roanwolf
roanwolf (üye)
Ankara / Meraklı

Pentax K10d Ne Zaman????

Arkadaşlar Pentax K10D ne zaman geliyor haber alan var mı?? Elim ayağım titremeye başladı iyice Yoksa gidip A100 veya 400D alcam. Bide bi sorum var Pentaxı alırsam kit lensleri alayım mı? Almazsam sadece sigma 17-70 alabilecek bütçe var. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 5 Şubat 2007, 17:06 - İp: 81.***.**8.52
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Forumdaki diğer K10D başlıklarıa sorunuzu yazsaydınız,hem cevap almanız hızlanırdı hemde gereksiz yere başlık kalabaşığı olmazdı.
Pentax K10D'nin bu hafta içinde sanırım yeni bir partisinin Türkiye'ye geleceğini duydum.Stoklarda bulmak zor şu aralar.
Elinizi çabuk tutmanız gerekiyor,mal geldiği vakit.

Tarih: 5 Şubat 2007, 17:19 - İp: 85.***.**7.17
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

sanki hint kumaşı geliyor...

daha üst seviye cihazı bile olmaya dslr üreticisi nin bir makinesi anca bu kadar abartılır...

Tarih: 5 Şubat 2007, 17:51 - İp: 85.***.**4.161
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

sanki hint kumaşı geliyor...

Sonuçta Pentax genel olarak dünyada beklediğinin üzerinde satış ve sipariş rakamlarına ulaştığı için, taleplere yetişemiyor. Bulunamama durumunun da temel nedeni bu. Yoksa hint kumaşlığı değil

R1 ise stoklarda var sanırım

#cfiliz' tarafından 05.02.2007 18:17:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Şubat 2007, 18:16 - İp: 213.***.**6.250
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Evet Canonun üst seviye makinası var ve sende 350d aldın sonra ne oldu. Ayrıca senin mantığına göre insanlar araba alırken mercedes yada benzeri markalar alsınlar yok paraları yetmiyorsada aldıkları başka markalardan heyecan duymasınlar.

Tarih: 5 Şubat 2007, 18:34 - İp: 88.***.**9.18
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

mimarca açıkcası beni de Canon'un 5D yapması yada Nikonun Dx2 çıkarması ilgilendirmiyor...

Bizler daha uzunca bir süre, büyük olasılıkla daima giriş seviyesi denen SLR'lerle haşır neşir olacağız. o açıdan giriş seviyesi makinesine iyice yoğunlaşıp ortaya iyi bir iş çıkarmış herhangi bir markanın varsın üst seviye makinesi olmasın!

aynı hesapla compact sınıfta Sony diğerlerine nal toplatıyor ama bu demek değilki sony'den başkası kötü... her firma diğerinin açık verdiği alana saldırıyor ve orada tutunmaya çalışıyor... basit ve haklı bir mantık.

sisteme yatırım yapma kısmına da pek katılamıyorum çünkü lenslerde, giriş orta ve gelişmiş olarak sınıflara ayrılmış durumda... yani pratikde D80 kullanıcısı ile DX2 kullanıcısı yada 400D ile 5D kullanıcısı aynı lensleri kullanmıyorlar... o sebeple bizim tek şansımız yaptığımız harcamanın hakkını vere vere kullanabilmektir.

#muratsen' tarafından 05.02.2007 19:14:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Şubat 2007, 19:12 - İp: 85.***.**4.118
acemi38
acemi38 (üye)
İstanbul / Amatör

roanwolf arkadaşım benim sana tavsiyem kesinlikle Sigma 17-70 'tir. Pentax 18-55 ve Sigma 17-70 ikisinide kullandım, kullanıyorum fark çok açık.

Diyelimki bugün kit 18-55'i aldın ilerleyen günlerde değiştirme ihtiyacı hissedeceksin elindeki 18-55'i kime satacaksın, ama 17-70 alırsan çok ama çok uzun bi süre gidersin.

Bugün Sigma 17-70 alırsın ilerde bütçen müsait olduğunda yanına birde tele alırsın olur biter.

Bu arada 17-70 macro ihtiyacının büyük bir kısmınıda karşılayacaktır. bakınız macro ustası amati

Tarih: 6 Şubat 2007, 08:47 - İp: 85.***.**8.161
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

şu makineyi amma abarttınız ha, bulunmaz hint kumaşı sanki.
alışveriş sitelerinde bile var, hem de 3 gün içinde kargo garantisi veriyorlar.

ideefix de var mesela, 1700 ytl

Tarih: 6 Şubat 2007, 10:19 - İp: 85.***.**8.53
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Evet fiyatına göre hint kumaşı arkadaşım hala anlamadınmı?

Tarih: 6 Şubat 2007, 18:38 - İp: 88.***.**9.237
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

anlamadım, anlatabilir misin biraz.

Tarih: 7 Şubat 2007, 10:56 - İp: 85.***.**2.9
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

kod, verdiğim cevapta makinenin piyasada olduğunu belirtiyorum, hatta adres bile veriyorum. hatta diyorum ki, 3 gün içinde kargo garantisi veriyor firma, yani stok sorunları yok.

ağzımdan makinenin vasfıyla ilgili bir söz çıkmıyor, iyi ya da kötü demiyorum.

ama makine hint kumaşı değil demem bile pentax kullanıcılarını rahatsız ediyor.

kod, siteyi nasıl kullanacağımı biliyorum. bu sitede tribün oluşturup ''pentax, pentax, pentax'' diye tezahürat yapanların hiç biri siteye üye daha değilken ben burada üyeydim. makine daha piyasaya bile çıkmadan burada tartışıldı, bunları hatırlıyorum.

makinenin nasıl resimler ürettiğine dair linke hiç ihtiyacım yok, istersen sana pentaxk10d ile çekilmiş bir sürü kare yollayabilirim....

bu sitede canon ve nikon fanatizmi uzun uzun tartışıldı. ama siz onlardan betersiniz.

daha öne başka bir yerde de yazdım, 6 ay önce pentax ı şampuan markası sananlardan fikir alacak değilim.....

Tarih: 7 Şubat 2007, 11:31 - İp: 85.***.**2.9