dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Pentax Daha Da Gucleniyor.. ;)

hoya ile birlesme haberlerinden etkilenmenize gerek yok arkadaslar..
korkulacak birsey yok yani..
bu haber zaten 6 aylik ve hoya ile pentax'in birlesmesi kotu degil, aksine iyi birsey..

gecen senenin 21 araligindan haber:
http://www.dpreview.com/news/0612/06122101pentaxhoyamerge.asp

ilk paragrafa bakarsaniz,
The major conclusions in this announcement are that the Pentax name will remain, that Pentax's optical business will merge with Hoya's but that Pentax's current imaging systems division (that which is responsible for digital cameras) will continue.

yani pentax ismi surecek.. cunku sirketin ismi, hoya pentax olacak..
optik departmanlari birlesecek, zaten hoya optikte cok iyi bir firma.. ve pentax, kamera uretimine devam edecek eski calisanlariyla..

Tarih: 25 Mayıs 2007, 17:03 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İlker ben Fatih beyin mesajında yazdığı Pentax ın makina üretiminden çekilip çekilmeyeceği altı ay içinde belli olacak kısmına takıldım.

Pentax K100D ve K10D ile dslr geçmişinde en iyi satış rakamlarına ulaşırken dslr üretiminden pentax veya Hoya-Pentax olarak neden çekilmeyi düşünebileceğini saçma buldum.

Sen o başlığın dslr satın alma rehberinde haber amacıylamı açıldığını düşünüyorsun.

Tarih: 25 Mayıs 2007, 17:57 - İp: 88.***.**5.217
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Başka hangi amaçla açmış olabilirim ?
Son günlerde bu sitede çok yoğun pentax tartışmaları var.
İnternette pentax ile ilgili haberleri takip ettim.

Bir firmadan para aldığımı filan düşünüyormusun ?
Veya pentax ı karalama Kampanyası ile ilgili bir çıkar peşinde olabilirmiyim ?
Herhangi bir maddi çıkar sağlıyor olabilirmiyim ?
Başka firmalar bana ucuz lens, makine filan vermiş olabilirlermi ?

Ne demektir bu ?? açıklarmısın ....

Tarih: 25 Mayıs 2007, 18:03 - İp: 85.***.**5.174
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

baska ne amacla acildi ki ogrenmek istiyorum ben-im birseyden haberim yok

Tarih: 25 Mayıs 2007, 18:05 - İp: 85.***.**1.227
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Başka firmalar bana ucuz lens, makine filan vermiş olabilirlermi ?

burada da sana dokunduruluyor adnan sanirim..

.....
fatih abi, benim kimseden zerre kadar cikarim yok.. ve acikcasi forumda bu kadar pentax kameralari ovulurken, sizin her konuda yok d200 de boyle boyle diyerek konusmalar yapmaniz uzerine ve o konuyu da acarak; 6 ay icinde ne olacagi belirsiz demeniz acikcasi beni dusunduruyor bu konuda..
yanlis anlamayin, birisinden cikar sagliyorsunuz falan demiyorum kesinlikle.. ama pentax'a karsi durdugunuz da anlasiliyor..

adnan'in hicbir cikari yok pentax ile.. evet kameralarini test etti hepsi de bu..
adnan benim yakin da bir arkadasimdir ve kendisini tanirim da sizden veya bu forumdaki bir baskasindan daha fazla..
bilip bilmeden insanlar hakkinda yok ucuz lens, makine almis miyium diyerek laf atmanizi acikcasi kiniyorum..

Tarih: 25 Mayıs 2007, 18:12 - İp: 86.***.**0.120
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

İlker,
kimseye dokundurma yapmadım.
Haber amacıyla açılmadığını söyledi, başka ne amaç olabilir diye örnekler verdim.
Çok az kimseyi tanıyorum, Adnan ile tanışma şansım bile olmadı, onun nereden ne aldığını gerçekten bilmiyorum.
Her taşın altından bir şey çıkmaya başladı......
Seni eski yazılarından tanıdığım için sana yanıt veriyorum. İnan bana böyle bir şeye yanıt vermezdim.
Gereksiz yere beni kınamana üzüldüm. Bana laf sokuşturmayı yakıştırmışsın, açıkça söylemek daha benim tarzımdır.

Tarih: 25 Mayıs 2007, 18:22 - İp: 85.***.**5.174
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

İLKER abi öm attım

Tarih: 25 Mayıs 2007, 18:28 - İp: 85.***.**6.15
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Fatih bey ben söylediğiniz imalarda bulunmadım ama sizin benim için yaptığınız imalar çok üzücü...

Ben sizin Pentax fotoğraf makinası üretiminden 6 içinde çekilme olasılığı ve bu yüzden pentax ın ürün fiyatlarında düşme beklentisi yazılarınızla kısaca pentax almayın kardeşim anlamına gelecek yazılarınızda iyi niyet göremiyorum.Çünkü bunlar sizin yorumunuz.

Ayrıca İlker in de belirttiği gibi son zamanlarda her Pentax konusunun içine D200 diyerek pentax karşıtı tutum ile bir şekilde dahil olmanız açtığınız bu başlıkla anlam kazanmış oldu.

Şimdi diyeceksinizki sende her pentax konusunun içine giriyorsun.
Ben bu makinayı yaklaşık 3 ay inceledim.Ve istanbuldaki fuardan beride bu makinayı satın alarak kullanmaya başladım.Sizin 5D hakkındaki yazılara iştirak etmeniz ne kadar doğal ise benimde bu makina hakkındaki yazılara dahil olmam o kadar doğal .

#as' tarafından 25.05.2007 18:57:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2007, 18:46 - İp: 88.***.**5.217
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

EEe bu haberler işin magazin kısmı.Hoya birleşmesi olabilirde olmayabilirde,son duyumlar aksi yönde idi.

Sensör ve Elektronik aksanda G.KORE ile yakınlaşması istenmeyen bir şirket.

Japonlar şirketlerini hep kapalı tutmak isterler.
Samsung'la yapılan gizli bir ortaklık olduğuna eminim gibi.
En hızlı bellek ,ve chip,işlemci üreticisi bir şirket.

AR-GE olarakta CCD tabanlı fakat daha düşük ışık şartlarında kirlilik üretmiyen sensorler.Orta Format'tada Kodak'ın sensor'lerine rakip daha üst düzey çözüm geliştireceklerdir.

Ar-Ge çalışmaları zaman alacaktır.

Tarih: 25 Mayıs 2007, 18:57 - İp: 85.***.**3.100
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 25 Mayıs 2007, 19:07 - İp: 85.***.**2.237
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Lütfen dikkatli okuyun, lütfen.
1) Kimseye laf atmadım, alınacak bir şey aramayın, sakince baştan okuyun. İnanın çekinecek hiç bir şeyim yok, açıkça söylerim söylemek istediğimi.
2) Pentax'ın satın alınması ile ilgili düşüncelerimi diğer başlıkta açıkça yazdım. Eski bir Pentax kullanıcısıyım (asahi pentax spotmatic). Kimseye şunu alın bunu almayın mesajı vermedim. Pentax ile ilgili haberlerle ilgilenmemin sebebi bu forumdur.
3) Satın alma bölümüne genellikle yazı yazmam, bir iki işe yarayacak teknik bilgimi keyifle diğer bölümlerde paylaşırım. Herkes beğendiği makineyi alır, zevkle kullanır fikrindeyim. Bu bölüme yazı yazmam k10d d200 karşılaştırma fotograflarının verildiği bir başlıkla başladı. Çok yanlış bilgiler olduğunu düşündüm, ve açıkça d200 kötüleniyordu.
d200 savunucusu değilim, ama bir makineyi iyi göstermek için diğerini kötülemek yanlıştır.
4) Pentax karşıtı değilim.
5) Bir yerden ucuz makine vs aldığınızı bilmiyorum, alsanızda bu kötü bir şey değil.Menfaat karşılığı bu sitede reklam yapmadığınız müddetçe kimseyide ilgilendirmez. keşke banada indirinmli makine veren bir yer olsa.

Yeteri kadar açık olmuştur umarım.

Sorumu hala tekrar ediyorum.
O başlığı ne amaçla açtığımı düşünüyorsunuz ?? Tekrar okuyun, baştan, ve bir art niyet aramadan.

Tarih: 25 Mayıs 2007, 19:13 - İp: 85.***.**5.174