adms26
adms26 (üye)
Eskişehir / Profesyonel Fotoğrafçı

Sony'nin Alpha A-77'nin Görselleri

24 Ağustos'ta lansmanı beklenen Sony'nin SLT kamerası Alpha A77'nin görselleri basına sızdı. Çift Bionz işlemcisi sayesinde saniyede 10 kare çekebilen ve yarı saydam ayna donanımıyla daha hızlı odaklama yapabildiği belirtilen Alpha 77'nin Teknik özellikleri ise şu şekilde;

Devamı için
Sony'nin 24.3 MP'lik SLT kamerası Alpha A77'nin basın görselleri yayınlandı

Tarih: 23 Ağustos 2011, 03:12 - İp: 194.***.**9.124
tomwong
tomwong (üye)
İstanbul / Amatör

siz papazlar gibi tartışıp duruyorsunuz acaba atın ağzında kaç diş var diye bende diyorum ki acıp bakalım.Bildiğiniz üzere a580 a55 in klasik DSLR versionu yani bu iki makinanın görüntülerini karşılaştırarak yarı geçirgen aynanın etkisi ne kadar bunu kendi gözlerinizle görmeniz mümkün . www.imaging resource.com da bu iki makinanın aynı lensle çekilmiş fotografları var. Bu fotografları buyutüp yan yana mükayese ettiğinizde 1600 iso ya kadar ben keskinlik açısından bir fark görmedim.1600 isodan sonra işık zayıflatması ve nr etkisiyle fark görülebilir hale geliyor.Size de bu mukayeseyi yapmazını öneririm.pratikte birçok kişi 400 isonun üstüne pek çıkmıyor.

#tomwong' tarafından 24.08.2011 17:12:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ağustos 2011, 16:53 - İp: 92.***.**6.145
tomwong
tomwong (üye)
İstanbul / Amatör

Bu nardorf a cevabımdır.benim bu siteyi girmemim sebebi bu sitede ticari amaçla subjektif cevaplar verenleri objektifliğe davet etmektir.Senin taktiğin ise şu şekilde önce tarfsız gibi davranıp ya canon ya nikon deyip sonra kişiyi nikona yonlendirmek senin bu işin ticreti ile ugraştıgını sanıyorum çünkü her soru sorana cevap veriyorsun ve mesai saatlerinde bile cevap yazıyorsun.Ben sony nin yerinde olsam kaçak yolla makina ve lens getirip satan hayyam gibi yerleri kapattırırım.Sony namusuyla vergisini vererek mal getiriyor senin gibi satıcılar haksız rekabete yol açıyor.sony tahkime gitse haklı duruma düşer.Ben sony yi bu konuda uyarayımda sen o zaman ayakları görürsün.Hatta maliye deki ardakadaşlara bir telefon açmama bakar iş

#tomwong' tarafından 24.08.2011 17:25:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ağustos 2011, 17:05 - İp: 92.***.**6.145
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Her konuda sony yi överek objektif olunuyorsa senden daha objektifi yok. Dansöz gibi kıvırma da sony ile ne ilişkin olduğunu açıkla.

Öte yandan benim bu işin ticaretini yaptığımı ispatlamanı bekliyorum. Bunu yapman için dansöz gibi kıvırman da yetmeyecek. İyice bir ıkın bakalım. Ne yapabildiğini görelim.

Forumda öneri isteyen herkese canon ve nikon önermeye de devam edecem. Bu işin lideri bu markalardır ve dünyanın neresine gidersen git değişmez. Sen de sony sony diye zırlamaya devam et.

Son olarak bir şey yapacaksan lafta kalmasın. Maliyeye mi gidiyorsun bakanlığa mı çıkıyorsun hiç bekleme. Çok namuslu sony daha fazla zarar etmesin

Tarih: 24 Ağustos 2011, 18:17 - İp: 78.***.**4.163
tomwong
tomwong (üye)
İstanbul / Amatör

sence normal bir adam her topic e girip makina tavsiye edermi ?.O adamın manyak olması lazım .çalışan adam bu işlere vakit ayıramaz talebe olsa okul olduğu zaman bu işlerle ilgilenemez dansöz mansöz diye ağzını bozarsan ben daha fazla bozarım.haberin olsun.

Tarih: 24 Ağustos 2011, 18:27 - İp: 92.***.**6.145
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Sana mı soracam nerede ne zaman ne tavsiye edeceği mi?

Onu bunu bırak da sony ile ilişkini açıkla. Ağzını bozabileceğini de pek sanmıyorum. Mazallah siteden atılırsan sony yi savunacak adam kalmaz.

Tarih: 24 Ağustos 2011, 18:40 - İp: 78.***.**4.163
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben en başında dediğim gibi Sony'nin 24 Mp'ine gülmekle yetineyim . f5.9'da başlayan diffraksiyonun nasıl açıklanacağını merak ediyorum ( çoğunluk diffraksiyon ne bilmediği için sorun yok herhalde )

A77'nin sonu da A700'e ( + A850 & A900 ) benze r derim - ilk yıl sonunda üretimleri durmuştu . Bu fiyatlarla da zor .

Tarih: 24 Ağustos 2011, 18:57 - İp: 96.***.**4.180
tomwong
tomwong (üye)
İstanbul / Amatör

najdorf a560 topic i seni yalanlıyor.Bir sürü sony kullanan ve kullanacak adam var.Ama onlar senin gibi cazgır adamlarla atışmak istemiyor.Niye o topic e girip sony yaramaz nikon yada canon alın demiyorsun.?Nedense sony mualifleri a560 ve a580 konusunda hiç yorum yapmıyor.çünkü bu makinalar herkese önerdiğiniz canon 550 , 600d den ve nikon 3100 den çok üstün makinalar üstelik yarısaydam ayna gibi çamur atacağınız tarafları da yok.

Tarih: 24 Ağustos 2011, 22:05 - İp: 92.***.**6.145
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

sen benim sorduğum soruya net bir cevap ver gerisi önemli değil

Tarih: 24 Ağustos 2011, 22:22 - İp: 78.***.**9.138
tomwong
tomwong (üye)
İstanbul / Amatör

Benim sony ile sadece gönül bagım var .Eger sony satan bir magazam olsaydı senin gibi 3-4 tane internet cazgırı tutar satışları patlatırdım.Devir internetten satış devri bu işi canon ve nikon iyi yapıyor.sony bu tip pazarlamalardan pek anlamıyor birde çok bilmiş emekli bir dede yi ekibe ekledin mi iş tamam olurdu.

Tarih: 24 Ağustos 2011, 22:34 - İp: 92.***.**6.145
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Gönül bağı varmış... Görürsem söylerim. Başka deyişle ziyaaaaaa...

Evet ben biraz tersim bunu forumu takip edenler az çok bilir. Hem bilmeyip hem de bilmediğini bilmeyenlere pek tahammülüm yok sataşmaktan çekinmem ama paperman hocaya karşı tavırların hoş değil. Bu iş sadece ona buna sataşmakla olmuyor tom efendi. O beğenmediğin dede senin gibi fotoğrafın f sinden bile anlamadığı halde ordan burdan link bularak ciddiye alınacağını sananları 10 defa cebinden çıkarır

Tarih: 24 Ağustos 2011, 22:52 - İp: 78.***.**9.138