thewall311
thewall311 (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafçılık Okumak?

Selam arkadaşlar ben fotoğrafçılık okumak istiyorum ama bu konu hakkında nerdeyse hiç bişey bilmiyorum fotoğrafçılığa büyük ilgim var daha çok amatörüm ama bu sanatı profesyonel bir şekilde sürdürmek istiyorum bunun içinde eğitimini almak istiyorum ama nasıl? aramızda bir çok fotoğrafçılık okuyan arkadaş var onların fikirlerini ve yardımlarını bekliyorum sizce ne yapmalıyım nereden başlamalıyım...
Teşekkürler.

Tarih: 8 Haziran 2007, 16:13 - İp: 88.***.**5.104
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

yaşasın yemek yemeeeekk.

Tarih: 26 Temmuz 2007, 13:21 - İp: 88.***.**1.136
burccu
burccu (üye)
İstanbul / Meraklı

bende fotoğrafçılık okumak çok istiyorum ama nereye başvuracağım ne yapacağım bilmiyorum...bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim...

Tarih: 21 Şubat 2008, 17:32 - İp: 88.***.**1.218
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

sınav zamanı geldiğinde (genelde ağustos ayı)okula başvurucaksın.. internet sitelerinden takip ederbilirsin...

üniversiteler şunlar:

kocaeli üniversitesi (kocaeli)
mimar sinan üniversitesi (istanbul)
yıldız teknik üniversitesi (istanbul)
9 eylül üniversitesi (izmir)
akdeniz üniversitesi (antalya)

şimdi bilgilerini vermiştim zaten konu başlarında ama bu sene yeni bir sınav, muhtemelen yeni sınav şekilleri.

bende giricem sınava, istersen bu siteyle veya benimle bağlantıyı koparma sınav zamanına kadar. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. yanlız çok çalışman lazım, fotoğrafçılık üzerine... hatta teknik bilgin kusursuz olmalı... aslında çok saçma ama elden ne gelir...

Tarih: 21 Şubat 2008, 20:35 - İp: 88.***.**2.8
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

yetenek sınavlarında aslında kusursuz olmana gerek yok! ters düşer kusursuz bi insana ordakiler ne verebilir? istenen o gibi görünsede sizdeki ışığı görmeliler ben fotoğrafçı olcam demekle olunmuyor bu yada full herşeyi öğrenerekte...
şahsen girdiğim turizm animasyon yetenek sınavını geçemedim. neden ben rol yapamıyorum çünkü ... yada fotoğraf okumak için de girsem sınava kazanamayabilirimde. bilgim yok mu? var.. tecrübemde var... ama olmayabilir. istemek ve ışığını göstermek lazım... hepinize kolay gelsin..

Tarih: 25 Şubat 2008, 10:26 - İp: 88.***.**2.57
eyoruk1
eyoruk1 (üye)
İstanbul / Amatör

Aslında sormak da lazım okumak şart mı ? Gerekli mi ? Piyasada okulunu okumamış ama bu işi çok iyi yapan isimler var.Bu rekabet ortamında okul okumak şart mı ne kadar avantaj sağlar "bitirilen üniversite çok da önemli MSÜ den mezuın olmak var Akdeniz'den mezun olmak var." bunlar insanı düşündürüyor aslında.Tabi ki kişi kendini geliştirmeli

Tarih: 23 Temmuz 2010, 20:48 - İp: 78.***.**8.134
kan_ki
kan_ki (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

fotoğraf okumayın abi... gidin mühendis olun doktor olun para yapın paralı işlere bakın sonra dünyanın en pahalı makinası nı ve ekipmanlarını alın sonra yurt dışı gezilerine çıkın bir yerleri çekin sonra dönersiniz, bunu zaten ayda bir kaç kez yaparsınız para olunca,sonra internet sitesi yapın kendinize sonra fotoğraflarınızı sağda solda satın isim lazım bunun için hani zenginsin ya sorun yok..anlaş bi yayın yeri ile deki;benim fotoğraflarımı kullana bilirsiniz ama ismim fotoğraftan büyük puntolarla yazılsın kabul ederler isim yaparsın,yani bu türkiyede fot okuyan biri olarak tavsiye etmiyorum çünkü türkiye de fot okumaya gerek lakin isim yapmak ego nu tatmin etmek istemiyorsan

Tarih: 20 Ağustos 2010, 11:03 - İp: 85.***.**8.158
mavigemi
mavigemi (üye)
Denizli / Meraklı

slm
ben fotoğrafçılığa yeni başlamaya çalışıyorum bu isteim hep vardı ama uygulamaya geçememişti...inşallah bu yıl elimden geleni yapıcam.bulunduğum yerde fotoğrafçılıkla ilgili kurslr yok.fotoğrafçılıkla ilgilenen arkadaşlarım da netten bilgilerle öğrenmişler.ben öğrenme işini becerebilirsem bu konuda eğtim almak için sınavlara da girmeyi istiyorum.ben öğretmenim.artık içimden gelen bölümü okumak istiyorum gelecek kaygısı olmadan. sınava girecek arkadaşlara başarılar şimdiden. yeni başlayacak biri olarak bana da yardımcı olursanız sevinirim...

Tarih: 29 Ağustos 2010, 03:18 - İp: 178.***.**2.15
kty
kty (üye)
Yurtdışı / Firma

eski bir konu ama yeni başlık açmaktansa bunu hortlatalım.

bu işin okulunu okumuş olmak sizce ne kadar önemli?

sormamın nedeni şahsi kararsızlığım. bir üniversitede bölüme başlama ihtimalim var şu aralar. 28 yaşındayım ve sekiz senedir öğreniyorum kendi kendime. ben üniversite de fotoğrafçılık okumadım, ama fotoğrafçılık ile ilgili çok şey okudum. okuduğumdan çok çekerek öğrenmeye çalıştım. bu işi belli bir seviyeye taşıyabildiğimi düşünüyorum ve üniversite diploması bana daha fazla katkı sağlayabilir mi kararsızım. fotoğrafçılıktan ve bu işin bir nevi antikacılığından para kazanabiliyor olsam da işin açıkcası hayatımı idare etmeye yetecek kadar profesyonel fotoğrafçı olabiceceğimi sanmıyorum. hele de manzara ve mimari de. bu alandaki çoğu fotoğrafçının asıl geçim kaynakları başka işler. üniversite okumuş olmak bu durumu değiştirebilir mi? benim yerimde olsanız eğitim için bir gazetenin foto röportajcılık teklifini reddeder misiniz?

ben hayıra meyletmekteyim. bilmem ki sizin tecrübeleriniz ne der...

Tarih: 13 Aralık 2010, 18:07 - İp: 91.***.**7.78
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

okul iyidir. ama sizin şartlarınıza göre değişir. imkanın varsa oku derim. sonra okunmaz ama sonra iş bulunur

Tarih: 14 Aralık 2010, 18:06 - İp: 78.***.**6.252