eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Fotograf Çekmede Devir...

İşyerimin oldugu iş hanında bi üst katımdaki kırtasiyede yüzükleri fotokopii makinasına koyup fotograf çekiyorlarmış ögrenince çıldırdım işte türk milleti'nin icatlarıı.. Gerçekten fotografa verdikleri parayı sokaga atıyorlarmış gibi hissediyorlar bu kadar basit görülüyor anlıyacagınız meslegimiz...

Tarih: 18 Temmuz 2008, 16:49 - İp: 85.***.**8.222
oguzhanman
oguzhanman (üye)
İstanbul / Amatör

"... kırtasiyede yüzükleri fotokopii makinasına ... " burada bahsedilen yüzük mü? yüzüğün neresini taratıyorlarmış. yoksa yüzlerini taratıp vesikalıkmı yapıyorlarmış. tam anlayamadım.

her neyse kendi tecrübemi paylaşayım.

filmli makinemde ters objektif olayını denemek için bozuk para fotoğrafları çekmiştim.

daha sonradan aklıma tarayıcıda taratmak fikri geldi. (türkün aklına sonradan gelirmiş)

dahası tarayıcıda mükemmel sonuç aldım. ve fotoğraf makinesiyle bozuk para fotoğrafı çekmekle uğraştığım için pişman oldum.

Tarih: 18 Temmuz 2008, 20:26 - İp: 88.***.**5.108
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Türk zekası işte. Acaba makroda çekelirmi acep. DEnemekten zarar gelceğini sanmam.

Tarih: 18 Temmuz 2008, 20:27 - İp: 88.***.**9.58
oguzhanman
oguzhanman (üye)
İstanbul / Amatör

kapağını örtünce böceklerin cıvkı çıkmasın?

deneme konusunda tereddütlerim var.

Tarih: 18 Temmuz 2008, 20:30 - İp: 88.***.**5.108
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hafif bir kapak tasarımına gitmek lazım. Doğrusun valla.

Tarih: 18 Temmuz 2008, 20:34 - İp: 88.***.**9.58
oguzhanman
oguzhanman (üye)
İstanbul / Amatör

sizden yeni bir kapak tasarımını en kısa zamanda bekliyoruz.

ayrıca doğada kullanabilmek için güç ünitelerinede ihtiyacımız var.

Tarih: 18 Temmuz 2008, 20:43 - İp: 88.***.**5.108
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

bilgi üniv. de okuyan bir arkadaşım self portre ile ilgili ödevini kendi scan makinesiyle halletti ve cidden harika bi ışık yakalamış pislik herif o ödevindende iyi bi not aldığını biliyorum

Tarih: 19 Temmuz 2008, 04:28 - İp: 85.***.**6.93
eskidost
eskidost (üye)

xx isimli müşterimiz çekim fiyatını sordu verdigimiz fiyata karşın abi yukarda kırtasiye fotokopisiiniz çekiyor verdigin fiyatın onda birine gel de laf anlat...

Tarih: 19 Temmuz 2008, 12:30 - İp: 85.***.**9.142
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

e adama okadarı yetıyorsa,hatta istedigi oysa yapabilecegin birşey yokki.
yarın oburgun fotokopicilerde cıkıp,her evde scanner var iş yapamaz olduk derlermi acaba fotografcılar gibi?

Tarih: 19 Temmuz 2008, 12:59 - İp: 78.***.**4.57
eskidost
eskidost (üye)

bütcelerine göre görebildikleri odur bu kafayla bu bütçeyide geçemezler sanıırım harcamadan kazanmak hangi gezegende varmış sölesinler tüm kazandıgımı nasaya verip uzay mekigi yaptırıp gitcem...

Tarih: 19 Temmuz 2008, 13:44 - İp: 85.***.**9.142
kameraci
kameraci (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

arkadaşım sana katılıyorum her önüne gelen eline alıyor dijital fotoğraf makinası dijital kamera bide leptoop alıyor kendi işimi kendim görüm fotoğrafçıya gitmem biz ne yicez acaba vatandaş böyle yaparsa bizlerin ekmeğimizi elimizden alıyorlar

Tarih: 2 Kasım 2008, 20:54 - İp: 78.***.**0.56