aicut
aicut (üye)
İzmir / Amatör

Bir Yerde Hata Yapıyorum Ama Nerede?

makine:sony nex3
lens 18,55
pozlama:+0,7
ıso:200
beyaz dengesi:otomatik autowhite
metraj:çoklu
DRO/OTOHDR:Kapalı drr off
yaratıcı poz : portre
kontrast:0
doygunluk:+1

arkadaşlar ben yeni başladım sayılır bu işe.birazda mecburi. ama sevmeye başladım.amacım ürün fotosu çekmek.calışmalarım devam ediyor.hergün pratik yapıyorum ama bir yerde sanırım birsey atlıyorum.fotolara makineden baktığımda harika görünüyor fakat bilgisayar ortamına attığımda sapsarı bir görüntü ile karşılaşıyorum.
ışık cadırını tripotu herseyi doğru ayarladığımız düşünüyorum ama fotograflar sarı olarak cıkıyor.
acaba nerede hata yapıyorum

Tarih: 21 Ocak 2011, 11:11 - İp: 85.***.**1.69
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Ekteki fotograf bana normal gorundu, beyazlar beyaz (ozellikle inci kolyeye bakildiginda), bejler bej, sarilar da sari. Bilgisayarinizda normal gorunmuyorsa, monitor ayarlarinizda bir problem olabilir.

Tarih: 21 Ocak 2011, 11:38 - İp: 69.***.**7.137
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Ben burdan baktığımda bir sorun görmüyorum. Cüneyt abinin dediği gibi ekran kalibrasyon ayarlarınıza bir bakın derim.

Tarih: 21 Ocak 2011, 12:00 - İp: 88.***.**0.20
aicut
aicut (üye)
İzmir / Amatör

sayın ocaklilar görüşleriniz için teşekkür ederim.sizce bu fotograf ürün fotografı olacak kalitedemidir peki?yani not vermek isteseniz 10 üzerinden kaç verirdiniz.?eksikler neler?

Tarih: 21 Ocak 2011, 12:01 - İp: 85.***.**1.69
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Bir fotografa tek bir kelimeyle olmus veya olmamis demek dogru olmaz, amacina hizmet ediyorsa guzeldir. Teknik acidan bakildiginda, pozlama ve netleme yerinde. Alan derinligi de bence dengeli. Sol taraftaki kadeh, ya hepsi kadraja dahil edilseydi veya hic alinmasaydi daha iyi olabilirdi. Fotografa, urun fotografi penceresinden baktigimizda ise, ayni urunden iki adet olmasi dikkat dagitiyor, urunun tek olarak fotograflanmasi daha dogru olurdu diye dusunuyorum.

Tarih: 21 Ocak 2011, 12:20 - İp: 69.***.**7.137
aicut
aicut (üye)
İzmir / Amatör

sayın ocaklılar
gercekten cok teşekkür ederim.(yorum yapan herkese teşekkür ederim)
görüşleriniz çok faydalı oldu.yaptığınız yorumlar sayesinde forum gercekten amacına ulaşıyor.
yorumlarınız ve önerileriniz için çok çok teşekkür ederim.

Tarih: 21 Ocak 2011, 13:34 - İp: 85.***.**1.69
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

jpeg ayarlarında adobe rgb ayarlı ise ekranda farklı gösterebilir .Eğer öyleyse srgbye alırsın

Tarih: 22 Ocak 2011, 15:12 - İp: 188.***.**9.223
  • 1