orbb
orbb (üye)
Ankara / Amatör

Çok Üzüldüm Size Koştum...

Arkadaşlar bugün küçük bir arkadaş grubumla oturuyordum. Konu biraz döndü makinamıda yeni aldığımdan fotoğrafcılık hakkında konuşurken onlara hevesimi anlattım çok yeni olduğumu çok şey öğrenmem gerektiğini makinamı almadan aylar öncesinden çalışmaya okumaya yorumlamaya başladığımı vs. anlattım. İki tanesi saçma bir şekilde karşı çıktılar. Altı üstü düğmeye basıyorsun bunda çalışacak ne var kafayımı yedin,, bu işin tekniğimi olurmuş resim çizsen neysede,, bir bebeiğin eline makinanı ver aynı resmi çeksin,, gibi konuşmaya başladılar şaka yapıyorlar sandım ama birbirlerinden destek alıp iyice üzerime yürüdüler bazı terimlerden bahsettim(İSO, Lens, Enstantane gibi) bırak olum öyle konuşup zorlaştırma şimdi 2 milyarlık makine aldım diye üzerine düşülecek bir şeymi sandın fotoğrafçılığı falan dediler..iki tanesi üzeirme geldi 1 isi çekimser kaldı 1 iside sürekli güldü bunların böyle konuşmasına.
Daha fazla tartışamadım ondan sonra o gün hiç konuşmadım bile çok üzüldüm gözlerim doldu. bunları diyelern hepside odtü de bilkentte okuyan aklı başında bilinçli zeki insanlar. yani cahilliklerinede veremedim veya vermelimiyim. ama çok üzüldüm hemen buraya yazma ihtiyacı duydum
İlk mesajım birine yardım olsun çok istedim ama bunu yazmak zorunda kaldım.
Sadece paylaşmak istedim. belki iki kelime moral de iyi gelir ...
herkesi ışığı bol olsun (:

Tarih: 25 Mart 2007, 20:54 - İp: 85.***.**5.83
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Sefer Öğretmenim ben;
matematik,
Türkçe,
sosyal bilgiler,
fen bilgisi,
hayat bilgisi,
beden eğitimi,
trafik,
bilgisayar,
müzik,
resim öğretmeniyim....

Yani sınıf öğretmeni

Tarih: 26 Mart 2007, 18:18 - İp: 88.***.**6.151
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Tarih: 26 Mart 2007, 18:20 - İp: 88.***.**1.51
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

O konuşanların o fikirde olduklarını sanmıyorum. Sadece biraz eğlenmek için geyik yapmışlar....

Tarih: 27 Ağustos 2007, 01:52 - İp: 88.***.**3.172
aybige
aybige (üye)
Bursa / Amatör

evet aynısı banada çok oldu
hatta okulada götürüyordum ben yolda yürürken bir poz yakalarım aniden diye
çantanda ne onu yük gibi taşıyorsun ne manasız demişlerdi
bu insanlar kötü kalpli olduklarından yapmıyorlar bunu
bilmiyorlarda o yüzden
sanata saygı denen bir şey vardır ya hani
ondan anlamıyorlar biraz

Tarih: 28 Ağustos 2007, 17:02 - İp: 88.***.**2.136
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

ya cevredeki cogu insan mantikli bakmiyor cok para vermeye makineye alet-edevata ama bilmediklerinden bence bu. orbb sana tavsiyem, o soyleyen arkadaslara bu konunun adresini e-mail ile gonder okusunlar, ama buna da kulp bulurlar tahminim arkadaslari iyi secmek gerek. bir de insanlarin ilgi alanlarina saygi duymak lazim. cok yakin arkadasim bir ara muzik ile ilgilenmeye basladi ben basta ya bosver bu isleri felan dedim, ama o bana fotograf konusunda hicbir sey soylemedi destek bile verdi. sonra dusununce onun ilgisine-hobisine saygi duymam gerektigine karar verdim. enstruman calma bana hic cekici gelmiyor ama eminim ki bazi insanlar da muzige benim fotografa duydugum gibi ilgi duyuyorlar. masraf etse de anlamadigim mesele oldugundan hicbirsey demem, demek ki gerekiyor
bahsettigin arkadaslar tahminim degerli vakitlerini bos islerle geciriyorlar, bir ugraslari-uretkenlikleri yok. insan hayatinin her zamaninda birseylerle ugrasmali, isi disinda bir ilgi alani, el ugrasi, hobisi olmali. bunlar kosusturmada insana hava aldiracak pencereler. boyle seylerle ugrasan insanlari takdir ederim, fotografla ugrasanlari daha cok takdir ederim

#eraycanli' tarafından 28.08.2007 17:19:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 17:18 - İp: 81.***.**7.8
experxxx
experxxx (üye)
İstanbul / Amatör

cahil insan bilmediğine düşmandır...

Tarih: 29 Ağustos 2007, 00:16 - İp: 88.***.**0.74
deck
deck (üye)
Kocaeli / Amatör

Yazılanlara epeyce güldüm.. Hemen hemen aynı muhabbetleri bende çok çektim (halaa çekiyorum) orbb arkadaşlarının söyledikleri çok dert edilecek şeyler değil (eminim herbirinin cebinde sırf 1.3 mp kamerası var diye alınmış enaz 1000 ytl lik cep telefonu vardır. Buda bana çok saçma geliyor) Kimin söylediğini hatırlamıyorum ancak böyle durumlar için birebir oturan bir laf var 'cehaletin bu kadarı ancak tahsille olur, diye.. memleket bu , durum bu..

Tarih: 29 Ağustos 2007, 00:30 - İp: 88.***.**5.116