emrcan93
emrcan93 (üye)
Ankara / Amatör

Basın Kartı?

Merhaba arkadaşlar konserde kullanmak için basın kartı bulmam gerekiyor?Nereden çıkartabilirim her isteyen alabiliyormu basın kartı?Veya çakmasını nerede yapabilirim konserlerde zor oluyor fotoğraf çekmek

#emrcan93' tarafından 29.07.2008 23:18:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Temmuz 2008, 23:17 - İp: 88.***.**1.107
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Buf topicdeki bilimun üye hakkında suç duyurusunda bulunsammı diye düşünüyorum bu kadarda olmaz yani

Tarih: 31 Temmuz 2008, 17:54 - İp: 81.***.**4.2
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Basın kartını Basın

Tarih: 31 Temmuz 2008, 20:39 - İp: 78.***.**5.75
emrcan93
emrcan93 (üye)
Ankara / Amatör

Niye bu kadar tepki geldi anlamış değilim.Kaç bin ytl lik makinayla kendini bilmez insanların yanında zıplaması taşkınlık yapmaları kimin hoşuna gider.Oradaki görevliyede durumu anlatıyorum kabul etmiyor.Geriye hangi seçenek kalıyor mecburen

Tarih: 31 Temmuz 2008, 21:16 - İp: 88.***.**0.6
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yok yok buyutmuyoruz.
ben kanunları asmanın daha ne gibi yollarını bildiginizi merak ettim şimdi?
polisi asmak için hemde bir polis yardımıyla polis olmadıgı halde polis kimliği cıkaran babanız acaba sahte pasaport cıkartabilirmi?
gercekten ıhtıyacım olacak.
malum sahte olmayan ve bır acukat yardımıyla cıkarttırdıgım avukat kimliğimle anayasa mahkemesini basacagım ya, yurtdısına kacısım kolay olur belki,arada bir polis kartıda trafikteki cevirmelerden yırtmamı saglayabilir.
--------
yasasın sahte olmayan sahte kart basmak...kanunlara nede saygılıyız,
hemde makinemiz boynumuzdayken rahatsız edilmeden konser izleyebilmek gibi ulvi bir amac için...sizi kutlamadan edemeyecegim.bravo.

sorumluluk bilincinizin geliştigi yaslarda gorusmek uzere.

#gaijin' tarafından 01.08.2008 15:38:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Ağustos 2008, 13:20 - İp: 85.***.**3.117
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Neden bu kadar tepki geldiğini idrak edemiyorsanız başka bir şey söylemiyorum.

Tarih: 2 Ağustos 2008, 13:06 - İp: 81.***.**7.132
mimarbey
mimarbey (Objektif)
Ankara / Amatör

18 yaşından küçükmüş işte arkadaşlar.Ne sorumluluk bilinci.Çocuktan al haberi derler ya.Aynen öyle işte.
Emrecan ip takibiyle sana ulaşmaları fazla sürmez bunu biliyorsun değil mi?Şurdan bir kişinin çıkıp da emniyete bir telefon açması kadar kolay
kesnlikle kınıyorum

#mimarbey' tarafından 04.08.2008 11:18:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Ağustos 2008, 11:18 - İp: 78.***.**7.186
warrior_tr
warrior_tr (Objektif)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bak güzel kardeşim, ben konser fotoğrafları da çekiyorum, ancak sana söyleyeyim zaten en fazla ilk üç şarkı fotoğraf çekmene izin verilir ondan sonra muhtemelen dışarı çıkman istenecektir, yada sessiz sedasız kuytu bir köşeye çekilip bekleyeceksin. Sanmaki konser sonuna kadar hem en önden foto çekeceksin hemde eğleneceksin.

Tarih: 20 Ağustos 2008, 07:54 - İp: 85.***.**1.198
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

orjinal basın kartı, yani içişleri bakanlığı emniyet genel müdürlüğü'nün verdiği, Türkiye'de 10bin kişi civarında insanda var şu anda. 18 yaşını doldurmuş olsan bile hiç de öyle kolay alınabilecek şey değil. yıllarca özel gazetelerde muhabirlik yapıp alamayanlar var. her sene belli bir zamanda verilir bunlar. illerde başvurusu yapılır, ona göre içişleri incelemesini yapar, uygun görülenlere ve bu işi yapanlara verilir.
sahtesini yapmak büyük suçtur çünkü normal kimlik yerine de kabul ediliyor bu kart. üzerinde kişinin bütün kimlik bilgileri yazıyor. yani t.c. kimliği ya da ehliyet gibi bir kart. bunun sahtesini yapmak demek ehliyetin ya da kafa kağıdının sahtesini yapmakla aynı şey.
madem babanın dergisi var, ordan sana bi tane kart yapsınlar, derginin fotoğrafçısıyım diye gidersin konserlere. bu kadar kasmaya gerek yok.

Tarih: 20 Ağustos 2008, 11:38 - İp: 81.***.**7.8
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Şaka gibi

Tarih: 20 Ağustos 2008, 12:02 - İp: 78.***.**6.243
aycanata
aycanata (üye)
İstanbul / Amatör

gazetede çalışan herkesde sarı basın kartı alamaz. yanılıyorsam düzeltilsin, aslen bilfiil gazetecilik dahi yapsanız "iş kanunu" değil "basın iş kanunu"na tabi olarak çalışmak gerekir. patronda mümkün mertebe kaçar bundan. senelerce çalışıp alamayanda vardır. başbakanlığa bağlı byegm veriyordu en son değişmediyse.

Tarih: 20 Ağustos 2008, 18:51 - İp: 88.***.**7.218