f-i-b
f-i-b (üye)
Bursa / Reklam Fotoğrafçısı

Profösyöneller Ne Yapıyor??????

fotoğrafçılık gitti bitti ah vah ne yapacağız nasıl olacak. arkadaşlar böyle söylenip durmak yerine neler yapıp mesleği kurtarabiliriz, olumsuzlukların önüne nasıl geçeriz, çare nedir, ne olabilir bunları düşünmeyi denedinizmi? örneğin bu internet denen platform da başlatıp sonra taa en ucra köşedeki fotoğrafçıların da destekleyeceği bir kampanya neden olmasın, profösyönel fotoğrafçılığı kurtarmak bu işi sadece profösyönellerin yapabileceği ehliyet sahibi olmadan bu işin yapılmaması için yasal düzenlemeler yapılamazmı? tabiki yapıla bilir ama ne demişler! ağlamayana emzik yok. her önüne gelenin sudyo açtığı iki kare fotoğraf çekmekle fotoğrafçı olunduduğu bir ortamda meslek bitti bitiyor diyeceğimize bunun önüne nasıl geçeriz kimleri harekete geçirmeliyiz nerden başlamalıyız bunları düşünup tartışsak daha iyi olmazmı? bir millet vekili kalkıp ailesinden birine ihale verebilmek için yada değerli arsalarını kurtarabilmak için önerge verip iki arada bir derede yasal değişiklikler yaptıra biliyorsa bizim bu haklı davamız için neden uğraşmaylım ben diyorumki bu işi yapmaya yeterliliği, belgesi olmayan bu işin ticaretini yapamasın! ve kontrol altına alınsın. bunun için gerekli girişimleri yapma yollarını arayalım. SAYGILAR.

Tarih: 9 Aralık 2005, 11:02 - İp: yok
semzem
semzem (üye)
Ankara / Meraklı

"Pröfösyönel" kelimesi yanlış yazılmış doğrusu "Profesyonel" olmalı.

TDK Yazım Kılavuzu

#semzem' tarafyndan 09.12.2005 13:47:49 tarihinde düzenlendi.

#semzem' tarafyndan 09.12.2005 13:48:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Aralık 2005, 11:20 - İp: 85.***.**6.26
f-i-b
f-i-b (üye)
Bursa / Reklam Fotoğrafçısı

sağolun ciciprenses. işte meselede buya hakkı olan herkesi böyle düşünmeye ikna etmek.bu platformda tersini düşünen lerde mutlaka olacaktır. onlarda kendince haklı olabilir ama bu bizim haklılığımızı değiştirmez. "konunun içeriği yerine harf hatalarına takılanlargibi"

Tarih: 9 Aralık 2005, 11:32 - İp: 85.***.**9.204
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Sevgili f.i.b ...
Yazını çok iyi niyetle yazmışsın.... Fakat bu memlekette bazı eczanelerin dahi kiralık diplomayla çalıştırıldığını biliyormuydun.... Aydınlatma sistemleri konusunda bir başlık açtım... Daha kafamdakilerin beşte birini anlatmadığım halde, kimsenin birşeyler eklemeye niyeti veya bilgisi yok.... Değerli Adopro nun açtığı başlıklara zaman zaman ben devam ettim.... Ve paylaştığım şey teknik bilgi... Oysa bizim işin en önemli noktaları kavramsal bilgiler... Meslek bitiyor diyenlere hiç kulak asmadım... Sağlıcakla kalın.....

Tarih: 9 Aralık 2005, 12:11 - İp: 81.***.**7.206
cannibal
cannibal (üye)
İzmir / Firma

helal sana semzem hemen yakalamissin hatayi,alnindan optum seni degerli dil ustadi.Senin gibilerin sayesinde dilimizdeki yabanci sozcukleri cok daha iyi kullanabiliriz.
f-i-b birseyler anlatmaya calisiyor adamin yaptigi yoruma bak,site yoneticisine sesleniyorum lutfen bu sitede bir duzenlemeye girin,sevenler bari kacmasin.

Tarih: 9 Aralık 2005, 14:25 - İp: 195.***.**2.3
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

AB uyum sürecinde bu konu zaten gündeme gelecek, boşuna üzülmeyin. Tıpkı emlakçılara getirilen standartlar gibi, hatta daha ağır olmak üzere fotoğrafçılık sektörü de nasibini alacak. En başta kesinlikle konu ile ilgili bir eğitim almış olmanız şartı istenecek, bunun yanında teknik ekipman yeterliliği de gözönüne alınacak, haberiniz olsun...

Tarih: 9 Aralık 2005, 18:40 - İp: 195.***.**2.88
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba f-i-b..
çok gözel bir şekilde duygularını yazmışsın. ama ne yazıkki bu yazdıkların boşa gidecek.
çünkü bunları birçok kere ben ve benim gibi meslektaşlarım dile getirdik ama ne yazıkki ilgilenen olmadı.
hatta hatırlarsan geçenlerde buna benzer birşeyler yazmıştım
ama sadece sen ve iki kişi tek görüşünü bildirmişti.

Tarih: 9 Aralık 2005, 23:49 - İp: 85.***.**7.67
gamzegg
gamzegg (üye)
İzmir / Amatör

Öncelikle söylediklerinize katılıyorum f-i-b ama "profesyonel " kelimesini dahi yazamayan bir kişinin nasıl öyle olabileceğini de düşünmeden edemiyorum doğrusu.
Ayrıca portfolyonuza da baktım beni tatmin etmedi.Bu kadar veryansın etmeyin bence..
Daha PROFESYONEL fotoğraflar bekliyoruz sizden...

Tarih: 10 Aralık 2005, 00:33 - İp: 85.***.**7.104
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sanirim fib arkadasimiz esprili yazmis "Profösyöneller" kelimesini.. cunku imza bolumunde de "fotographer" demis..
neyse.. kimseyle tartismak istemiyorum bu konuda..
........
fib, foruma hosgeldin..
guzel bir konu acmissin.. sanirim zamanla dusunceler cogalacaktir..
..bence hersey, reklamda yatiyor.. biten birsey yok aslinda.. sadece, gercekten iyi olmadikca ve kendini satmasini bilmedikce is alamama var.. yoksa, fotografciya her zaman ihtiyac olacaktir..
....
daha onceden buna benzer bir konu forumda tartisilmisti.. ama neredeydi bulamadim..

Tarih: 10 Aralık 2005, 15:14 - İp: 62.***.**2.10
myc
myc (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

sayın f.i.b haklısınız ama nasıl bu konudaki görüşlerinizi biz meslektaşlarınızla neler yapılabilinecegini paylaşırmısınız ve diğer meslektaşlar sizlerde paylaşırmısınız?saygılarımla

Tarih: 11 Aralık 2005, 13:12 - İp: 81.***.**0.125
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşlar, bırakın ya bu dilbilgisi polemiğini.
biz zeki insanlarız, ve bazen leb demeden leblebiyi anlamamız gerek.
belkide f-i-b arkadaşımız dikkat çeksin diye o şekil yazmıştır.

buarada gamze arkadaşımıza bir eleştirim olacaktı..
bence herkes kendi kapısının önünü süpürse iyi olur.
hem sizin professional çalışmalarınızı göremedim.

#orhan yum' tarafyndan 13.12.2005 01:26:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Aralık 2005, 01:25 - İp: 85.***.**6.106