dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

Slr-like Görüşleriniz

selam bu konuyu açmamdaki amaç slr-like almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olması içindir. elbette bunu benim gibi bu konunun cahili yapacak değil . aslında bende faydalanmış olacağım.son zamanlarda nikon coolpix p80 olimypus 570uz fuji s8100fd s100fs sony h50 modellerini piyasaya sürdü. fakat yeni oldukları için tam bir inceleme yapıp aktaran yok.ayrıca s9600 fz 18 ve fz 50 gibi modelleride mevcut. şahsen ben alacağım modelin öncelikle net fotoğraf vermesini isterim.2. sırada ebatlarının küçük olması 3. olarak optik zoomunun yüksek olması tercih nedenimdir.tabi herkesin istekleri ve beklentileri farklıdır.bilhassa bu modelleri kullanmış olanlar izlenimlerini aktarırlarsa aydınlatıcı olur.

#dadas2525' tarafından 09.09.2008 20:36:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mayıs 2008, 11:56 - İp: 85.***.**0.55
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

michelin sana tamamen katılıyorum davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş.dslr herkesin harcı değil.bu iş kompalarla slr-like lerle başlar dslr zirve demektir.o nedenle en iyi slr-like ye karar vermeye çalışıyoruz. aslında birkaç model hariç fiyatlar birbirine yakın.fakat dandik model almamak için butun bu uğraş. inşallah en doğru kararı verip öyle alacağım.

Tarih: 31 Mayıs 2008, 17:30 - İp: 85.***.**4.9
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

bu arada p80 ve h50 kullanan varsa lütfen izlenimlerini ve fotoğrAFLARINI BİZİMLE PAYLAŞŞIN.

Tarih: 31 Mayıs 2008, 20:52 - İp: 85.***.**4.9
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ne komiksiniz ya...
arkadaşlar dslr ler öyle teknoloji harikaları falan değiller, nasa da falan kullanılan... onlar da dslr like gibi, manuel, diyafram öncelikli ya da perde öncelikli kullanılıyorlar... ya da tamamen auto yani diyorum ki para yatırmışken iyisini alın sonradan pişşman olursunuz, bakın ben tecrübe ettim

şimdi yineliyorum ; 50 ytl lik zenitimle o 1000 ytl lik dslr like lardan daha iyi fotoğraf çekiyorum, inanın bana... ama digital istiyorsan en ucuz dslr yi al, bir de 50 mm 1.8 lens yemede yanında yat.. hem de dslr like fiyatına

eğer sadece anı fotoğrafı çekecekseniz, e biraz da elimdeki şey büyük görünsün diyorsanız, o zaman doğru, dslr like elın... fotoğrafçıyım diye de hava atmayı unutmayın baya para verdiniz çünkü

Tarih: 1 Haziran 2008, 01:26 - İp: 78.***.**0.59
enginxxx
enginxxx (üye)
Ankara / Amatör

s.a.

kardeşim uzun lafın kısası slr-like alacaksan eğer paraya kıyarsan fuji s100fs almalısın 1500 ytl civarı.birazdaha düşük fiyat olsun dersen panasonic fz50 1100 ytl.dahada düşük olsun dersen parasının hakkını veren iki tane cihaz var kardeşim panasonic fz18 veya olympus 570 uz bunlarda 750 ytl civarıdır....tercihini sen yap.

bence fazla para harcamamalısın.son iki cihazdan herhangi biri gayet yeterli olur bence.ileriki yıllarda bence slr ye geçiş yaparsın zaten...

Tarih: 1 Haziran 2008, 02:03 - İp: 88.***.**4.26
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

a.s. 570uz için iyi diyen birtek sizi duydum.foto kalitesinini hiç beğenmiyor kullananlar siz neye dayanarak iyi diyorsunuz.saygılar

Tarih: 1 Haziran 2008, 11:41 - İp: 85.***.**4.55
gusherm
gusherm (üye)
Antalya / Amatör

1000-1500'lük bir bütçe slr-like için fazla değil mi?

Tarih: 1 Haziran 2008, 12:50 - İp: 78.***.**9.147
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

çok fazla hem de...
bana şimdi verseler 750 ytl hemen satarım fuji s6500fd mi... ki çok memnun olmama rağmen...

hemen bir canon 400d ve canon 50mm f1.8 alırım, üzerine biraz para koyarak...

ama nerdeeeeee, kim verir ki artık dslr like a 750 ytl.
gerçi 1000 ytl 1500 ytl para vermek isteyenler var sıfırına dslr like ların

bu kadar ucuzlamışken dslr ler, ikinci elleri bu kadar artmışken ve tamron gibi yan firmaların çok kaliteli ve ucuz lensler çıkarmasına rağmen, hala dslr like a, ya da kompaktlara dünya para verenleri anlamıyorum...

ha yine söyleyeyim, ben fotoğrafçılık oynayacam, ya da anı çekecem sadece diyorsanız, haklısınız, dslr like en iyisi

neyse bir daha yazmayacağım, ben görevimi yapıp uyardım, ben hata yaptım siz yapmayın...

Tarih: 1 Haziran 2008, 15:19 - İp: 78.***.**3.93
badigartt
badigartt (üye)
İstanbul / Amatör

slm ben 15 gün önce h50 aldım makineyle 50 tane falan çektim ilk başta acemiligimden cektiklerini begenmemiştim daha sonra manuel ayarları iyi yapınca sahane çektigini gördüm dahada ögrenecegim var tabi suanda hala tam ayarlayamıyorum donanımhaberde birlink actım dsc h50 diye oraya resimleri yükledim istiyenler resimlere bakabilirler burayada konuyu açmıştım kimse pek yanaşmayınca oraya taşıdım

Tarih: 2 Haziran 2008, 05:30 - İp: 85.***.**3.30
badigartt
badigartt (üye)
İstanbul / Amatör

http://forum.donanimhaber.com/m_23306480/mpage_2/key_//tm.htm#23660501

Tarih: 2 Haziran 2008, 05:32 - İp: 85.***.**3.30
Michelin
Michelin (üye)
İstanbul / Meraklı

fujisever yazmasın kafamdakileri önce bi anlatayım dedim ama yine kendisini ara güler yerine koyup onun gibi eleştirmeye , küçümsemeye devam edip her şeye kadir padişah misali laf sokuşturmuş

..isteğimiz yazayım belki kafanda fikir olmuştur ne istediğimizi anlatabilmişizdir dedim ama nato kafa nato mermer ...

karşındaki insanı küçük yada aklı kıt görmek karşı tarafın kibirindendir . daha once yazdığım yazıyı başkasının önüne koysam ne istediğimi(zi) anlamış olması gerekir ama okuma gereğini görmemişsiniz belli ...

şimdi hala slr makine sahibi olmadan bana slr makineyi anlatan biri nasa teknolojisinin bile kullanılması için ilk önce eğitimin şart olduğunu bilmememesi taktire şayan ...

ciddiyetsizlik hala fotorafçılığın hangi kısmından olmak istediğinizi yada fotorafçılığın hala şip şak olduğunu sanmanızdan belli oluyor . yoksa "hepsinde aynı modlar var basıyosun çekiyosun " demek buradaki bu işi profesyonel olarak bu işi yapan arkadaşların emeğine saygısızlıktır!

bir malın iyisini almak en profesyonelini almak değildir! bir malın iyisi fiyat aralığında performans, dayanıklılık,kullanım ömrü gibi seçeneklerden optimumumuna ulaşmaktır.

şimdi iyisini al dediniz diye ihtiyaçlarımın çok çok üstüne 1500 ytl vermek gereksiz. ayrıca 1500 ytl bi slr like vermek aptallık (hani belki sen yapmışındır .. paran az ya ! )

şimdi 50 ytllik zeniti bizde biliyoruz . ki bundan 1 ay oncesine kadar 35 mm slr almayı düşünen biriydim . şimdi bana ajitasyon yaparak yok filmlide çekiyorum zenit 50 ytl ! flan olmaz ...

zenitte zamanında çıktığında çok paraydı ... şimdi sen gidip bi f-100 e 650 ytl veririmisin ? yada şimdi gidip bi 35mm slr alırmısın son model ?

ha bu fotorafçıyım kibiri bende yok sende varsa o senin bileceğin iş .. ki profesyonel fotorafçı gibi ahkam kesen birine .. ben zaten burada amacımı belli etmişim bu işi öğrenmek istiyorum diye .

bi de bu kadar boynu bükük olma be ! bende asgari ücret maaşın biraz üstünede öğretmen maaşının altında bi maaşla çalışıyorum !

Tarih: 2 Haziran 2008, 16:01 - İp: 85.***.**6.43