feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Panasonic Fz 50 Çıktı

FZ 50 de sonunda çıktı
10.4 mp ccd
848*480 video
Venus Engine III işlemci
1600 ISO + ISO 3200 (High sensitivity mode)
hayırlı olsun...

Tarih: 19 Temmuz 2006, 12:17 - İp: 84.***.**0.228
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 21 Temmuz 2006, 22:52 - İp: 62.***.**2.10
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

şu sayfaya bir göz atın.noizi nasıl temizlediklediklerini gösteriyorlar.[URL=http://panasonic.co.jp/pavc/global/lumix/fz50/venusengine.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 00:42 - İp: 88.***.**0.187
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

gantry adres sonunda .html olacak galiba adres eklerken bi yanlıslık olmus ben .html li halini ekliyorum...Dayanamadım resimleri ekliyecem

http://panasonic.co.jp/pavc/global/lumix/fz50/venusengine.html

Venus EngineII

Venus EngineIII

İddia cok sıkı iso 400 crop örneğinde baya temizlenmiş gördüm.

#mbsahan' tarafyndan 22.07.2006 01:20:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 01:09 - İp: 85.***.**2.144
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

LetsGoDigital de FZ30 Hakkında Yazanlar

Panasonic Lumix DMC FZ50

Panasonic Lumix DMC FZ50 : Panasonic 10.1 megapiksel çözünürlükteki yeni ürünü Panasonic Lumix FZ50 dijital fotoğraf makinesini duyurdu. MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer) optik görüntü sabitleyici özelliği ile dikkat çeken Panasonic Lumix FZ50 dijital kamera 12x optik zum f/2.8 Leica DC objektife sahip. Lumix FZ50 kamera 35 - 420 mm (35mm fotoğrafçılık eşdeğeri) odak mesafeli objektifi ile oldukça ses getiren cihaz önceki DMC-FZ30 modelinin başarısını sürdürüyor. Panasonic Lumix DMC FZ50 dijital kamera 10.1 megapiksel yüksek çözünürlükteki görüntü algılayıcısının Venus Engine III görüntü işlemcisi ile işbirliği sonucunda ISO 1600 ışık hassasiyet değerinde 10.1 megapiksel gibi yüksek bir çözünürlükte çekim olanağı da sağlıyor.

Panasonic FZ50 - MEGA O.I.S.
Panasonic’in bulanık görüntülere karşı geliştirmiş olduğu MEGA O.I.S. görüntü sabitleyici sistem, Lumix serisi dijital kameraların üstün objektif özellikleriyle bir arada kullanıldığında son derece etkileyici sonuçlar veriyor. Kullanıcı veya çekimi yapılan enselerin hareketlerinden kaynaklanan flu görüntüler bu sistem sayesinde kolaylıkla net bir şekilde fotoğraflanabiliyor. Kameranın bir diğer benzersiz özelliği de Intelligent ISO Control akıllı ISO ışık hassasiyeti işlevi. Bu özellik sayesinde LSI Venus Engine III görüntü işlemci eşliğinde en yüksek çözünürlükte ISO 1600 ışık hassasiyet değeri ile çekim yapmak mümkün olabiliyor.

Panasonic FZ50 kamera - ISO ve çekim hızları
Panasonic FZ50 dijital fotoğraf makinesinin Venus Engine III görüntü işlemcisi çekimi yapılan nesnelerin hareketlerini tespit ederek ISO ışık hassasiyet değerini ve çekim hızını mevcut ışık şartlarında en iyi sonucu almak üzere otomatik olarak ayarlıyor. Bu mükemmel sistem kullanıcıların her türlü çekim şartlarında net, canlı ve doğal fotoğrafları kolaylıkla elde etmelerine olanak sağlıyor.

Panasonic DMC FZ50 - Flaş ve pil ömrü
Panasonic DMC-FZ50 dijital kamera yeni Function Butonu sayesinde görüntü boyutları, poz ölçümleme, otomatik odaklama alanı, beyaz ayarı ve ISO ışık hassasiyet değerleri gibi sık kullanılan ayarlara hızlı ulaşım sağlıyor. Kişiye özel ayar seçenekleri de unutulmayan cihazda kullanıcılar diledikleri ayar seçeneklerini kaydederek daha sonra bu ayarlarına pratik bir şekilde ulaşabiliyorlar. Kameranın 180 derece dönebilen 2.0 inç (5.08 cm) büyüklüğündeki LCD ekranı yüksek veya alçaktan yapılan çekimlerde kullanıcının en büyük yardımcısı.

Panasonic FZ50 dijital kamera - Görüntü algılayıcı
Panasonic Lumix FZ50 dijital fotoğraf makinesi önceki modeli olan FZ30 dijital kameranın manuel odaklama ve manuel zum halkaları gibi tüm kullanışlı özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Çözünürlüğün 10.1 megapiksele yükseltildiği FZ50 modelinde noise oranlarının aşağı çekilmesiyle yüksek çözünürlükte son derece kaliteli görüntüler elde edilmesi sağlanmış.

Panasonic Lumix DMC FZ50 kamera - 10 megapiksel
Panasonic DMC-FZ50 dijital kamera 10.1 megapiksel çözünürlükte görüntü algılayıcıya ve f/2.8 Leica DC VARIO-ELMARIT 12x optik zum objektife sahip. Cihazın objektifi on grup halinde on dört elemandan ve üç adet asferik mercekten oluşuyor. Tüm bu yapı kompakt bir gövdede düşük distorsiyon ve yüksek optik performans sağlayacak şekilde tasarlanmış.

Panasonic Lumix FZ50 kamera - Ekstra optik zum
Panasonic FZ50 dijital fotoğraf makinesinin 10.1 megapiksel çözünürlükteki görüntü algılayıcısının merkezinin kullanımı sonucunda 12x optik zum özelliği 3 megapiksel çözünürlükteki fotoğraflarda 21.4x değerine, 5 megapiksel çözünürlükte 17.1x değerine ve 8 megapiksel çözünürlükte ise 13.4x değerine yükselebiliyor. Kameranın Leica DC 12x optik zum objektifi ile tüm çekimlerde son derece kaliteli görüntüler elde ediliyor.

Panasonic Lumix DMC FZ50 kamera - Görüntü sabitleyici
Panasonic’in tüm Lumix

Tarih: 22 Temmuz 2006, 01:32 - İp: 85.***.**2.144
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

evet haklısın.noiz temizliğine bakılırsa makinamı değiştirticek galiba panasonıc.ama beni endişeye düşüren bunu işlenciyle (venüs engine III) yapıyor olması.renk bozulmaları olacaksa s9500 den farkı olmaz ozaman.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 01:33 - İp: 88.***.**0.187
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Aynı endişeyi bende taşıyorum. Ama zaten digital fotografçılık ve işlemçi ayrılamazlar.İşlemci kaliteli olursa ve doğru hesaplarsa kaliteli görüntüler olusmaması içten bile değil...Testlerde ak koyun kara koyun belli olacak Testleri ve çekilmiş fotograları (yüksek iso da) dört gözle bekliyorum.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 02:25 - İp: 85.***.**2.144
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

The Panasonic Lumix DMC-FZ50 will ship in September(Eylül), priced at $650.

650$x1,500(KUR)x1,18(KDV)=1150 YTL minimum fiyat ekle üzerine italatçı+perakendeci+Vergi=1,500-1,600 YTL=Sony R1=Nikon D50=(Canon EOS350D-200YTL)

#mbsahan' tarafyndan 22.07.2006 03:23:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 03:11 - İp: 85.***.**2.144
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

arkadaşlar bence çok agresif bir noise reduction uyguluyor makine,sonuçta dijital olarak ftoğrafa müdahale ediyor,tmm her makine yapıyor ama daha az yapıyor.

panasonic fz-7 yi dpreviewda bir inceleyin,iso800ve iso 1600 modu var tam evlere şenlik,noise hiç yok iso 1600'de ama fotoğrafdan da pek bir şey kalmamış geriye
bakın bu iso100:

---
---
buda iso 1600:

---
-
makinedeki işlemci fotoğrafı ne hale getiriyor görüyoruz,

Tarih: 22 Temmuz 2006, 10:30 - İp: 85.***.**1.97
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yani olay şu:
fz50 nin sensörü noiseli çekiyor.Ama işlemci onu temizliyor. BU zaten bilgisayardada yapılamıyormu. Ne anladım ben noise azalmasından.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 11:41 - İp: 85.***.**8.234
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

iSO400 FOTOGRAFI BOZMASIN YETER İSO1600 DA BÜYÜK SENSORLÜLER DIŞINDA HİÇBİR MAKİNADA ŞİMDİLİK KALİTE BEKLENTİM YOK...

Tarih: 22 Temmuz 2006, 17:17 - İp: 85.***.**5.239