guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

Garanti...

merhaba arkadaslar;
degerli bir arkadasim yurt disindan alinan bir nikon makinenin nikon turkiye sayfasindan register edilip garantisinin turkiyede devam edebilecegini soyledi...bu konu hakkinda bilgi sahibi olanlardan cevap bekliyorum..tsk herkese...
saygilar...

Tarih: 18 Aralık 2005, 22:51 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sanirim haklisin emre..
burkay birkac konusmada, nikon'un uluslararasi garantisi oldugunu soylemisti sanirim..
..yurtdisindan mi alacaksin d70s'i?..nereden?

Tarih: 19 Aralık 2005, 12:52 - İp: 62.***.**2.10
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

ben abd den getirtmeyi dusunuyorum ilker..yani yanlis duymamisim degilmi var boyle bisey?

Tarih: 19 Aralık 2005, 13:36 - İp: 85.***.**1.241
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

emre ben tam olarak emin degilim.. ama konusmalarda, bir tek nikon'un uluslararasi garantisi oldugunu okumustum.. sen yine de garanti, garanti olsun diye nikon turkiyeye acip bir sor..
telefonda, amerikadan nikon d70s aldigini soyle.. ama shutter dugmesinin bozuk oldugunu soyle.. ve garantisinin burada gecip gecmeyecegini ogren..
adam sana makinenin seri numarasi ne derse de,
"aslinda babam, su anda makineyi tamire vermek icin sehire gitti o yuzden makine yanimda degil.. ama tamir olabiliyorsa, hemen babami arayayim da vermesin hicbir yere.." dersin..
nasil plan ama?..

Tarih: 19 Aralık 2005, 13:58 - İp: 62.***.**2.10
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

zekice abi...simdi nikonun sayfasindaki garanti şartlarına göz atıyorrum..sizi bilgilendiririm bu konuda...cevabin için sağol

Tarih: 19 Aralık 2005, 14:24 - İp: 85.***.**1.241
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

dada;
nikonun turkiye sayfasında garanti şartlarını okudum..
http://www.nikon.com.tr/warranty.php sayfasindaki 3.madde açıklayıcı sanırım.

"3) Nikon dijital urunlerinde (dijital kamera ve tarayicilar ve aksesuarlari) sadece ulke garantisi gecerlidir. Yurtdisindan temin edilen urunlerin tamiri ancak ucreti karsiligi yapilabliir.Nikon Analog urunleri uluslararasi garanti altindadir."

yani bizim d70s garanti dışı heralde benim anladığım.
ne dersin bu konuda?

Tarih: 19 Aralık 2005, 14:35 - İp: 85.***.**1.241
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

yuh dada ya.. iki dakikada pilot olup alçak uçuşa geçmişsin..

nasıl da yazdın hikayeyi.. sen tiyatro forumlarına da katılsana.. doğaçlama bölümüne özellikle..

zaten canon eos 30D'yi de sen çıkarmıştın piyasaya dimi?

Tarih: 19 Aralık 2005, 14:38 - İp: 81.***.**5.14
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

evet applemac..dadanin bide ole sabikasi var...
eos 30D

Tarih: 19 Aralık 2005, 14:40 - İp: 85.***.**1.241
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

evet o benim fikrimdi.. ama sadece espri olsun diyeydi..
....
emre uzuldum valla.. ama sen de hem ucuza olsun istiyorsun hem de garantisi turkiyede..
valla yari fiyatina aldiktan sonra, tabii ki yurtdisindan al.. bozulursa bir tane daha alirsin..
saka bir yana, bozulursa, amerikaya gonderirsin artik..
valla simdi bizim buradan amerikaya posta cok ucuz.. ama iste gumruk belasi var.. gumruk olmasaydi, kesinlikle amerikadan alirdim ben de..
..sen de makineyi belki bir kere belki de hic gondermeyeceksin garanti suresi icinde emre.. ariza cikarsa ya en basta cikar, ya da uzun yillar sonra cikar elektronik urunlerde.. o yuzden basta cikarsa, zaten gonderdiginde, sana yenisinden gonderirler.. ha uzun yillar sonunda da cikarsa, zaten garantisi de bittiginden turkiyede tamir ettirirsin..
..o yuzden dert etme bence ve al..
............

bu arada, orhan, ben zaten tiyatrocuydum.. yaklasik 1.5 sene tv'de bile oynadim..

Tarih: 19 Aralık 2005, 14:53 - İp: 62.***.**2.10
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

zaten sende bir şeyler seziyordum evladım..

benden bir şey kaçmaz! ben adamı nickinden tanırım

#applemac' tarafyndan 19.12.2005 16:08:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Aralık 2005, 15:55 - İp: 81.***.**5.14
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

sağolasin dada...beni yine umutlandirdin ve de heyecanlandirdin.zaten bana makineyi getirene geri verip tamir ettirip yine bana getirmesi gibi bir şansim da var...
tesekkurler dada...ayrica sen tv demi oynadin?...
way artis seni...

Tarih: 19 Aralık 2005, 15:58 - İp: 85.***.**1.241