pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sony A 700 Mü, Pentax K20 Mi?

Efendim pentaks k20 yi satıp, yerine a700 almış bulunmaktayım. Basitçe aralarındaki fark ve birbirlerine göre avuntajlarını yazayım dedim. Arkadaşlar aydınlansın diye.
1-Ergonomi:
K20 bu bakımdan kesinlikle a 700 den çok çok üstün. A 700 ele oturmuyor. K20 ise ele nasılsa cuk diye oturuyor.
2-Sağlamlık:
K20 su geçirmez mağnezyum destekli gövdesi sebebiyle çok daha sağlam havası veriyor. Ele alıncada bunu rahatlıkla anlıyorsunuz zaten.
3-Hız:
A700 bu bakımdan k20 den daha iyi gibi geldi. HEm yazım hızı hemde focus hızı daha iyi gibi.
4-Fotoğraf kalitesi:
A700 benim görüdüğüm kadarı ile bu bakımdan çok daha iyi. Özellikle renkler hususunda çok iyi a700. Ayrınca dinamik range dedikleri husus yüzünden olsa gerek sony gölge karanlık ayrımında çok daha iyi neticeler veriyor. a700 hemen hemen her ışık koşulunda sorunsuz bir renk veriyor. Beyaz dengesi iyi.
5-KUllanışlılık
BU bakımdan henüz tam olarak denemek imkanım olmasada a700 ün menü sisteminin çok rahat olduğu söyleniyor. Ancak k20 de bana çok rahat geliyor. MEnüler ve tekerlekler çok rahat. Sony biraz daha az kullanışlı gibi.
6-Özel:
a700 çift kart slotuna sahip. Bu hem depolama hemde bazı özel sebeplerden dolayı çok ama çok iyi.
Pentaks bilinirliliği çok az olan bir marka. Sony bu bakımdanda iyi.
Ayrıca sony bu alanda geleceği olan bir makra havası veriyor. PEntaksta onu göremiyorum. Özellikle son dönem çıkan makinalar ve bazı lensler gerçekten iyilermiş.
7-Ektra:
K20 de olan her lense göre focus ayarı çok çok iyi bir özellik. Ayrıca piksel haritalama özelliği ile hot ve ölü piksel sorunu yok. Birde sensördeki tozları gösterebilmesi ilginç ve son derece faydalı.

Aklıma geldikçe yazmaya devam ederim.

a700

k20

#pazarbey' tarafından 29.07.2009 23:20:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Temmuz 2009, 23:17 - İp: 88.***.**6.89
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

NI kızıyon remi Allah ALlah.

Tarih: 30 Temmuz 2009, 19:00 - İp: 88.***.**6.89
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

bir kere o bjk forması değil ,Juventus forması..

hangi espriyi beğenmedin..

sana şimdiden olympus için bir forma hazırlayacağım..

herhalde 20 yıl sonra canon a geçersin

Tarih: 30 Temmuz 2009, 23:51 - İp: 88.***.**6.35
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bİlmem. Bu gün valla beynim durdu. O kadar çok duruşmaya girdim ki anlatamam. Öldüm bittim. Elim ağyağım ve özellikle beynim çalışmıyo gali. eskidende çalıştığı söylenemez ya.
Kadir ağabey sana rin g flaşı satayım. Uygun fiyata. Taksitte yaparız.

Tarih: 31 Temmuz 2009, 00:01 - İp: 88.***.**6.89
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tatile çık bari, düzelecek beynin..İstuzuna git,oradan ören ve güllük üzeri didime geç..Harabe kilise,tapınak turist çek..Manastır koyunda dikkat et, kompozisyon çoktur..Ölüdenizde dış kısımda boğulursan karışmam, iç kısımda yüzme [yüzemezsin zati sığ ve ılıktır-ılık olayını anladın değil mi] kaşınırsın gali..numuskuslar çok orada da..

Ya da en yakındaki gölet veya baraj paklar seni..

Çift slotla gez hep..

Tarih: 31 Temmuz 2009, 06:04 - İp: 85.***.**3.22
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BIrak Allahını seversen abi . Tatil yapcek halmi kaldı bende. Morelmen çöktüm. Pazartesi şikayet etcem hakime hanımı gali. Bıçak kemiğe dayandı. Dayanmasını boşver parçaladı artık.

Tarih: 31 Temmuz 2009, 20:01 - İp: 78.***.**8.76
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Belki onunda kafası karışıktır bu ara seninde, sabret sebat et az , isyan etme hemen, düzelir..

Tarih: 1 Ağustos 2009, 01:10 - İp: 85.***.**5.100
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

oh canıma deysin
daha beter olunuz

saygılar

remiamcan

Tarih: 1 Ağustos 2009, 01:27 - İp: 85.***.**5.116
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Abi bak Allah aşkına.
İsraillili kadın ve Türk evli. İsrailli kadın İsrailde 1 celsed boşandı 3 sene önce. Şu anda başka birisi ile evlendi.
Biz 2.5 sene önce dava açtık sayın hakimimiz reddetti davayı. NEymiş din ayrılığı boşanma sebebi değilmiş.
Dosyada kadının israilde açtığı boşanma davası, boşanma kararı , tanığın ifadeleri herşey var. Bizim müvekkile kızıp reddetti.
Temyiz edin diyor. Nasıl temyiz edersin. 2.5 senede ancak tebligat yaptık.
Temyiz usulü şu.
1-Temyiz ve dava dilekçeleri israil diline çevrilcek. BAkanlığga gönderilecek, onlarda israil mahkemesine, israil mahkemesi tebliğ etcek, türkiyeye göndercek. en az 6-7 ay .
2-Yargıtaya gitcek dosya. en az 1 yıl.
3-Onarsa hapı yuttuk.
4-Onamazsa bozarsa bozma ilamı tekrar 1. maddede açıkladığım gibi israile gitcek en az 6-7 ay.
5-Mahkeme yargılama yapcek. karar vercek. Karar 1. maddede ki gibi tekrar tercüme ve israile gönderilecek. En az 6 ay.

Şimdi vatandaş isyanda haklı değilmi. Şikayet etmezmi. Siz olsanız etmezmisiniz.
Saat 12 de duruşmaya girdik. Sonra duruşma devam ederken ben yemeğe gideceğim diyerek çekip gitti. Tanık ifade vedmişti ancak imzası alınmamıştı. ZAbıt falan öyle kaldı. Öğleden sonra gelecekti saat 6 veya 6.30 civarında geldi. BEnde zaptın bu şekilde çıkarılmasının mümkün olmadığını, tüm safahatın açıkça yazılmasını istedim. TAbi zapta yazamadı bunu. Bu aşamadan sonra yazarsa resmi evrakta sahtecilik suçu oluşacak.

Tarih: 1 Ağustos 2009, 11:28 - İp: 78.***.**8.76
gecee
gecee (üye)
Nevşehir / Amatör

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan.. bende k20D kullanıcısıyım şunu söyleye bilirim pentax piyasada ki en iyi makinayı da yapsa canon ve nikon dan ucuza satacağı kesin :D burda şunu da söyleye bilirim Allah pentaxı tutmayanlardan razı olsun ki bu harika makinaları diğerlerinden kat kat ucuza alabiliyoruz ve son kez lens sıkıntısı dile getiriliyor ben nevşehirde olmama rağmen hiç sıkıntı çekmedim istediğim lensleri aldım yani... ama a700 ünde hakkını yememek lazım tabi..

Tarih: 1 Ağustos 2009, 12:17 - İp: 78.***.**9.57
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ne diyelim Allah bizden razı olsun. Bide ben 10 taksitli sattım Güle güle kullansın benim lazım.
Efenim şimdi şöyle arzetmeye devam ediim.
PEntaks ta açma kapama düğmesi denklanşörün üstünde idi. Bu son derece kullanışlı. A 700 de ie ayrı bir yerde ve son derece kullanışsız.
k20 ile anında açmak kapamak mümkün idi. Sony de pentaks sistemine geçmeli bu alanda.

Tarih: 1 Ağustos 2009, 12:32 - İp: 88.***.**4.168