panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Sony Alpha Kulübü

Kulübümüz tüm Sony DSLR modellerini kullanan arkadaşlara açıktır. Tüm Sony DSLR modellerini, örnek fotoğraflarla ve teknik detaylarla tanıtalım.

Sony A100 - A200 - A300 - A330 - A350 - A380- A500 - A550 - A700 - A800 - A900.. Ve yeni çıkan sony modelleri.. Herkesi bekliyoruz.

*İlk ricamız, bu topiğe ekleyeceğimiz Sony fotoğraflarında özenli olalım arkadaşlarım.. Özensiz çekilmiş, hatalı pozlanmış, kullanıcı hatası olup ta netliği bozuk fotoğrafları lütfen eklemeyelim.

*Yaşanan bazı mağduriyetler nedeniyle, SPOT alışverişi tasvip etmiyorum şahsen..
Türkiye garantili ürünleri öneririm mümkünse..

*Amacımız, bir zamanlar bu sitedeki Sony topicleri altındaki havayı tekrar yakalayabilmek ve teknik paylaşımlar yapmaktır. Ve forumumuza biraz hareket, renk katmaktır.

*LÜTFEN, yazacağınız her cevap başına en fazla 3 fotoğraf ekleyiniz. fotoğrafların uzun kenarı en fazla 1024 piksel olsun. Yoksa sayfamız bozuluyor.

*Fotoğraflarınızı bilgisayarda küçültünce MUTLAKA bir detay ve netlik kaybı oluyor. Bu yüzden küçülttükten sonra çok az ve tadında bir keskinlik ilavesi yapmanızı öneririm.

*Fotoğraflarımıza kontrast, renk tonlama gibi müdaheleler yapabiliriz. Ancak bunu belirtirsek çok iyi olur. Ayrıca fotoğrafınızı HANGİ MAKİNE ve HANGİ LENS ile çektiğinizi mutlaka her fotoğraf için yazınız.

*Sony markasını her ne kadar sevsek te, yazılarımızda OBJEKTİF olmalı, bizi okuyan arkadaşlara doğru fikir vermeliyiz. asla yanıltıcı olmadan.. Memnun olmadığınız birşeyler olursa, paylaşmaktan çekinmeyin, beraber tartışalım burada..

*Sadece fotoğraf değil, zaman zaman teknik bilgiler paylaşacağız ve sorularımıza cevap arayacağız.

Ayrıca, bu topicteki fotoğrafları büyütmek için tıkladığınızda, ikinci bir kez daha tıklayıp, tekrar büyütünüz. Yoksa fotoğraf net görünmeyecektir.

Markamı seviyorum, Sony dostluğunu canlandıralım tekrar.. kulübümüz hayırlı olsun

---------------------------------------------

Bir sony A300 fotoğrafı..

12 yıllık canyoldaşım Panç.. bir yarışmada ona 1.lik onurunun verildiği fotoğrafı:

Tarih: 6 Mayıs 2009, 03:26 - İp: 88.***.**2.91
08ankara37
08ankara37 (üye)
Artvin / Amatör

Tarih: 5 Haziran 2009, 21:25 - İp: 78.***.**7.214
08ankara37
08ankara37 (üye)
Artvin / Amatör

Dağlardan gelip Çoruh Vadisindeki yolda mola verenlerin yayarlandığı su,

Barışın sembolü zeytin dalının çiçek açmış hali,

Artvinimize has diyebilirim bu resmi, tahta köprüden geçen köy servisi,

Köpeğinin resmi için bana poz verdirmeye çalışan yeğenim,

Tarih: 5 Haziran 2009, 22:40 - İp: 78.***.**7.214
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğradfları görünce kıskanıyorum vallahi. 2 haftadır makinemi elime alamadım yoğunlıuktan..

Tarih: 7 Haziran 2009, 19:19 - İp: 88.***.**6.160
08ankara37
08ankara37 (üye)
Artvin / Amatör

Bu hafta sonu köydeydim baya fotograf çektim, makinenin kit lensi ile telesini uygulayarak macro modunda live wievle böcek resimleri çekmeye çalıştım, baya zormuş böcek resimleri çekmek, poz vermiyor keratalar. Tabi bizi de gördüler acemi, ama şunu öğrendim noiseyi biraz artırmam lazımmış, autodaydı noise, photshopta noiseyi giderdim bende.

Saygılar. Makinemi her geçen gün biraz daha seviyorum, teşekkürler sony almama ve karar vermeme sebep olan ve bu topicleri açan arkadaşlara, resimlerini yükleyenlere ve bizim gibi acemileri yön verenlere.

Tarih: 7 Haziran 2009, 23:05 - İp: 78.***.**7.214
fatuba
fatuba (üye)
Manisa / Haber Fotoğrafçısı

Arkadaşlar merhaba.. benim sony alpha maceram biraz kısa sürdü geçtiğimiz hafta sony a100 ile eşim ve ben amatör olarak fotoğrafçılığa merak sardık. balkonumuzdaki kırlangıcın fotosunu çekmeye çalışırken havanın sıcaklığını düşünerek biraz su bırakmak istedik. ellerimde kalan suyu sonradan farkettim. gerçi 1-2 damla bişey geldi makinaya. lensi çıkarıp kontrol etmek istedim. takınca 4-5 saniye motor sesi geldi. önce 0X50 sonra 0X60 hatası verdi. 1-2 foto çektim ve tamamen kapandı. hiç açılmıyor. sizce sorun ne olabilir. İzmirde oturuyorum. Beni üzmeyecek bir servis biliyormusunuz?

Tarih: 8 Haziran 2009, 23:59 - İp: 78.***.**7.122
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

İst'daki merkez servis telf yazmıştım pek çok sony topiklerinde..İsterseniz kargo ile yollayın, evveli bir arayın orayı ama,bakalım ne diyecekler size..
İst/Akaretler yokuşundaki olan yeri yani..

Tarih: 9 Haziran 2009, 18:51 - İp: 88.***.**4.152
08ankara37
08ankara37 (üye)
Artvin / Amatör

Sony A 300 18-70 Lens ile çekilmiş muhtelif çekimler.

Tarih: 10 Haziran 2009, 12:16 - İp: 78.***.**5.235
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tamron 70-300 Varşova

Tarih: 10 Haziran 2009, 17:17 - İp: 81.***.**9.145
boraordu
boraordu (üye)
Ankara / Amatör

herkese çok selamlar fotoğraflar süper 08ankara37 makroları hangi lensle cektin ve muratreis senin de açık alan çekimlerindeki renkler çok dolu dolu çıkıyor tebrikler.

Tarih: 11 Haziran 2009, 03:12 - İp: 78.***.**3.188
08ankara37
08ankara37 (üye)
Artvin / Amatör

Bora kardeş macroları 18-70 le çektim ama A 300 ün kendi tele converterini çalıştırarak çektim. Ekstradan tele converter almaya gerek yok bence, 75-300 aldığımızda bizim gibi amatörlere yeterde artar bile diye düşünüyorum. İnş bende bu gün siparişini vereceğim. Makinenin tele konverterini çalıştırıp ön izleme modunda çektim fotografları.

Tarih: 11 Haziran 2009, 10:12 - İp: 212.***.**0.206