punc
punc (üye)
İstanbul / Amatör

Sony A-100 /nikon D70s /canon 400d

Sony A-100
Nikon D70S
Canon 400D

Üçünün de fiyatı birbirine oldukça yakın. Ancak birinin artısı, diğerinin eksisi birbirini öyle dengeliyor ki. Misal, Sony'de el titremesine karşı koruma var ama Sony makina aksamları, Nikon ve Canon'a göre daha zor bulunur düzeyde. Nikon'da 18-70mm var ama 6.1 mp. Canon, yılın makinası seçilmiş ve 10.1 mp ama 18-55mm.

Fotoğrafa yeni başlıyorum. Ciddi fikri olanların önerilerini rica ederim.

Şimdiden teşekkürler.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 17 Mart 2007, 21:23 - İp: 85.***.**2.212
punc
punc (üye)
İstanbul / Amatör

Bugün Vatan'ın genel hattından aldığım bilgiye istinaden k10dnin Topkapı mağazalarında bulunduğunu öğrenip, dünyanın yolunu gittim, makineye bakmak için. Zira yoktu. K100d ile tanışık olduk. Mağazada ürün sorumlusu arkadaştan da oldukça bilgi aldım ve onun önerisi Canon eas 400d oldu. Daha sonra Sirkeci'de Hayyam taraflarında iki fotoğrafçıyı gezdim. Oralarda Canon peşin 1300 ytl spot. Orda bana oldukça vakit ayıran arkadaşın önerisi de Canon oldu. Ortak mevzu, Pentax ve Sonylerde mercek vs seçeneklerinin kısıtlı olması ve ikinci el piyasalarının nispeten iyi olmaması.

1-2 gün daha düşünüp kesin karar vermek istiyorum. Bu arada önerilerinizi okumak isterim.

Zaman ayıran herkese teşekkürler.

Tarih: 18 Mart 2007, 20:28 - İp: 85.***.**2.212
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

düşünmek iyidir ama ihtiyaclarının ne yönde oldugunuda düşün.
pentax a eski vidalı lensler (anolog makinelerde kullanılanlar)bile olabiliyor yine pentax forumunda ayrıntılı ögrenebilrsin
sony içinde minoltanın digitalleri için olanlensleri uyumlu.sigmanında minolta uyumlu lensleri aynı sekilde sonye uygun.

bence ikinci el derken ki düşüncelerin neyse biraz daha net olmalısın karar asamanda.şayet geniş acı ve birde tele double kitle yani alırsan cok uzun bir süre baska lense ihtiyacın olmayacaktır yeni baslıyan birisi olarak

Tarih: 18 Mart 2007, 20:42 - İp: 81.***.**1.62
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

ticaretle uğraşan arkadaşların önerisi zaten hep öyle olur. işine geldiği gibi, en fazla kar bırakanı önermek gibi.

d70,400d,alpha100.
bence en iyi gövde bu üçü arasında alpha100.
kit lenslerle ya da 18-70,70-300 gibi standart lenslerle çalışacaksanız bence hiç farketmez. dilediğinizi alın.hatta kit lensle uzun süre idare edecekseniz eos400d almayın.

Tarih: 18 Mart 2007, 20:47 - İp: 88.***.**9.24
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 18 Mart 2007, 20:50 - İp: 85.***.**7.51
jagermanx9
jagermanx9 (üye)
İstanbul / Amatör

Şunu gözden kaçırıyorsunuz arkadaşlar artık SIGMA sony için lens üretiyor.Bu faktörü gözönüne aldığımızda A-100 baya bi avantajlı geliyor diğerlerine göre çünkü en başta görüntü işlemcisi çok çok iyi.

Biliyomusun bende ne zamandır bu makinalar arasında gidip geliyorum.sna bi tavsiye çok ince noktalara(benim gibi) takılırsan hiçbirini alamazsın söyliyim. Şu an benim görüşüm A-100...o da sigma lensler uyduğu için.

Tarih: 18 Mart 2007, 21:51 - İp: 85.***.**1.222
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

sigma var,tamron var da var.

Tarih: 18 Mart 2007, 21:55 - İp: 88.***.**9.24
punc
punc (üye)
İstanbul / Amatör

emin misiniz sonylerde sigma kullanıldığına? çünkü ben böyle bir şey görmedim de okumadım da... fiyatları nasıl? ülkemizde bulunuyor mu? ürün çeşidi neler? Link varsa...

Tarih: 18 Mart 2007, 22:33 - İp: 85.***.**2.212
jagermanx9
jagermanx9 (üye)
İstanbul / Amatör

Buyrun linkiniz:

http://www.yalcinlar.com.tr/prodType.asp?PT_ID=239&strPageHistory=cat&isBrand=true

lenslerin altında kırmızıyla yazar hangi markaya uyduğu.

Tarih: 18 Mart 2007, 22:39 - İp: 85.***.**1.222
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

valla bende işim gereği d80,d200,a-100 ve fz50 ,d40,400d bolca satıyoruz,deniyoruz.Hatta ballandırrım.İşim bu stoklar bu satın almalar bunları satın almış karları iyi.
Bende satıcıyım satarım.

uzun yıllardır takip ettiğim,piyasa.

EE niye kendime almadım.6-7 ay birikim yapıp,başka bir şey denedim.Aldım memnunum.Halada diğerleri ile çekim yapıyorum.

punc mesela bana gelsen seni çok rahat bir makineye ikna edip :D faturayı kesmiştim.Zaten çoğu kişi aradaki farkları çözecek yada öne çıkaracak kadar makineleri zorlamıyor.
O yüzden fark yok çoğu insan için.

Tarih: 18 Mart 2007, 22:43 - İp: 85.***.**4.114
punc
punc (üye)
İstanbul / Amatör

jagermanx9 teşekkür ediyorum. hayli seçenecek varmış gerçekten de

Tarih: 18 Mart 2007, 22:46 - İp: 85.***.**2.212