orbb
orbb (üye)
Ankara / Amatör

Çok Üzüldüm Size Koştum...

Arkadaşlar bugün küçük bir arkadaş grubumla oturuyordum. Konu biraz döndü makinamıda yeni aldığımdan fotoğrafcılık hakkında konuşurken onlara hevesimi anlattım çok yeni olduğumu çok şey öğrenmem gerektiğini makinamı almadan aylar öncesinden çalışmaya okumaya yorumlamaya başladığımı vs. anlattım. İki tanesi saçma bir şekilde karşı çıktılar. Altı üstü düğmeye basıyorsun bunda çalışacak ne var kafayımı yedin,, bu işin tekniğimi olurmuş resim çizsen neysede,, bir bebeiğin eline makinanı ver aynı resmi çeksin,, gibi konuşmaya başladılar şaka yapıyorlar sandım ama birbirlerinden destek alıp iyice üzerime yürüdüler bazı terimlerden bahsettim(İSO, Lens, Enstantane gibi) bırak olum öyle konuşup zorlaştırma şimdi 2 milyarlık makine aldım diye üzerine düşülecek bir şeymi sandın fotoğrafçılığı falan dediler..iki tanesi üzeirme geldi 1 isi çekimser kaldı 1 iside sürekli güldü bunların böyle konuşmasına.
Daha fazla tartışamadım ondan sonra o gün hiç konuşmadım bile çok üzüldüm gözlerim doldu. bunları diyelern hepside odtü de bilkentte okuyan aklı başında bilinçli zeki insanlar. yani cahilliklerinede veremedim veya vermelimiyim. ama çok üzüldüm hemen buraya yazma ihtiyacı duydum
İlk mesajım birine yardım olsun çok istedim ama bunu yazmak zorunda kaldım.
Sadece paylaşmak istedim. belki iki kelime moral de iyi gelir ...
herkesi ışığı bol olsun (:

Tarih: 25 Mart 2007, 20:54 - İp: 85.***.**5.83
orbb
orbb (üye)
Ankara / Amatör

Vallahi yüzüm çok güldü arkadaşlar bugünden beri giden moral bozukluğumu attım sonunda. ama biraz hırsta yarattı bende şimdi sadece tuşa basmak olmadığını gösterme arzusu var acayip içimde (: çok içten geldi yorumlarınız ve çok rahatlatıcı çok çok saolun ....

Tarih: 25 Mart 2007, 22:37 - İp: 85.***.**5.83
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

KOnuyu dagıtmayalım lütfen. Konumuz.. EGer fotograf makinası tasıyorsak yanında iki kelam da lazfımız olmalı mı?

Ya da amaaan ben nerden bileyim çekiyoruz işte diyip baştan savıyormuş gibi mi yapmalı.

Ya banane canım.. Bir fotograf icin bu kadar yazı mı olur. Bilmem kaç bin konu acılmıs kaç milyon cevap yazılmış.

Mandyy. Pazarbey sanırım aç şu anda. Pilav diyince gözleri açıldı.

Tarih: 25 Mart 2007, 22:41 - İp: 88.***.**3.251
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ODTÜ,BİLKENT ile ilgisi yok. Zevk meselesi, bir arkadaşımda 5 tane av tüfeği var, gabire harcama yapıyor, bana saçma geliyor.

Fotoğraf çok keyifli bir uğraş ve bu keyfi bas çek makineler vermiyor.

Sen o makineyi alarak belki bir ömür sürecek bir hobi edindin kendine. Ama o arkadaşların üniversite kantininde malak malak oturup duracak

Zaten o bahsettiğin tip adamların hayatı araba ve ev taksidi ödeyerek geçer. Dert etmeye gerek yok.

Her ağaç odundur, bazı odunlar kağıt olur. Bazıları odun kalmaya devam eder. Çok takılma bence

Tarih: 25 Mart 2007, 22:44 - İp: 85.***.**2.201
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

fotografçılık gönül işidir, hobidir, zevktir. Onlar da mutlaka bişeyler yapıyordur. Ya balığa çıkıyodur, ya bir spora gidiyordur. prof bile olsa her şeyden anıyav-cak diye bişey yok. Sende balığa gidenler için aynı şeyi düşünebilirsin mesela. Saatlerce bi ipi tutuyorsun, tuttuğun balıklar masrafını çıkarmıyor...vs vs.

Tarih: 25 Mart 2007, 22:52 - İp: 88.***.**8.76
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

biraz önce itiraf com da fotograf temalı konulara bir bakayım dedim.. Şuna çok güldüm..

Bir arkadaşımın poposunda kıl dönmesi oluştu. Ameliyat oldu. Bir hafta içinde dikişleri attı. Tekrar ameliyat oldu fakat dikişler yine attı. Bunun üzerine üniversitenin hastanesine gitti. Bir doktor ameliyat yerini ilginç bulmuş ve hocasını çağırmış. Hocası da konuyu ilginç bulmuş ve öğrencilerini çağırmış. Odada yaklaşık yirmi kişi arkadaşımın poposunu dikkatle incelerken hoca bir öğrenciye, "Git fotoğraf makinesini getir, böylesine kötü bir ameliyat örneğini konferanslarda kullanalım" demiş. Arkadaşımın artık meşhur ve bilimsel bir poposu var!

Tarih: 25 Mart 2007, 22:53 - İp: 88.***.**3.251
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

kontrast

Tarih: 25 Mart 2007, 22:59 - İp: 88.***.**8.76
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Hahahahah

Tarih: 25 Mart 2007, 23:22 - İp: 85.***.**2.201
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 26 Mart 2007, 00:05 - İp: 88.***.**6.74
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

o insan evlatları cix diye tabir edilen insan grubuna mı dahiller...

Yok bunu odtülüsü hacettepelisi olmuyo da her yerde var böyle mantarlar

Tarih: 26 Mart 2007, 00:13 - İp: 88.***.**0.53
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Yahu ne alem adamalrsınız be..Sevgili orbb bu tür baskılar sadece sana mı yapılıyor zannediyorsunuz?..Evde iç işleri bakanıyla bile ne kavgalar anayasa kitabı fırlatmaları yapıyoruz bir bilsen. Boş vre.Sen zevk alıyor musun, başkalrının -hatta onların - çektiği fotograflardaki hataları görebiliyor musun bu yeterli.Sıradan insanlara her fotograf güzel gelir.Ama fotograf sanatçısının çektiği fotografların tadı bambaşka olur.Ömür boyu duvara asılı dursalar bakılmaktan bıkılmazlar..Madem gönül koymuşsun bu sevgiliye elealemin karalamasına bakmadan kaçır o kızı şey pardaon o sevgiliyi işte diyecektim.Aklım bir ana gençliğime kaydı

Tarih: 26 Mart 2007, 01:15 - İp: 88.***.**7.150