dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

Slr-like Görüşleriniz

selam bu konuyu açmamdaki amaç slr-like almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olması içindir. elbette bunu benim gibi bu konunun cahili yapacak değil . aslında bende faydalanmış olacağım.son zamanlarda nikon coolpix p80 olimypus 570uz fuji s8100fd s100fs sony h50 modellerini piyasaya sürdü. fakat yeni oldukları için tam bir inceleme yapıp aktaran yok.ayrıca s9600 fz 18 ve fz 50 gibi modelleride mevcut. şahsen ben alacağım modelin öncelikle net fotoğraf vermesini isterim.2. sırada ebatlarının küçük olması 3. olarak optik zoomunun yüksek olması tercih nedenimdir.tabi herkesin istekleri ve beklentileri farklıdır.bilhassa bu modelleri kullanmış olanlar izlenimlerini aktarırlarsa aydınlatıcı olur.

#dadas2525' tarafından 09.09.2008 20:36:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mayıs 2008, 11:56 - İp: 85.***.**0.55
gusherm
gusherm (üye)
Antalya / Amatör

Merhaba
Bende slr-like almayı düşünüyorum bu yüzden konu kirliliği yapmak istemedim ama üstadlar yardımcı olmuyor yanılmıyorsam. Konuyu biraz canladırsakta bizim de soru işaretlerimiz silinse!!!

Tarih: 28 Mayıs 2008, 16:31 - İp: 78.***.**6.216
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 28 Mayıs 2008, 17:27 - İp: 78.***.**3.84
b_y_21_19
b_y_21_19 (üye)
Zonguldak / Özel Gün Fotoğrafçısı

fz 18 canon s5 bu alanda en ıyıleri tabı sony r1 ayrı bı sınıf derım o baska bısey:d

Tarih: 28 Mayıs 2008, 17:59 - İp: 88.***.**5.102
bpdesign
bpdesign (üye)
Konya / Meraklı

şiddetle sony r1 almanı tavsiye ederim
eğer r1 bulamam diyosan nikon 8800
yüksek zoom olsun diyosan fz18 doğru tercih olabilir

Tarih: 29 Mayıs 2008, 01:18 - İp: 85.***.**0.76
gusherm
gusherm (üye)
Antalya / Amatör

İkinci el sony R1 için 800-900 ytl verilir mi ayrıca cihazın sıfırı yok zannerdersem.

Tarih: 29 Mayıs 2008, 09:58 - İp: 78.***.**6.216
gusherm
gusherm (üye)
Antalya / Amatör

araştırıyorum bu fiyatlara Eos 350D alınabiliyor.Bu konuda çok kararsızım slr-like ve slr konusunda. Tavsiyeleriniz nelerdir yeni başlayan biri için?

Tarih: 29 Mayıs 2008, 11:14 - İp: 78.***.**6.216
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar tam umudumu kesmişken forma katılım olmasına sevindim.arkadaşlar ben geçen yıl memleketim olan erzuruma gittim .köyüm erzurumla ispir arsında kuzgun barajı yakınlarındadır. bir çok güzel manzara gördüm .(16 yıldır gitmiyordum)elimdede basit bir flimli
makine vardı tam köyün karşısındaki dağı bir kaç defa çektim istanbula döndüğümde dağın tamamının çıkmadığını görünce çok üzüldüm.bendeki fotoğraf merakı böyle başladı. ve sorunun geniş açıdan kaynaklandığını öğrenince geniş acılı bir makine almaya karar verdim.aslında geniş açı dslr lerde mevcut 14mm den falan başlıyorlar.fakat onları kullanmak hele hele randıman almak için bu işi çok iyi bilmek gerekir.ayrıcada ciddi bir ağırlıkları söz konusu vede işin içine lensler girdimi fiyatlarıda çok ağırlaşıyor.budurumda dsrl rin bana göre olmadığını anladım.kompakların ise çoğunda geniş açı yok. istisna olanlarda ise örneğin fuji f100fd . f50fd (28-140) yeterli zoom mevcut değil. buarada f50fd nin görüntü kalitesi dpreviewden çok iyi not almış(8,5) fz18(7,5)dolayısıyla tek çare bu ikisinin arası olan slr-like lere yönelmek oldu.bir çokları gibi benimde aklımı ilk çelen h9 oldu .sonra forumlarda h9 hakkında hep olumsuz yazılar okudum.kabullenemedim nede olsa o bir sony di.fakat zamanla bu acı gerçeği kabullendim.artık markalarla gönül bağım kalmamıştı yani daha objektif araştırma yapabilecektim.dikkatimi çeken slr-like ile ilgili konular kısa sürede kapanıyor olmasıydı. bende bu nedenle kono başlığını '570uz mu coolpix p80 mi ' gibi klasik olmasını istemedim. slr-like ilgili her şeyin konuşulduğu bir konu olmasını istedim.katılanlara teşekkürler
şu aralar karar aşamasındayım. malesef 570uz u da sildim.görüntü kalitesi beklenenden uzak.s8100fd yide üç aşağı beş yukarı tahmin edersiniz.geriye yeni modellerden coolpix p80 ve sony h50 kalıyor. onlarda fos çıkarsa yaşasın fz 18.aslında bu makineyi çok araştırdım.gerçekten hafif slr-like lerin en iyisi.zaten pazarbey de tavsiye etmişti.

#dadas2525' tarafından 09.09.2008 20:35:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Mayıs 2008, 11:53 - İp: 81.***.**3.144
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

birde yeni başlayanlar dslr ye hemen yönelmemeli.beceremeyip fotoğrafçılıktan soğuya bilir insan önce otamatik modlu makinelerle bu işin tadına varmalı sanırım dslr zamanla kendini istedir . ozaman daha isabetli
olur.

Tarih: 29 Mayıs 2008, 12:02 - İp: 81.***.**3.144
gusherm
gusherm (üye)
Antalya / Amatör

Forumu iyice araştırmaya çalışıyorum ve Slr-like makina olarak hakkında iyi konuşulan ender makinalardan birinin Fuji S-100 Fs olduğunu öğrendim. Fakat fiyatı hakkında dpğru düzgün bir bilgiye ulaşamadım

Tarih: 29 Mayıs 2008, 17:40 - İp: 78.***.**6.216
ekremus
ekremus (üye)
İstanbul / Amatör

s100fs in fiyatı teknosa da 1699 ytl

Tarih: 29 Mayıs 2008, 19:10 - İp: 88.***.**4.223