ikidiriki
ikidiriki (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax K 20 D Canon 450 D ?

Arkadaşlar çok kez soruldu ama ne biliyim ya karar veremedim işte Aklımda 100 tane soru var. Olympusu bile sordum size ama onu eledim. Her alternatifi değerlendiriyorum anlayacağınız. Tam tamam 450 d diyorum pentax kafamı karıştırıyor. Şöyle soruyum K20 d her özelliği ile ve her açıdan 450 d den üstün ve öncelikle seçilmesi gereken tüketicinin daha çok memnun edebilecek bir makina mıdır? Karşılaştırınca birbirlerine daha üstün olan yönleri nelerdir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

#ikidiriki' tarafından 19.09.2008 12:46:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Eylül 2008, 12:37 - İp: 88.***.**3.214
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evet puskas en iyisi uzatmamak. Pentaks bilinmez yaşanır. BEn yaşadım.
Neticeten:
k20 ve 450 d kesinlikle aynı kulvarda değil. k20 d evire çevere döver 450d yi.
Ancak pentaks ileride büyük sıkıntı. Dslr demek objektif yatırımı demek BElli bir noktaya gelince eyvah yazık ettim paralara demek var işin ucunda. Geride dönemiyorsun.

Tarih: 28 Eylül 2008, 00:59 - İp: 85.***.**4.27
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

@pazarbey katılıyorum söylediklerine.. varsın başkaları başka şeyler düşünsün...

Herkes ne yaparsa kendine yapar...

Sonuçta bi sisteme yatırım yapıyorsun.. Başlangıç bu yüzden çok önemli...

Tarih: 28 Eylül 2008, 01:03 - İp: 78.***.**2.23
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ya sorma. Herkes dedi ama bana. Bu benim kabahatim. AS ın kurbanı olduk hepimiz.

Tarih: 28 Eylül 2008, 01:06 - İp: 85.***.**4.27
zaferaxu
zaferaxu (üye)
Ankara / Amatör

Yeni makina alacak insanlara neden ısrarla marka önerilir ki?
Arkadaşım git makinaları inceliyebileceğin bir dükkana makinaları eline al hangisi daha çok hoşuna gider,hangisi cebine göre karar ver.Sonra ulaşabileceğin en yakın fotoğraf kursunu tespit et kendine uyan bir kursa yazıl.Kitapçılardan kitaplar edin kendini geliştir.
Makina çekmeyecek fotoğrafı gerçekten
Kendini biraz geliştirdikten sonra ihtiyacını belirle ona göre lens al.Marka işi boş
Bak Ara Güler ne demiş arkadaş yazmış.Herşey gören göz
Neden mi böyle yazdım aldım bir makina evden işe işten eve makina yatıyor evde.Sonuç 2000 ytl harcadım makinaya satmaya çalışıyorum 900 liraya gitmiyor.Kendimi geliştiremedim 1 tane adam akıllı fotoğraf çekmişliğim yok.Git en ucuzunu al hatta kalan farkı kursa kitaba yatır.

Tarih: 28 Eylül 2008, 05:22 - İp: 193.***.**7.122
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

@zaferaxu kısmen haklısın ama gözü kapalıda gidip cihaz alınmaz yani..

örn: bi d40 almaktansa k200d almak daha avantajlıdır..

bende ucuz cihaz alma taraftarıyım...bide bu kişiye göre değişir kanaatindeyim... bu durumda kendini tartman gerekiyor, aldığım cihazı ne için kullanıcam soruları sormalısın kendine...

bu da günümüz forumlarında gerçekten zor.. her kafadan bir ses ve kişiye bol bol gaz verenler oluyor..

kişi doluyor ağzına kadar gidip kapıyor cihazı... sonra bir bakıyor evde kuzu gibi yatıyor güzelim cihaz..

Tarih: 28 Eylül 2008, 11:52 - İp: 78.***.**7.18
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

@pazarbey sende inş. bulunduğun durumu lehine çevircek avantajlarla karşılaşırsın... pentaxı elden çıkarmak zor gerçekten satarken çok ucuza gidiyor...

ama yeni duyduklarıma göre ne derece doğru bilemiyorum yeni lens yelpazesi üretimdeymiş... tabi bunun trye yansıması nasıl olur onu kimse bilemez..

Tarih: 28 Eylül 2008, 12:00 - İp: 78.***.**7.18
thedogfather
thedogfather (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Kesinlikle Pentax K20d derim......Dogru lens seciminde mukemmel fotograflar yakalarsiniz.....Hoscakalin...

Tarih: 1 Ekim 2008, 20:45 - İp: 194.***.**4.39
ikidiriki
ikidiriki (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar çok teşekkürler bayram tatili nedeni ile cevap yazamadım. Ama tele zoom objektif talebim nedeni ile canon seçmek durumunda kalacağım. fiyatı da daha makul. Yine de pentax hep aklımda kalacak.

Tarih: 5 Ekim 2008, 08:41 - İp: 85.***.**7.217
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Pazarbeeey;
hep senin yüzünden oluyor bunlar.
Allahın Canoncusu seni.

Hayırlı olsun ikidiriki

Tarih: 5 Ekim 2008, 12:16 - İp: 88.***.**9.34
ikidiriki
ikidiriki (üye)
İstanbul / Amatör

Fikrimi de dğiştirmeye çalışıyorum. Ama bir türlü beceremiyorum.

Tarih: 5 Ekim 2008, 12:18 - İp: 85.***.**7.217