gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Herkes Buraya Baksın Çok Önemli

uzun zamandır beklenen (ben bekliyodum) gelişme oldu ve galeride yorumlama kriterlerini degiştirmeye yonelik ayarlamalar yapıldı.
buna gore

yuklediginiz fotograf için

1.fotografım yorumlanmasın
2.fotografım sadece yoruma acık olsun
3.fotografım sadece puana acık olsun
4.fotografım hem yoruma hem puana acık olsun

secenekleri koyulacak.

*puanlama sistemine cok sıcak bakmasamda,bos bos yorumlardansa 10 verip gecilmesinin daha iyi olacagı konusunda patron tarafından ikna edildim gibi..

*puanlamanın fotografa herhangibir etkisi olmayacak,yani fotografın toplam puanı gibi bir durum sozkonusu degil ama bu konuda itiraz yada gorusleri almak istiyorum oncelikle

*fotografı yorum ve puana kapatanlar için seyr_i sefa diye bir kategori acılacak (bunun nedeni yoruma kapalı fotografların galeriye cıkamama durumu yuzunden ayrı yayınlanması gerekliligi)

*ayın konusu kategorisinde + puanlama sistemi olacak.

----------------------

konu hakkındaki goruslerinizi, aklınıza takılanları, gordugunuz eksikleri bildirirseniz sevinirim.

Tarih: 24 Şubat 2008, 15:33 - İp: 78.***.**7.145
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili çağdaş sana kolay gelsin..Hiç bir fikrim yok..Nasıl yaparsanız ben razıyım..

Tarih: 24 Şubat 2008, 16:02 - İp: 88.***.**8.94
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

aynen. yap çat habar ver sen.

Tarih: 24 Şubat 2008, 16:42 - İp: 88.***.**3.18
yetisbey
yetisbey (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

puanın madem fotografa bir yararı olmayacaksa ,eski sistem daha iyi olur.

puanlama sisteminin toplam puanı, üstbandı belirlemeli...

eğerki etkisi olmazsa

bu sefer işine gelen belli bir puan verir, şu kalkan alkış ikonunun yerini alır

yani şahsi fikrim...

illede puan olacaksa ,etkisi mutlaka olmalı

verilecek puanların bir anlamı yoksa ne gerek varki böyle bişiye

#yetisbey' tarafından 24.02.2008 17:08:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Şubat 2008, 17:05 - İp: 88.***.**8.214
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yorumlarında bir anlamı yok yetişbey
cok yorum almak birşeye goturmuyor nede olsa
senın dedigin alkış ıkonunun yerini alması olayını bende dusundum,sonucta elinize saglık mukemmel yazacagına bu sefer ooo cok begendim xxx hanım/bey 10 puan deyip gecer herkes.
zaten ben karısyım puanlamaya onuda soylıyım,sizinde fikrinizi almak istiyorum.
iki tane koca koca adam fikir beyan etmemiş ne diyim bilemiyorum

Tarih: 24 Şubat 2008, 17:11 - İp: 78.***.**7.145
yetisbey
yetisbey (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

BENCE PUAN SİSTEMİ KALKSIN HATTA EN İYİ YORUM KATEGORİSİNDE BİRİNCİLİK İÇİN YARIŞILSIN

Tarih: 24 Şubat 2008, 17:50 - İp: 88.***.**8.214
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

fotokritik sitesine benziycek anlaşılan. oraya üyeyim ve 2 fotoğraf eklemiştim. hiç memnun kalmadım direk bu sitenin galerisine geri döndüm. umarım oraya benzemez

Tarih: 24 Şubat 2008, 18:01 - İp: 88.***.**7.24
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

bu gün antalya da baya sıcaktı. yaz geliyor artık, tatil zamanı yaklaşıyor

Tarih: 24 Şubat 2008, 18:13 - İp: 88.***.**7.24
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yokmu daha baska fikri olan arkadas?

Tarih: 24 Şubat 2008, 18:39 - İp: 78.***.**7.145
tuvana
tuvana (üye)
Muğla / Amatör

Bence güzel bir fikir hem puan alsın hemde yorum alsın.Zaten tüm kankalar birbirine yorum yapıyor.Ne kaybederiz ki.Fikrinize sağlık katılıyorum.Selamlar.

Tarih: 24 Şubat 2008, 19:04 - İp: 88.***.**9.185
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Çağdaş selam...

iyi güzel diyorsun da bence bu resmi ağızlardan ve ayrıntılarıyla duyurulması daha müspet olabilirdi.

1.fotografım yorumlanmasın:

bence iyi ve çok ilginç bir bölüm olacak...

Çünkü yorumlanmaya veya pohpohlanmaya ihtiyacı olmayan gerçek anlamda paylaşımcı ruhla fotoğraf ekleyen kişiler burada daha iyi belli olacak

Yorum istemiyorum,derdim güsellik olsun diyenleri göreceğiz

2.fotografım sadece yoruma acık olsun:

En çok tercih edilen seçenek bu olacak

Fakat burada sitemizin teknik kurmayları vede patronları şöyle bir düzenleme içine girmelidir:

Örneğin ben sevdiğim bir arkadaşa yorum yazarım ve takip etmeye başlarım.Ne zaman ki ana sayfadan geriye düştü hemen "aa unuttum şunu da yazacaktım" diyerek tekrar ön sayfada yer almasını sağlarım.Bu tip bir hareketi istediğim kişiye,istediğim kadar yapabilirim.Hatta belli aralıklarla yorumlayarak sürekli gündemde tutabilirim. (örneği çok bol bunun)

Bu olmasın diye her fotoğrafa tek yorum hakkı olmalı,ikinci veya daha fazlası yorum olmamalı.İlla ki bişey eklenecekse aynı yorum penceresi altındaki edit tuşuyla yorum düzeltilmelidir.

3.fotografım sadece puana acık olsun :

rastgele bir puan olmasın isteniyorsa bunlar belirlenmeli.

Yani görsellik,estetik,teknik,konu,sunum gibi bazı kriterlerlere göre 1-3 arası puan verilebilir.Hatta bu sitenin görüntü çöplüğüne dönüşmemesi için -1,-2,-3 gibi caydırıcı puanlama yada bu sitede yayınlanmamalı gibi bir seçenek olmalı ve bu seçenek aktif durumda tutulmalıdır.Bu işlerin takibi için illa ki bölüm adminleri çoğaltılmalı.Mesela eksi puanı çok olan "görüntünün" silinmesi gibi

4.fotografım hem yoruma hem puana acık olsun:

bence böyle bir seçeneğe gerek yok...Puanlama yapan kişi iki satırda olsa bişey yazabilir...

Netice itibariyle uygulama çok iyi olacak kanısındayım.Bir şeyi tekrar etmekte yarar var.

En azından ilk 24 saat veya 48 saat ilk eklenen fotoların sahipleri görünmese de bu al gülüm ver gülüm olmasa.Sadece beğendiğimiz fotolara yönelsek...

Tarih: 24 Şubat 2008, 19:13 - İp: 85.***.**6.176