşı tahrik etmekti...

iki ay internete giremediğinizi yazmışsınız.. size mesajla kimler konu açmanız için teşvik etti..

kim sizide oyununa alet etti..

Tarih: 14 Aralık 2007, 17:46 - İp: 88.***.**5.0
mete007
mete007 (üye)

cevabı ben vereyim...

haddi bildirilen kimse(ler)

http://forum.netfotograf.com/photo_editing_sofware.asp?msg_id=12417

sayfasında görüldüğü üzere, konuya cevap yazmak değil.. cevap olarak başka konu açıp ortalığı bulandıran kimse(ler)

bu forumda Aykut beyin üyeliği askıya alındı...

onun konularındaki bilgiler çok değerli...

O kimseye karşı tahrik mesajları yazılırken neredeydiniz..

tabi, sizde O ,bahsi geçenlerin kankası olabilirsiniz..

Tarih: 14 Aralık 2007, 17:50 - İp: 88.***.**5.0
mete007
mete007 (üye)

ek olarak:..

foruma hareketsizsiniz" başlığıyla konu açan arkadaşın konusuna cevap yazmak yerine

"ölü toprağı" diye başka konu açarak art niyetini ortaya koymuş kimse...

http://forum.netfotograf.com/photo_editing_sofware.asp?msg_id=14309

ne tesadüf aynı kimse...

ve Ps bölümünü tekrar izleyin... artık kavga yok...

ne sebeple acaba...

( sizin kankalar yok.. )

Tarih: 14 Aralık 2007, 18:07 - İp: 88.***.**5.0
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

verilebilecek cevapları sevgili arkadşlarımız vermişler. Üyelirmizin huzur bizm için 1. planda

sevgili mete007 ve burkay teşkkür edrim uzun zmnadır üylerimize vermiş olduğunuz aydınlatıcı bilgiler için.

Tarih: 14 Aralık 2007, 19:06 - İp: 88.***.**6.139
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

netfotografin ömrü uzun olur , benden torunlarima miras kalir.

Tarih: 14 Aralık 2007, 20:16 - İp: 213.***.**0.32