mbu
mbu (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Neden Çoğu Fotoğrafçı Macbook Kullanıyor

Bu soruyu sormamın sebebi gerçekten çoğu profesyönel fotoğrafçıda apple ın laptoplarını görmem oldu.. Bu laptopların fotoğrafçılığa özel şeylerimi var yoksa dahada pro. gorünmek içinmi kullanıyorlar.

Tarih: 25 Eylül 2010, 13:15 - İp: 188.***.**7.89
0xygen
0xygen (üye)
İstanbul / Amatör

bildiğim kadar ile apple'in lcd'de kullandığı malzeme ve kalitesi verdiği goruntu bizim kullandığımız standart lcd monitorlerden farklı . Mac ekranlarında neyi goruyorsanız cıktıda da onu alıyorsunuz acikcasi. Bu yüzden grafik işleri ile ugrasan arkadaslar mac kullanmayı tercih ediyor .

Hatalara gelince , bence w32/64 de cıkan hatalardan tamamen kullanıcı sorumludur açıkcası w7 7600 RTM sürümü cıkıtığında pc'me kurmuştum henüz format atmadım. Yaklaşık 7-8 ay filan oldu sanırım. Ayrıca sistemimide yenileyeme gerek duymadım. 2GB ram core duo e8200 işlemcim var.

#0xyGen' tarafından 27.12.2010 11:11:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Aralık 2010, 11:08 - İp: 88.***.**1.77
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Yasak elma, doğru renk vermesiyle gönlümde yer etmiştir.
Arıza yapamadığına ,stabil çalıştığına bakmayın. Bir arıza yapınca dayandınız demektir.

Çünkü anlayan adam bulmak sorun, sizin elinizden gelen kısıtlı....
PC KASAYA, APPLE MONİTOR yapıştırmanın bir yolu olsa

Tarih: 27 Aralık 2010, 12:08 - İp: 88.***.**7.152
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

iyi alat,güzelce kullanın..

Tarih: 28 Aralık 2010, 01:21 - İp: 88.***.**1.62
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

evet maclarda malzemeler sağlam ve kalitelidir. monitörde öyle.

zaten pcdenilen şey parçalardan oluşur. siz kaliteli parçalardan pc toplarsanız zaten mac kadar para olur. bizler genelde parçadan çalarız yada kibar deyimiyle bazı parçalardaki kaliteden feragat ederiz. direk fiyata odaklanırız.

Tarih: 28 Aralık 2010, 01:28 - İp: 88.***.**4.99
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Simdi baska hangi programlar benim icin iyi olur ve nerelerden temin edebilirim yazarsaniz cok sevinirim
Kullandığım MacOSX İşletim Sistemi Programları

link>>>>

umarım işinize yarar.

//////////////////////////////////////

* E-POSTA

Apple Mail

Eposta programı olarak Mac'in içinde gelen Mail programını kullanıyorum. Spotlight'dan mail yazarak ulaşabilirsiniz.

* TARAYICI

Tarayıcı olarak;

1. Chrome
2. Safari
3. Firefox
4. Camino

kullanıyorum.

Safari : Spotlight'dan Safari yazarak ulaşabilirsiniz. İşletim sisteminin içinde, varsayılan tarayıcı olarak geliyor.

Spotlight'dan Safari Çalıştırmak

Google Chrome (MacOSX) (114)

Mozilla Firefox (MacOSX) (108)

Camino (115)

* MÜZİK

MacOsX iTunes Görünümü

Müzik programı olarak Itunes kullanıyorum. Spotlight'dan itunes yazarak ulaşabilirsiniz.

* CHAT

Adium Logo

Adium'un Desteklediği Sistemler

Chat programı olarak Adium ve Skype kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

Adium (115)

Skype (MacOsX) (115)

* İNDİRME

Speed Download Programı Görünümü

Transmission Programı Görünümü

İndirme programı olarak Speed Download programını kullanıyorum.

Torrent programı olarak Transmission kullanıyorum.

Speed Download (134)

Transmission (115)

* VİDEO

Video programı olarak QuickTime ve Vlc Player kullanıyorum. Codec dosyaları için ise Perian kullanıyorum.

Quicktime, işletim sistemi ile birlikte geliyor. Spotlight'dan quicktime yazarak girebilirsiniz.

VLC Player (115)

Perian (MacOSX) (112)

* OFFICE

Pages Programından Menü Görünümü

Office programı olarak genellikle Iwork kullanıyorum. Ama windows ile ilgili dosyalar da Microsoft'un Apple için yazmış olduğu OFFICE 2008 yazılımını kullanıyorum.

Office 2008 (130)

iWork (120)

* UNINSTALLER (SİLME)

AppCleaner Programı Görünümü

Programları tamamen kaldırmak için, pratik ve hızlı olan AppCleaner programını tercih ediyorum.

AppCleaner (MacOsx) (136)

* WEB - RESİM - ANİMASYON

Web editör olarak Dreamweaver Cs5 kullanıyorum.

Resim düzenleme işlemlerimi Photoshop Cs5'te yapıyorum.

Animasyon gibi düzenlemeleri ise Flash Cs5'te yapıyorum.

Dreamweaver Cs5 (MacOsX) (118)

Phoshop Cs5 (MacOsX) (119)

Flash Cs5 (MacOsX) (111)

* Not - Hatırlatma

Not alma programı olarak Stickies kullanıyorum.

Spotlight'dan Stickies yazarak ulaşabilirsiniz.

* MYSQL EDİTÖR

Mysql içinde düzenleme yapabilmek için Navicat programını kullanıyorum.

Navicat Pre (MacOSX) (147)

* PHP SUNUCUSU

Php dosyalarımı lokalde çalıştırmak için MAMP kullanıyorum.

Mamp (37)

* EKRAN YAKALAMA

Eğitim videoları filan çekmek için Screenium programını kullanıyorum.

Screenium (MacOSX) (55)

* SANAL SUNUCU

Sanal sunucu olarak VMware kullanıyorum.

VMware (MacOSX) (46)

* UZAK MASAÜSTÜ

Uzak masaüstü programı olarak iki tane program kullanıyorum. Bunlardan birisi yardım işleri için Teamviewer, sunucu bağlantıları için Remote Desktop Connection programlarıdır.

TeamViewer (MacOSX) (43)

Remote Desktop Connection For Mac (38)

* FTP PROGRAMI

Fetch Programından Bir Görüntü

Ftp programı olarak Fetch kullanıyorum.

Fetch (MacOSX) (39)

* BAKIM PROGRAMI

Onyx Programından Görüntü

Geçici dosyaları vs.. silmek için ONYX programını kullanıyorum.

OnyX (MacOsX) (53)

* CD YAZMA

Cd yazma programı olarak BURN programını kullanıyorum.

BURN (MacOSX) (47)

* SIKIŞTIRMA

Sıkıştırma programı olarak MacPar kullanıyorum.

MacPar deLuxe (MacOSX) (52)

#remi5861' tarafından 07.01.2011 17:29:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ocak 2011, 17:28 - İp: 88.***.**1.208
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

cok tesekkurler liste icin
cok isime yaradi

Tarih: 12 Şubat 2011, 19:42 - İp: 99.***.**1.48
rom
rom (üye)
İstanbul / Amatör

Windows kullanmakdan çok daha güvenli Mac kullanmak uygun virüsler falan olmaması çalışmalarını kaybetme riskin windows a göre çok çok daha düşük. Çünkü yaygın bir işletim sistemi olmadığından dolayı mac için piyasada virus bulunmuyor. bi sure sonra appel ın butun ürünlerinde olduğu gibi bağımlılıkda yapıyor.

Ha ben fotoğraf içinmi aldım hayır... Fotoğraf işlerimi hala windows da yapıyorum...

Tarih: 17 Şubat 2011, 00:00 - İp: 85.***.**4.245
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Mac OS X için güvenlik ipuçları

1>>

2>>

3>>

Tarih: 22 Şubat 2011, 08:55 - İp: 88.***.**5.60
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Mac kullananlar nasıl biri?

Hunch'ın yaptığı anket Mac ve PC kullanıcılarının özelliklerini ortaya çıkardı.

Flickr kurucu ortaklarından Caterina Fake’in son projesi Hunch’da yayınladığı ve toplamda 388 bin kullanıcıya dayanarak hazırladığı infografik, bilindik bir konuya temas ediyor. Microsoft mobil işletim sistemlerinde rakiplerinden geride kalsa da kişisel bilgisayarlarda hâlâ Mac OS’un önünde. Peki iki grubun ABD'deki kullanıcıları profil olarak birbirlerinden nasıl farklılık gösteriyor?

Hunch blogundaki ankete katılan 400 bin kişiden yüzde 75′i kendini ‘PC ya da Mac insanı’ olarak tanımlamış. Katılımcılarda toplanan bilgiler ışığında da estetikten medyaya, giyim zevkinden yemeğe birçok konudaki tercihleri karşılaştırılmış.

- 18-34 yaş arası kullanıcılarda Mac yüzde 22 daha fazla tercih edilirken, PC kullanıcılarının çoğu 35-49 yaş aralığında.
- PC kullanıcılarının yüzde 36′sı kendini liberal olarak tanımlarken bu oran Mac kullanıcıları arasında yüzde 54 çıkmış.
- Kendini ‘eşsiz ve farklı’ olarak niteleyen Mac kullanıcılarının sayısı aynı iddiadaki PC kullanıcılarından yüzde 22 fazla çıkmış.
- Matematik zekasına güvenenler yüzde 38 farkla PC kullanıcıları olurken Mac kullanıcıları ise yüzde 16 farkla sözlü becerilerine güveniyor.
- Mac kullanıcılarının hemen hepsi kendini ‘tasarım meraklısı’ olarak nitelemiş.
- PC kullanıcıları daha sıradan yemekler tercih ederken Mac kullanıcılarının büyük çoğunluğu rafine bir damak zevkine sahip olduğunu belirtmiş.
- İlginç olarak PC kullanıcıları bilgisayarlar hakkında konuşmaktan keyif almazken, Mac kullanıcılarının büyük bölümü sektörü ve ürünleri yakından takip ettiklerinden dem vurmuş.

Tarih: 23 Nisan 2011, 21:07 - İp: 88.***.**9.83
biologus
biologus (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 25 Nisan 2011, 17:25 - İp: 192.***.**9.70