netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Pentax Ve Fotoğraf Dostluğu...

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak ürün incelemesini yaptığımız Pentax K10D incelemesi Türkçe ve İngilizce olarak kullanıma açılmıştır.

Pentax ın Türkiye temsilcisi Bükey fotoğrafçılığa bu incelemenin gerçekleşmesi için gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ederiz.

AS (Adnan) arkadaşımızın yaklaşık iki aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme hakkında görüş ve düşüncelerinizi bu forumdan paylaşabilirsiniz.

İncelemeyi hazırlayan AS (Adnan) ve Dadanagast (İlker) arkadaşımıza galeri bölümüne kendi çektikleri fotoğrafları gönderen ime (İlhan),amati (Ahmet) ve Hüsnü bey' (Hüsnü Atasoy) arkadaşlarımızın yanı sıra incelememizin İngilizce çevirisini yapan cfiliz (Cem) arkadaşlarımıza ,verdikleri destek ve katkıdan dolayı sitemiz adına teşekkür ederiz.

Pentax K10D ürün inceleme sayfasına BURAYA TIKLAYARAK da ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Tarih: 18 Temmuz 2007, 09:23 - İp: 88.***.**3.85
wolwarine
wolwarine (üye)
Çanakkale / Amatör

isteyenler buradan daha detaylı bakabilirler neredeyse tüm sensörler var

sensör testi

Tarih: 24 Kasım 2010, 09:26 - İp: 88.***.**3.2
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

Erol renkler, kadraj nefis ama netlik ve boyut FF kameraya göre malesef olmuyor crop makinalarda...

bugün hava güzel nezahat gökyigit botanik parkında 14.00 civarı bulaşılım... Selahattin abide bana gelecek

Uğur bu test ilk yayınlandığında baktım, bu site sensör önüne lens koymadan sadece sensör performansının testini yapıyor... K5 ile aynı sensör(sony) kullanan 3 ayrı marka var şuanda...

crop makinanın verebileceği sınır belli... ötesi için FF geçmek gerekiyor... 5dmk2 geçiş yapmanı önenirim... fiyat performans açısından en uygun FF
yok crop ile devam edicem diyorsan o zaman K5 en iyi makina bence...

Tarih: 24 Kasım 2010, 11:12 - İp: 212.***.**7.243
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

Sinan, tatil olmadıgı sürece hafta içi herhangi buluşmaya katılmam pek mümkün degil malum is yoğunluğu. Hafta sonu bir bun ayarlayabilirsek daha uygun olur benim icin.

Tarih: 24 Kasım 2010, 11:22 - İp: 193.***.**5.60
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

Erol; bugün Selahattin abi geldiğinde bir konusalım cumartesi öğleden öncesi için... sana haber ederim...

Tarih: 24 Kasım 2010, 11:28 - İp: 212.***.**7.243
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

Sinan özelden mesaj attım

Tarih: 24 Kasım 2010, 12:43 - İp: 193.***.**5.60
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

PM mesajları aldım...

Karizma budur...

Tarih: 24 Kasım 2010, 13:47 - İp: 212.***.**7.243
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

VL 125'den manzara örneği F2.5 0.4s iso 100

Tarih: 25 Kasım 2010, 12:29 - İp: 212.***.**7.243
camoka
camoka (üye)
İstanbul / Meraklı

FF makinen yoksa karizma mı olur?

Çaydanlık üzerine çevre yansımaları çok güzel düşmüş. Orada baktığımda farketmemiştim.

Diğer fotograflar da harika.

Cumartesi olarak yarın'dan bahsediyorsanız ben oğlanı yolcu edeceğimden pek müsait değilim. Yarın ayrıca hava da yağışlı veriyor.

Tarih: 26 Kasım 2010, 20:11 - İp: 95.***.**3.245
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

Sinan, çok güzel ve detaylı kareler.

Selahattin abi, FF sizde karizma oluyor, merak etmeyin, bugüne kadar FFli kamera mı kullandınız.

Croplu makinede olsa kaliteli bir lensiniz varsa mukemmel sonuçlar alınabiliyor.Unutmayınki Ahmed sergisini K10 ile çektiği fotograflarla açmıştı.

VL 125 f 2.4

VL 125 ters ışık

Tarih: 29 Kasım 2010, 22:53 - İp: 85.***.**6.91
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

Soylediklerim yanlıs anlasılmasın. FF makineler ile K5 kıyaslamak elma ile armut u kıyaslamak gibi olur. FF in ustunluğünü tartışmak mümkün değil.

Bu arada Pentax kullanıcıları bir 2 sene daha FF için ümitlenmesinler. Okuduklarıma göre şu an için 645D ve yeni lensleri üretim planlamasında daha öndeler. Gücü olana Pentax ın FF i 645D şu an için!!

Tarih: 30 Kasım 2010, 21:03 - İp: 85.***.**3.246