pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Sony A 700 Mü, Pentax K20 Mi?

Efendim pentaks k20 yi satıp, yerine a700 almış bulunmaktayım. Basitçe aralarındaki fark ve birbirlerine göre avuntajlarını yazayım dedim. Arkadaşlar aydınlansın diye.
1-Ergonomi:
K20 bu bakımdan kesinlikle a 700 den çok çok üstün. A 700 ele oturmuyor. K20 ise ele nasılsa cuk diye oturuyor.
2-Sağlamlık:
K20 su geçirmez mağnezyum destekli gövdesi sebebiyle çok daha sağlam havası veriyor. Ele alıncada bunu rahatlıkla anlıyorsunuz zaten.
3-Hız:
A700 bu bakımdan k20 den daha iyi gibi geldi. HEm yazım hızı hemde focus hızı daha iyi gibi.
4-Fotoğraf kalitesi:
A700 benim görüdüğüm kadarı ile bu bakımdan çok daha iyi. Özellikle renkler hususunda çok iyi a700. Ayrınca dinamik range dedikleri husus yüzünden olsa gerek sony gölge karanlık ayrımında çok daha iyi neticeler veriyor. a700 hemen hemen her ışık koşulunda sorunsuz bir renk veriyor. Beyaz dengesi iyi.
5-KUllanışlılık
BU bakımdan henüz tam olarak denemek imkanım olmasada a700 ün menü sisteminin çok rahat olduğu söyleniyor. Ancak k20 de bana çok rahat geliyor. MEnüler ve tekerlekler çok rahat. Sony biraz daha az kullanışlı gibi.
6-Özel:
a700 çift kart slotuna sahip. Bu hem depolama hemde bazı özel sebeplerden dolayı çok ama çok iyi.
Pentaks bilinirliliği çok az olan bir marka. Sony bu bakımdanda iyi.
Ayrıca sony bu alanda geleceği olan bir makra havası veriyor. PEntaksta onu göremiyorum. Özellikle son dönem çıkan makinalar ve bazı lensler gerçekten iyilermiş.
7-Ektra:
K20 de olan her lense göre focus ayarı çok çok iyi bir özellik. Ayrıca piksel haritalama özelliği ile hot ve ölü piksel sorunu yok. Birde sensördeki tozları gösterebilmesi ilginç ve son derece faydalı.

Aklıma geldikçe yazmaya devam ederim.

a700

k20

#pazarbey' tarafından 29.07.2009 23:20:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Temmuz 2009, 23:17 - İp: 88.***.**6.89
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 3 Şubat 2010, 00:56 - İp: 88.***.**4.46
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emmi helal sana valla. Amma çekmişin. Ront olayında üstüne yok. Nİye hayvanların özel hayatına girersin be emmi. Sony süper emmi.
YArın kar yağmazsa telefunken kameraya bakmaya gitcem.

Tarih: 3 Şubat 2010, 01:01 - İp: 88.***.**0.44
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Sony çekiyor be emmi maşallah..

Okyanus yolda kalakalmış bir lokantada beklemektedir..Boluya bilem varamamış daha..,,dedik ona ama,,nafile vinterize yani..
Yolda da bir çorba üçbuşuk lira emmi,,kış günü ..,,kar İst da fazlalaştı şimdilerde..

Bir ara gel de resim çekelim senle şöyle rahat rahat..Bu C.tesi günü Srkci de stationda manken çekimi vardı emmi, tayt mayt döpiyes reklam vs çekimi..Ayran içip ayrı düşüyorsun hep..
Benim çocukta hayyamda idi o günü tükanda nöbette..Canlı canlı izlemiş lakin bana habar etmedi işte,bende uzak başka zıt açıkalanmekanda idim,heryere yetişemem ya.
Ama sen gelsen heryer kurur belkimde aletlerin bozulur da,de mi ..

Tarih: 3 Şubat 2010, 01:31 - İp: 88.***.**2.243