mineee
mineee (üye)
İstanbul / Amatör

Kör Bir Fotoğrafçı Olmak...

Maalesef bugün de şüphelerim sonucu yaptığım deneme çekimlerinden sonra da gördüm ki benim gözlerim bozuk!!!manuel focusla çektiğim hiçbir fotoğraf net çıkmıyor.ben de autofocusa bağlanmak zorunda kalıyorum.o da her zaman istediğim yeri netlemiyor ki.en kötüsü bunu fotoğrafları bilgisayara aktarınca görmem.vizörden bakınca neyi netlediğimi bile tam seçemiyorum.ne yapacağım??? bu yüzden kaç tane güzelim fotoğrafımı eve gelince çöpe atmak zorunda kaldım

#mineee' tarafından 04.04.2007 15:18:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Nisan 2007, 15:17 - İp: 85.***.**8.79
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

dslr kullanıyorsanız merkez netleme noktasını secin istediginiz yere deklansore yarım basarak netleyin elinizi deklansorden kaldırmadan kadrajı yeniden ayarlayın ve deklansore basın..

Tarih: 4 Nisan 2007, 15:20 - İp: 88.***.**8.161
adem yener
adem yener (üye)
İstanbul / Amatör

makinanızın diopter ayarı olması gerek tekerleği çevirdikçe görüntü netleşicek ve kendi gözünüze göre ayar yapmanızı sağlıyacaktır böylelikle daha net fotograflar elde edebiliceksiniz

Tarih: 4 Nisan 2007, 16:23 - İp: 212.***.**8.89
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

arkadaşı nbelirttiği gibi.. önce diopter ayarı yapmalısınız.. kullandığınız makinede, baktığınız bölüm yanında - ve + işaretlerle küçük bir çark biçimindedir.. otomatik netlemeden sonra bu ayarı gözünüze göre yapın..

#mete007' tarafından 04.04.2007 19:08:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Nisan 2007, 19:07 - İp: 81.***.**3.16
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

yüzden kaç tane güzelim fotoğrafımı eve gelince çöpe atmak zorunda kaldım

oysa millet bu fotografları burdaki galeriye yukluyor Siz de boyle degerlendirin.

Tarih: 6 Nisan 2007, 12:33 - İp: 88.***.**0.241
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

oysa millet bu fotografları burdaki galeriye yukluyor Siz de boyle degerlendirin.

iyide bunda artniyet aramamak lazım.. iyi niyetle yapılmış birşey olabilir.
şöyle bir düşünceyle "Ben bu fotoğrafı ne yapacağımı bilemedim.. buyrun sizin bi işinize yarar belki"

milli servet zayii olmasın hesabı

#rokomet' tarafından 06.04.2007 13:56:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Nisan 2007, 13:55 - İp: 85.***.**1.6
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

evet ne de olsa burası fotograf atıkları dönüşüm merkezi. Çekilen ve begenilmeyen fotograflar atık olarak buraya gonderilir. Burda da "tebrikler" "harikasın yine" sözleriyle bir başyapıt haline gelir.

Tarih: 6 Nisan 2007, 14:11 - İp: 88.***.**0.241
mineee
mineee (üye)
İstanbul / Amatör

kontrast eleştirilerin daha seçkin olması gerektiği konusundaki düşünceni anlıyorum ancak her insanın görüşüne saygı duymak lazımdır.bence her iş kişilerin kendisine düşüyor.her üye elinden geldiğince iyi fotoğraflarını yüklemeli ve zaman geçtikçe galerisini sürekli ayıklamalı.gerçi eleştiriler sadece ya da çoğunlukla övme mahiyetinde olmasalardı,pek iyi fotoğrafların konulmaması yapılan eleştirilerle kendini geliştirmek açısından iyi olabilirdi ancak bunu sağlayacak şekilde eleştiri yapan pek yok ne yazık ki...

Tarih: 6 Nisan 2007, 14:17 - İp: 85.***.**9.49
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

tamam ben bundan sonra düşünerek kafa yorarak eleştiri yazıcam artık
kimden başlayalım

Tarih: 6 Nisan 2007, 14:21 - İp: 88.***.**0.241
scrt_grdn
scrt_grdn (üye)
Bursa / Amatör

arkadaşlar çeşitli tavsiyelerde bulunmuşlar ..
hiç birisi olmuyorsa bence bir göz doktoruna görünün, göz sağlıgı onemlıdır...

Tarih: 6 Nisan 2007, 14:24 - İp: 88.***.**7.115
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili mineee, makinamı ilk aldığımda aynı sorunu yaşamıştım. Benimki gözümden değil elimden kaynaklanıyormuş. Kamerayı titretmemeyi başardım. Yine düzelmedi. Diyaframı en açık halinde çekmemeye başladıktan sonra düzeldi. f:8-11 arası çektiklerim nereye odaklamış olursam olayım net oluyorlar..

Tarih: 7 Nisan 2007, 23:23 - İp: 88.***.**1.82
  • 1