gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bayan Fotografları Ve İkiyüzlülük..

ikiside yakın zamanda oldugu için dikkat ettim.
-----

x isimli bir bayan kendi fotografını cekmiş ve siteye yuklemiş,erkeklerin bır kısmı neredeyse msn isteyecek seviyeye gelip yorumlar yazmıs.
ama duyarlı bir kac kişi fotografın yerinin burası olmadıgını,kendi guzelligini ovmek için degil fotograf sanatı için fotograf cekmesi gerektigini soylemiş,hatta bundan gazı alan bazıları dahada abartmıs olayı.

-----

aydından y nickli bir baska bayan yine kendi fotografını cekip gondermiş-ki eskidende sadece kendi fotograflarından olusan bir portfolyo (malesef baska isim bulamadım) yuklemiş.
x kişisine methiyeler duzen grup yine işbasında, ama bir kişi bile cıkıp bu kişiye burası fotograf albumu degil,cast ajansı hıc degil dememiş diyememiş.
diyen bir kişide surekli olarak sacma mesajlarla cevaplandırılıyor.
hatta fotograflarını silip sitem edip siteden ayrıldıgını soyluyor,iki gun sonra geri gelip eskiden yuklu olan fotograflarını geri yukluyor,yine aynı kaldıgı yerden devam ediyor.

------------

şimdi soruyorum;
*fotografına sırf guzel oldugu için yorum yapılan bayan, hiçmi sıkılmaz bu durumdan, aman kadın budalası erkekler bana yorum yazıyor diye

*kendinizi cekeceginize yaratıcılıgınızı arttırıcı cekimler yap diyen birine senın nıyetın belli derken hiçmi dusunmez,yada dusunemez

bir insan kendi guzelligini sergileyip, sırf buradan prim yapıp begeni toplayacak, bunun kadınlık gururu adına kotu birsey oldugunu soyleyen kişiye tavır alacak kadar egolarına ve komplekslerine yenık olabilirmi???

ve yine soruyorum;
* "x" kişisinin gunahı neydiki bu kadar agır ıthamlara maruz kalırken "z" kişisi bukadar bastacı edildi????

neden biz hala guzel bayan gordukmu,yorumlarımızın terazisi kayıyor, neden sanki ben onu nekadar begendgimi anlatırsam oda beni okadar begenir belki yanılgısına kapılıyoruz.
neden herkesi ve herseyı acımasızca eleştirebilirken guzel bir bayanın guzel bir fotografına bakıp iç çekip,kendisine methiyeler duzup şiirler yazıyoruz.

yoksa biz ...... neyse....

not: "x" ile "z" nin adı bende saklı.
x aldıgı tepkilerden sonra sessiz sedasız siteden ayrıldı,
z butun tavırları tripleri sitemlerine ragmen sildigi fotografarı geri yukluyor.

Tarih: 1 Mart 2008, 15:58 - İp: 78.***.**5.64
phaser
phaser (üye)
Eskişehir / Amatör

Tarih: 1 Mart 2008, 17:19 - İp: 88.***.**6.165
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Neyse dua et o güzel bayana foto atfeden biri çıkmamış.Buda olabilirdi.

Tarih: 1 Mart 2008, 17:55 - İp: 78.***.**1.236
makrobey
makrobey (üye)
İstanbul / Amatör

[>:D

Tarih: 1 Mart 2008, 18:35 - İp: 88.***.**4.151
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

insanların kadınlar karsısında gevsemesini hadi anladımda, bu nasıl bir begenilme arzusudurki insan hep kendisini ceker koyar,ama hep kendini cekmek senı bır yere goturmez,daha yaratıcı ol diyene "bana saldırmaya hakkın yok" der.

ve insanlar bazı kişilere nedense fazlasıyla tepki gosterirken neden bazılarına hiç tepki gostermez,nasıl bir ikiyuzluluktur bu???

Tarih: 1 Mart 2008, 21:48 - İp: 78.***.**5.64
gokhanhoca
gokhanhoca (üye)
İstanbul / Amatör

Sizi göstermiş olduğunuz bu tepkiden dolayı kutluyorum. Bahsettiğiniz kişinin fotoğrafını ben de farkettim. Ve yorum sayısını görünce çok üzüldüm. Yorum yazarak o fotoğrafın burada olmaması gerektiğini söyleyen arkadaşlar olmuş. İlk önce ben de yorum yazacak oldum fakat sonra düşündüm de bu tür fotoğraflara yorum yazarak onları tekrar gündeme getiriyoruz. Galerinin ilk sıralarına geliyor. Ve daha çok dikkat çekiyor. Görmezlikten gelmek yorum yazmamak daha mantıklı gibi geliyor bana. Saygılarımla.

Tarih: 1 Mart 2008, 21:56 - İp: 78.***.**3.18
tali
tali (üye)
İstanbul / Amatör

x ve z yi merak ettim çok

Tarih: 1 Mart 2008, 21:57 - İp: 85.***.**2.85
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aslında ikisinide tanımam,ve fotograf konusunda oldukları yerı gormek için kahin olmaya gerek yok.
misal "z" nin kendi fotografları dısında gecmişte yukledigi ve benım eleştirim sonrası sildigi iki fotografının bırakın sanatsal degeri,anısal degeri bile yoktu.
oda farketmiş olacakki kendi guzelligini vitrine koymaktan cekinmemiş.

ama "x" bir uyenin mantık cercevesinde yorumundan sonra,artık onun cesaretiylemi bilinmez yerden yere vurulmusken,
z'ye tek kelime bile edilmemiş.
ben buradaki ikiyuzlluluge kızıyorum daha cok.

buranın cast ajansı,kendini begendirme vitrini olması bile umrumda degil bunun yanında.

----
vah benım sitemin terazisi sasmıs erkeklerine vaaahhhh

Tarih: 1 Mart 2008, 22:09 - İp: 78.***.**5.64
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Bu zaten sitede bilinen birşey..

Hekes de farkında.. Çünki forum bölümü okunuyor gibi geliyor bana. Sayılar yüksek..

İsme göre yorum yazma oranı da çok yüksek. O nedenle dediğiniz bayanların çok farklı olduğunu düşünmüyorum..

Sitede bilinen birinin atıyorum 50 yorum almış bir fotoğrafını başka birisi yüklesin 5 yorum filan ancak alır..
Bunu normal karşılıyorum çünki o kişi diğer insanlara kendini tanıtmış, ulaşabilmiş yani.. Çalışmış...

O tanınan insanların olmayacak (bana göre tabi) (ki uzman değilim) fotoğraflarına mükemmel yazılıyor..
O zaman bu bayanların günahı ne.. Ben ikisi arasında fark göremiyorum..

Karınca misali duruşumu göstermek için yoruma kapalı yükleyeceğim, eski (sildim çünki) ve yeni fotoğraflarımı..

En azından ana sayfada görüntü kirliliği yaratmam...

Tarih: 1 Mart 2008, 22:10 - İp: 88.***.**2.137
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aradaki fark cok buyuk degil belki ama birisini tanıyıp yorum yapmanın acıklanabilir bir yanı vardır.

ama sırf guzel diye birisine methıye duzmek, bir baskasına birisi eleştiri yaptı dıye cesaret alıp eleştirmek
hem karsıyım boyle birşeye diyip hem baska birini eleştirecek cesarete sahıp olamamak.

----

işin kotusu bu bayanlarında sırf kendilerini begendirmek için burada olması,begeni mesajı dısında mesajlara tepki gostermeleri.

Tarih: 1 Mart 2008, 22:23 - İp: 78.***.**5.64
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Evet o da doğru...

Sitede yorum toplamaya uğraşmaktansa makineyi tanımakla ve fotoğrafı daha iyi düzenleyebilmek için uğraşmak daha mantıklı..

İnsan galiba yorum alsın diye fotoğraf çekmeye başlıyor bir süre sonra galiba..

Burada sorun yorum alan fotoğrafın anasayfaya çıkması..

Belkide sonyüklenen fotoğraflarla enson yorum alan fotoğrafların yerinin değiştirilmesi daha iyi olur.

O zaman da FK'ya benzer derseniz bilemem.. Ama bir sistem geliştirilebilir..

Aslında ben de saçmalıyorum.
Bunlardan rahatsız olan insanlar zaten gitmiş siteden..
Sitede kalanlar da memnun halinden..

Tarih: 1 Mart 2008, 22:53 - İp: 88.***.**2.137