pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Fotokritikten Atmışlardı Beni.

İyiki atmışlarmış.Değilmi.
Beni atan denyo n a sonsuz teşekkürler

Tarih: 16 Aralık 2005, 18:52 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cez valla hosuma gitti..
.....
magzed aslinda bayagi karmasik bir yonteme benziyor..
ne kadar ekmek o kadar kofte olayi gibi..
ama iste puanlama sistemini ben de dogru bulmayanlardanim..
....
suysal peki gercekten de kisa yorum yaziliyor diye ihtar olayi var mi?.. bu bence kesinlikle hos bir olay degil..
hos, ben kesinlikle ihtar almazdim sanirim..
.....
polaris bak en sonunda buralara geldin, dslr alma forumlarindan.. burasi daja neseli valla.. zaten dslr'i aldiktan sonra, gorevinin de tamamladiktan sonra buraya gelmen gerekir..
puanlama sisteminin kotu yanlari iste.. insanlar eminim ki "puanin kadar konus" gibilerinden yazisiyorlardir.. koskoca fgazete muhabirinin de oyle yapmasi ondandir..
gercek olan su ki, bence, FK'teki sistem o kadar da kotu degil.. orada cok daha fazla yardimlasan profesyonel insanlar var.. cogu fotograflar buradakilere gore cok daha kaliteliler..(tabii artik burada da fotograflarin kaliteleri cok artti.. bir tek benim fotograflarimin kaliteleri artmiyor.. bu kadar cene yaparsak, olacagi bu tabii.. ..neyse..)
ama iste buranin forum formati cok daha iyi.. ki suysal da bunu soyler..
burada bence birbirimize cok daha siki baglaniyoruz.. bence onemli olan da budur..

Tarih: 20 Aralık 2005, 15:17 - İp: 62.***.**2.10
stokes
stokes (üye)
İstanbul / Meraklı

Biri Adana'lı mı dedi?

Tarih: 20 Aralık 2005, 15:48 - İp: 195.***.**9.10
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Amaç burada eleştiri yazmayı teşvik ederek amatörlerin eksik yönlerinin gidermesini sağlamak. Eleştiri yazmak için de bir şeyler biliyor olmak gerekiyor tabi. Kısaca FK'daki konulan kuralların amacı amatörleri geliştirmek. Bu kuralların hepsi de yazılı, kabul etmeyenler üye olmazlar zaten. Pazarbey okumamış olabilir ama konulan kurallara saygı duymak gereklir. Bir siteyi aktif olarak yaşatmak kolay değil, düşünün ki bunu yapan kişiler bedava karşılıksız yapıyor. Şimdi böyle kişilere dil uzatmak bizim gibi insanlara yakışmaz . Burada amaç insanlara hizmet etmek. Manevi tadı var bunun. FK'daki fedakar yönetici ve adminlere fotoğraf dünyasına çok önemli katkıları için teşekkür etmek gerekir diye düşünüyorum. FK ve Netfotoğraf gibi siteler sayesinde bir çok amatör fotoğrafçılar profesyonel olmuştur ve olmaya devam edecektir. Artı bir şey daha ilave edeyim Fotokritik.com 'da Netfotograf.com hakkında kötü söz söyleyene şimdiye kadar rastlamadım.

#suysal1' tarafyndan 20.12.2005 16:37:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Aralık 2005, 16:26 - İp: 85.***.**6.246
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Pazarbey yoğunluğunu Netfotoğraf'a versin diye de yapılmış olabilir . Pazarbey sen mutluysan mesele yok. Konuyu açtığında yazdığın yazıyı değiştirmek şartıyla iki tarafı da tutan biri olarak FK'ya tekrar üye olmak istersen ben aracı olabilirim. İyi niyetli olduklarını göreceksin. Orada da bazen olaylar olabiliyor. O zamana denk gelmiş olabilir. Dostluk için...

#suysal1' tarafyndan 20.12.2005 17:31:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Aralık 2005, 17:31 - İp: 85.***.**5.201
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Suyasala katılıyorum FK kesinlikle fotoğrafçılığa çok şey kazandırmıştır, kazandırmaya devam edecektir. Orada çok sağlam fotoğrafçı arkadaşlarımız ve ustadlarımız var: fotoğraf kalitesi de dünya standartlarında. Dünyada çok az fotoğrafçılık sitelerinde böyle kaliteli fotoğraflara rastlayabilirsiniz. Ben dışarıdan fotoğraf gönderimine açık olup da, (hem de onaylanmadan)bu kadar kaliteli olanını görmedim. Gerçekten Türkiyenin genç ve iyi fotoğraf sanatçılarının, gerçek profesyonellerinin ve azimli amatörlerinin olduğu bir site. Netfotoğraf içinse bu kadar güzel insanların ve muhabbetlerin olduğu, yönetiminin bu kadar demokrat olduğu, aklınıza ne gelirse hemen isteyebileceğiniz başka bir site yoktur heralde(fotoğrafçılık anlamında, yoksa ne siteler var neler )

Tarih: 20 Aralık 2005, 22:05 - İp: 85.***.**4.212
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

stokes sen de mi adanalisin?
ceko da adanali.. ha bir de ben..

.......

Tarih: 20 Aralık 2005, 22:22 - İp: 62.***.**2.10
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Dada ben adanalı değilim. ben italyan bir ailenin çocuğu olarak fransada yetiştim. öğrenimimide uzakdoğuda bir tapınakta tao öğretisi alarak gerçkekleştirdim. Amerikada bir süre yaşadıktan sonra istanbula yerleşmeye karar verdim(ne ..ok varsa)

Tarih: 21 Aralık 2005, 00:14 - İp: 85.***.**4.212
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ben de adanali degilim aslinda ceko..
ingilazim.. (nihat abi oyle diyor valla.. )

Tarih: 21 Aralık 2005, 01:42 - İp: 62.***.**2.10
stokes
stokes (üye)
İstanbul / Meraklı

Ceko'nun dediklerine aynen katılıyorum.
FK'daki otokontrolün hastasıyım.
İnsan oradaki fotoğraflara bakarak hem fotoğrafçılığını hem de yaratıcılığını inanılmaz geliştiriyor.
İnsanın olduğu her ortamda olduğu gibi, orada da gruplaşma var evet, al gülüm ver gülüm almış başını gitmiş. Eğer orada bulunma sebebiniz puan ise buna dayanamıyorsunuz ama birşeyler öğreneyim, kendimi geliştireyim diye düşünüyorsanız bu tarz şeyleri umursamıyorsunuz, keyfinize bakıyorsunuz. FK'nın türk fotoğrafçılığına çok şey kattığını düşünüyorum.

Ceko,
Tam bir Adanalıymışsın abicim. Baksana, italyan, fransız ve amerikan. Adana'da bu üçünün de etkileri var zati.
Yalnız Adana dışında, ikiden fazla Adanalının biraraya gelmesi çok tehlikelidir.

Tarih: 21 Aralık 2005, 09:13 - İp: 195.***.**9.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

o neden? ceko da bana soylemisti: "sen de mi adanalisin, hayatta anlasamam bu adamla artik" diye..
ne oluyor iki adanalinin sesi yok mu yani?.. sadece olay mi cikar?..
o yuzden, londradaki o adanalilar kahvesine girdigimde ters ters bakmislardi bana..

Tarih: 21 Aralık 2005, 19:44 - İp: 62.***.**2.10