thewall311
thewall311 (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafçılık Okumak?

Selam arkadaşlar ben fotoğrafçılık okumak istiyorum ama bu konu hakkında nerdeyse hiç bişey bilmiyorum fotoğrafçılığa büyük ilgim var daha çok amatörüm ama bu sanatı profesyonel bir şekilde sürdürmek istiyorum bunun içinde eğitimini almak istiyorum ama nasıl? aramızda bir çok fotoğrafçılık okuyan arkadaş var onların fikirlerini ve yardımlarını bekliyorum sizce ne yapmalıyım nereden başlamalıyım...
Teşekkürler.

Tarih: 8 Haziran 2007, 16:13 - İp: 88.***.**5.104
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

BEN DE HAZIRLANIYORUM AMA BU SENE BİRAZ GEÇ KALDIN SANIRIM... ağustosta başlıyor yetenek sınavları. sanmıyorum bu kadar kısa süre içinde bu işi öğrenmen

Tarih: 8 Haziran 2007, 19:23 - İp: 88.***.**9.128
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bence su ürünleri yetiştiriciliği yada iklendirme okusanız daha iyi..

Tarih: 8 Haziran 2007, 19:31 - İp: 88.***.**9.209
thewall311
thewall311 (üye)
İstanbul / Amatör

hangı unıversıteye hazırlanıyorsun sen ve yetenek sınavlarında tam olarak ne yapıyorsunuz kısaca yazabiirmisin?

Tarih: 8 Haziran 2007, 20:13 - İp: 88.***.**5.104
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

ben kocaeli üniversitesibe hazırlanıyorum...

yetenek sınavı 2 aşamalı;

1. aşama::: çoktan seçmeli fotoğrafçılık ve genel kültür testi.

2.aşama:::
1.kısım---10x15 den büyük olmayan foroğrafları düzenli bir dosya içinde (portfolyo) negatifleri ile birlikte sunucaz..
2.kısım--- digital bir makine ile verilen bir konu üzerine fotoğraf çekmek.

bunların hepsi tamamlanınca ortaöğretim puanı ve öss sınav sonuçuda dikkate alınarak ilk 15'e giren (kontenjana bağlı) kesin kayıt için gün bekliyor

***SADECE KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNDE ÇİZİM İSTEMİYORLAR. BU BİLGİLER GEÇEN YILIN SINAV BİLGİLERİDİR. BU YIL UFAK TEFEK DEĞİŞMELER OLABİLİR.

Tarih: 9 Haziran 2007, 09:51 - İp: 88.***.**8.171
thewall311
thewall311 (üye)
İstanbul / Amatör

cok tesekkur ederım gurhan

Tarih: 9 Haziran 2007, 11:20 - İp: 88.***.**0.203
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ne güzel, gençler biriniz birşey soruyor biriniz de yardımcı oluyor.başarılar diliyorum sizlere inşallah herşey gönlünüzce olur...

Tarih: 18 Haziran 2007, 21:01 - İp: 88.***.**4.245
murat17
murat17 (üye)
İstanbul / Amatör

bende fotorafçılık okumak istiyorum okul fark etmez ama herkes bir şey diyo kafam karıştı kesin bilgisi olan yokmu..

Tarih: 17 Temmuz 2007, 19:55 - İp: 88.***.**4.102
pelin a.
pelin a. (üye)
İstanbul / Meraklı

bende bu bölümü istiyorum ama ınsanların bakıs acıları bu konuyla ılgılı benı rahatsız edıyoru bunun zaten kursları var unı olarak dah amantıklı bısı sec gbı acaba bn mı yanlısımkı asla deılım yada dusunceler cokmu sacma sızede emınım bole goruslergelıyordur cıldırıcam

Tarih: 26 Temmuz 2007, 04:05 - İp: 85.***.**5.68
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Pelin aileni bile işin içine fazlaca karıştırman sakıncalıyken tüm insanları karıştırırsan her kafadan bir ses çıkar.

Aklıma bir örnek geldi,kelimelerle ifade etsem daha iyi anlarsınız:

mankenler,diziler,tiyatrocular

Sizce hangisi işi daha iyi yapıyor ,tiyatrocular mı mankenler mi ?

Bence şöyle bir şey düşünebilirsiniz.2sene fotoğrafçılık okuduktan sonra kariyerinizi-geleceğinizi sağlam görmezseniz tekrar öss ye girersiniz.Ama hayatta koskoca bir keşke demezsiniz.

Benim yaşım da çok büyük değil,tecrübesizim bir ebevyen gibi konuşmuyorum fazlaca atıyor da olabilirim,hayalperestçe de yaklaışıyor da olabilirim ama fotoğrafçılık istiyorsa fotoğrafçılık doktorluk istiyorsan tıp okumalısın.

Bu işi bir de bilirkişilere sorun en iyisi siz

Tarih: 26 Temmuz 2007, 04:34 - İp: 85.***.**2.248
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bir kursa gitmende yeterli,gerisi kendini geliştirmene bakar..
ne fotograf bolumu ogrencileri goruyorum,zaten sanatcı havasına giriyorlar iki gunde iki fotografla..
bence gerek yok..
bu işte profesyonel olmak,usta olmak sanatcı olmak senın makinanla ilişkine bakar..
egitim tabiki iyi birşey ama gercekci olalım..turkiyede yasıyoruz..ve ekemk aslanın agzında..fotografınımı cekmek istersin yoksa yemekmi??*

Tarih: 26 Temmuz 2007, 11:25 - İp: 88.***.**6.81