elvan
elvan (üye)
Ankara / Amatör

Sanat Mı Sahtekarlık Mı?

Ben amatörce - sergiye koyacakmış gibi- fotoğraflar çekiyorum. Günümüz de fotoğraflar bilgisayarda adeta yeniden şekillendiriliyor. Bana göre fotoğrafın sanatsal değerini orjinal hali belirler. Üzerinde çalışılmış fotoğraflarla aynı kefeye konulmasını siz meraklısı olsaydınız nasıl değerlendirirdiniz?...

#elvan' tarafından 04.01.2005 17:14:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ocak 2005, 00:15 - İp: yok
stokes
stokes (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben sanat mı sahtekarlık mı tartışmasına girmeyeceğim. Beni bu tartışmanın içine çekmek isteyen olursa tükürür kaçarım onu da belirteyim.
Benim anlamadığım yaratıcılıktan yoksun insanların bilgisayar başına geçip nota bilmeden müzik yaratabilmeleri ya da fotoğrafçılığı bilmeden fotoğraf yaratabilmeleri. Bunu nasıl yapabiliyorlar bilen varsa bana da anlatsın ben de yapabileyim. Benim de yaratıcılığım yok ben de nota felan bilmem. Bilgisayarla aram da iyi ama birtürlü müzik ya da fotoğraf yapamıyorum. Yanlış program mı kullanıyorum acaba?

Tarih: 6 Ekim 2005, 11:02 - İp: yok
mekici
mekici (Objektif)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

bencede fotoğraf sanatı çekildiği anda,çekildiği mekanda ışık nasılsa öyle kalmalıdır.kaydedileni değiştirmek ayrıca değerlendirilmeli.mesela photoshop sanatı v.s gibi

Tarih: 14 Ağustos 2006, 13:41 - İp: 81.***.**4.244
kemali
kemali (üye)
Samsun / Amatör

Ben de hiç anlayamamışımdır bu sunni değiştirmeleri fotoğraf üzerinde.Profesyönel olduğum söylenemez ama orjinal resimlerden ben ve arkadaşlarım keyif almamız sektörde orjinalliğe daha fazla önem verildiğinin belki de bir ölçütü....sade,romantik bir manzarayı nasıl olur da değiştirebiliriz...sana inanarak değindiğin konudan dolayı tebrik ediyorum...başarılar..

Tarih: 14 Ağustos 2006, 16:33 - İp: 88.***.**6.135
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşlar yenilikler her zaman olucaktır fotoğraftan anlayan adam zaten fotoğrafta nekadar oynama yapılıp yapılmadığını anlayabilecek yetenektedir ve bukonudaki gelişmelerde engellenemez aynı 30 lu yıllarda sesli sinemanın sanat olmadığını düşünenler, 70li yıllarda fotoğrafın renkli olamayacagını savunan ustalarımız gibi bugünde dijital fotoğrafçılığı ve fotoğraflardaki rütüşleri yanlış bulan düşüncelerde elbet tarih olucaktır artık şu dakkadan sonra ülkemizde yüzyıllardır süre gelen "İSTEMEZÜK" geleneğini devam ettirmeyelim

Tarih: 17 Ağustos 2006, 06:21 - İp: 85.***.**5.93