dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Pentax Daha Da Gucleniyor.. ;)

hoya ile birlesme haberlerinden etkilenmenize gerek yok arkadaslar..
korkulacak birsey yok yani..
bu haber zaten 6 aylik ve hoya ile pentax'in birlesmesi kotu degil, aksine iyi birsey..

gecen senenin 21 araligindan haber:
http://www.dpreview.com/news/0612/06122101pentaxhoyamerge.asp

ilk paragrafa bakarsaniz,
The major conclusions in this announcement are that the Pentax name will remain, that Pentax's optical business will merge with Hoya's but that Pentax's current imaging systems division (that which is responsible for digital cameras) will continue.

yani pentax ismi surecek.. cunku sirketin ismi, hoya pentax olacak..
optik departmanlari birlesecek, zaten hoya optikte cok iyi bir firma.. ve pentax, kamera uretimine devam edecek eski calisanlariyla..

Tarih: 25 Mayıs 2007, 17:03 - İp: 86.***.**0.120
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Evet ilginçtir geçen köyde bir çocuk bana da sordu 'abi makine Nikon mu' diye. Köylerde pek tutuluyor bu Nikon. Mersinin en büyük fotoğraf malzemeleri satan dükkanına gittim tripod sormaya. Yeni aldım makineyi tripod bakacağım dedim. K10d mi aldın dedi adam direk. O da ayrı bir olay. Alacakaranlık kuşağı gibi valla.

Tarih: 25 Mayıs 2007, 23:26 - İp: 88.***.**1.250
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

harbi alacakaranlik kusagi gibi ulyses..

..........

sevgili pentax daha da gucleniyor konusu sakinleri..
lutfen, pentax'da zor gunler konusuna gelin.. tartismaya oradan devam edelim..
cunku anti-konular sayesinde, pentax'in aslinda kotu oldugunu anlatan konular, google'da geri planlarda kaliyormus.. sanirim geri planda kalip kalmamasi, bu konu sakinleri icin onemli degil..
gelin de beraberce o konuda konusalim..

pentax konularindan rahatsiz olanlarin aciklamalarini duymak gerekiyor dogrusu.. nedir bu rahatsizligin nedeni hep birlikte ogrenelim.. [>:D

Tarih: 25 Mayıs 2007, 23:37 - İp: 86.***.**0.120
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba İlker,
Sana karşı bir kırgınlığım yok, açıklaman benim için yeterli, teşekkür ederim.
Neden satın alma bölümüne yazdığımı belirttim.
Dikkat edersen d200 ve K10D kıyaslaması ile başladı ve D200 aleyhine anlamsız bir iddia vardı, d200'ün kırmızı renkte detay kaydetmediği gibi bir iddia.
O konu ile ilgilendim, ve sadece d200 k10d başlıklı topic'lere cevaplar yazdım.
Hiç birini kötülemedim, bilakis çok kişinin iki makinenin fotograflarını ayırt edemeyeceğini göstermeye çalıştım.

GÖVDE OLARAK farklı kulvarlarda olduklarını söyledim. Bu beni pentax düşmanı yapmaz. En fazla k10d, d200 karşılaştırma topiclerine tepkili yapar.
Yazdığım habere gelince aynı haberi Nikon veya Canon için okusa idim, yazmayacağımı düşünen varmı ?

Bu konuda daha fazla yazmak bir anlam ifade etmiyor, sorduğum bir soruya cevap almadım ama, bir cevap olacağını da düşünmüyorum. Şahsen kapatıyorum.

Tarih: 25 Mayıs 2007, 23:39 - İp: 85.***.**5.174
mecnun999
mecnun999 (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax k10d resmen siteyi ikiye böldü. Tatışmaların her iki tarafında da renkli kişilikler olunca okumaya doyulmuyor. K10d hakkında olumlu-olumsuz açılan konunun ardından tam tersini savunan başka bir konu açılıyor. Sanki diğer topikte fikrini söylemek mümkün değilmiş gibi. Şayet eğlence olsun diye yapılıyorsa ben çok eğleniyorum. Ama ciddi ciddi üzerinde düşünmem gerkeseydi yada bu durumu çok önemseseydim aklıma hiçde iyi şeyler gelmezdi.

Ben her iki tarafında bunu tadında bırakması gerektiğini düşünüyorum. Yoksa bu forumları sessiz şekilde takib eden insanlara kendiniz hakkında herşeyi düşünme hakkı verirsiniz.Bundan rahatsız olmayacaksanız ve bu topiklerin hala bilgi ve paylaşım amaçlı olduğunu düşünüyorsanız kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz.

Pentaxı kırmızı don giyerken görmüşler topiği olsaydı karşıtı ne olurdu acaba?

Tarih: 26 Mayıs 2007, 00:31 - İp: 81.***.**6.136
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

1 hafta yokum arkadaşlar, yine yeni bir toplantı...
hiç bir firmaya da bişeycikler olmaz. büyük balık yutsa da marka değişiyor. makinalar yeni bedenlerde hayat buluyor.
Tamer

Tarih: 26 Mayıs 2007, 00:47 - İp: 193.***.**2.10
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Konica-minoltada birleşerek bayağı bir güçlenmişti.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 00:49 - İp: 88.***.**4.241
wolwarine
wolwarine (üye)
Çanakkale / Amatör

Çalıştığım şirketinde bir bölümü iyi durumdaydı fakat kendi dalında avrupa 2. si ile birleştik ve şu anda üretim ve karlılıkta beraberce dünya 3. duruma geldik. Ve sadece birleşeli 4 yıl oldu büyüme %470 birleşmeler kötü olacak diye birşey olamaz arkadaşlar. biraz objektif bakınız lütfen.

K10d sahibi değilim dışarıdan bakıyorum dia çekiyorum 20 yıllık Ricoh slr ile.

Tarih: 26 Mayıs 2007, 00:56 - İp: 81.***.**9.67
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

bizim mahhalede kofteci vardı cok eski 30 yıllık kofteci bir tane pick up ı vardı ustunu kapatmıs derme catma birseyden koftesini orada pisirip satardı butun herkez tanırdı oglenleri full cekerdi sonra bu gecen ay dukkan tuttu durdugu yerin karsısında cok modern yaptı icerisini falan vee adam battı

Tarih: 26 Mayıs 2007, 00:58 - İp: 81.***.**7.116
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 26 Mayıs 2007, 01:05 - İp: 88.***.**4.241
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

hoya tıp,endüsturi tarafında daha aktif olmak için güzel zarlar.
Sensör ve Elektronik aksanda samsung'la :D çalışmak çok zekice olur.(samsung ccd de ortaklığı var gerçi,bunu başka yöne çekebilirmi acaba)

Tarih: 26 Mayıs 2007, 01:45 - İp: 85.***.**3.100