roanwolf
roanwolf (üye)
Ankara / Meraklı

Pentax K10d Ne Zaman????

Arkadaşlar Pentax K10D ne zaman geliyor haber alan var mı?? Elim ayağım titremeye başladı iyice Yoksa gidip A100 veya 400D alcam. Bide bi sorum var Pentaxı alırsam kit lensleri alayım mı? Almazsam sadece sigma 17-70 alabilecek bütçe var. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 5 Şubat 2007, 17:06 - İp: 81.***.**8.52
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

bulunmaz hint kumaşı eski iran masallarından dilimize geçen bir deyim. olağanüstüü, erişilmez gibi şeyleri tanımlamak için kullanır.
pentaxk10d, orta sınıf bir dslr, kimine göre orta sınıfın en iyisi, kimine göre ufak tefek eksikleri olan fevkalade bir makine. ama enanihaye orta sınıf bir dslr.

fanatizm: Bir kimseye veya bir şeye aşırı düşkünlük ve tutkuyla bağlılık, taassup. TDK.güncel sözlük.

birisi başlık açmış, ne zaman geliyor diye.
diğer arkadaşlar yazmışlar, bulunmaz hint kumaşı , piyasada yok, şurayla görüştüm yakında gelecekmiş diye.

ben de yazmışım, abartmayın, internet alışveriş sitelerinde bile var. dün ideefix demiştim, demin aydınlar fotaya baktım, orada da var.

sonra vatandaşın teki ''Evet fiyatına göre hint kumaşı arkadaşım hala anlamadınmı?'' demiş. tabi, 2-3 hafta öncesine kadar ortalıkta ne alayım, şu nasıl bu nasıl diye sorular soran birinin 2 haftada makine uzmanı olması ve bana alaycı bir cevap yazması garibime gittiği için ''anlat bakalım'' demişim.

şimdi sen de çıkmışsın,

''Bu makinanın böyle teknik özelliklere sahip olması ,böyle fotoğraflar çekmesi ve bu fiyatlara satılması niye zorunuza gidiyor anlamıyorum.Beğenirsen alırsın.Beğenmezsen almazsın.Ama beğenipde alanlara laf sokuşturmaya kalkarsan cevabını aldığında bozulmazsın.Bu kadar basit. ''

demişsin. türkçe yazabildiğine göre okuyabiliyorsundur da.

makineye nerede kötü demişim?
makinenin bu fiyata satılması ne zaman zoruma gitmiş?
bunu nereye yazmışım?

bana gösterir misin?

bence gösteremezsin, öyle bir şey yazmadım çünkü.

Tarih: 7 Şubat 2007, 12:27 - İp: 85.***.**2.9
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

tamam uzatmayacağım. zamanında canon düşmanı ilan edilecektik az kalsın, şimdi sayenizde pentax düşmanı olacağız.

Tarih: 7 Şubat 2007, 12:56 - İp: 85.***.**2.9
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

buffalo cvp vermek zorunda deyilsinki durum bu kadar basit...

daha 2 hafta once ne alım diye soran arkadas uzman oluyor.

neyse alın hayırlı olsun pentax k10d niz.

Tarih: 7 Şubat 2007, 14:21 - İp: 85.***.**4.161
kakoy
kakoy (üye)
İstanbul / Meraklı

Buffalo'nun herhangi yanlış bir şey söylediğini sanmıyorum gereksiz yere cephe almanın bir anlamı yok!

Tarih: 7 Şubat 2007, 14:50 - İp: 81.***.**2.41
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Kahrolsun pentax (!) Canona ölüm (!) Nikoncular unutmasınki haklıyız kazanacağız
Fotoğraf meraklısı hareketi engellenemez..
Yerli bir marka olmadığı için şimdilik mintoncuyum..
mintona laf söyleyen beni karşısında bulur
-İronici-

Not : kit lensin gayet başarılı olduğunu okuyorum forum ve yabancı sitelerden ama 17-70 sigma tabiki iyi bir artı..

#rokomet' tarafından 07.02.2007 15:56:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2007, 15:07 - İp: 81.***.**8.85
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Ben uzman olduğumu hiçbir zaman iddaa etmedim ve hiç kimseye saygıda kusurda etmedim bu forumda. Ama roanwolf arkadaşımız slr almaya karar vermiş belliki onun heyecanı var herkes maddi durumuna göre heyecan duyar. roanwolf k10dyi beklerken heyecan duyar sen nikon d2xs i beklerken heyecan duyarsın bi başkasıda en ucuz makinayı beklerken heyecan duyabilir. Buna saygı göstereceksiniz. Senin küçümsediğin makinaları biz ucu ucuna alıyoruz. Ve fiyat performans oranına göre sınıfıın bence en iyisi. Bizde biliyoruz canon 1ds mark2 almayı almıyorsak bir nedeni var. Bi arkadaşımızda benimle kafa yapıyor ama her hafta makina değiştiriyor roanwolf bende özür dilerim kusura bakma dostum.

#asinan' tarafından 07.02.2007 21:21:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2007, 18:28 - İp: 88.***.**3.80
roanwolf
roanwolf (üye)
Ankara / Meraklı

Eve yeni geldim ve başlık altına yazılanları okuyunca içim burkuldu ya. Sadece masum bir soru sormuştum arkadaşlar. Ama savaş baltaları çıkmış. kod ve asinan. arkadaşlar özür dileyecek bir durum yok. Keşke bu kadar büyümeseydi. ben yardımları olan herkese teşekkür ederim. iyi kareler yakalamanız dileğiyle....

Tarih: 7 Şubat 2007, 23:43 - İp: 81.***.**5.152
ersandilek
ersandilek (üye)
Ankara / Amatör

pentax k10d fiyatına göre oldukça başarılı bir gövdedir... elbetteki parası olan birisi aynı sınıfta d80 i tercih edebilir ama bütçesi biraz daha kısıtlı olan ve bu işi hoby veya ileri düzey de amatörler (hatta bu makine ile çok başarılı işler çıkaran profesyoneller dahi var) için daha ucuz gövde ve +1 lens daha mantıklı bir seçim olacaktır... sensör ebadı çok değişmese de (zaten canon 30d de bile pek fark yok) 10 mp lik makine çekim sonrası kırpma işlemleri neticesiyle iyi bir seçimdir... ama dediğim gibi bütçe kaygım yoksa d200- 5d alırım zaten... ama yok d80 alıyorsm demek ki bütçem sınırlı... o halde neden kaliteli ucuz bir gövde ile daha kaliteli bir lense para yatırmayım ki... zaten asıl olan da lenstir bunu unutmayalım... sonuç ta k10d küçümsenecek bir makine değil kesinlikle...

Tarih: 8 Şubat 2007, 11:50 - İp: 88.***.**6.149