feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Panasonic Fz 50 Çıktı

FZ 50 de sonunda çıktı
10.4 mp ccd
848*480 video
Venus Engine III işlemci
1600 ISO + ISO 3200 (High sensitivity mode)
hayırlı olsun...

Tarih: 19 Temmuz 2006, 12:17 - İp: 84.***.**0.228
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

gantry bence yapacaklar.. cunku sony ile panasonic buyuk rekabet halinde her zaman..
iste video kameralarda..
ve artik fotograf sektorunde..
bence yakinda r1'e rakip cikartacaklar..
fiyati onemli degil dogrusu.. onemli olan rekabetin olmasi..

Tarih: 20 Temmuz 2006, 17:50 - İp: 62.***.**2.10
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

FZ 50 yi Dpreviewde açıklandığı gün görmüştüm.Tek cazip yanı 2GB movie dosyası oluşturabiliyor ve 16:9 modda çekim yapıyor.Zoom halkasıda elle olduğu için zoom da yapabilcek.
Canon artık SLR-Like kategorisin de artık S3 ten öteye gitmez bence. Artık bi Pro1 gibi bir ürün gelmeyecek.
SLR ağırlıklı çalışacak.
Panasonic bence R1 karşılığı bir makina çıkarmaz.2/3" CCD koysaymış bari.tamamen ticari yaklaşımlar kasa güzelmi güzel bizim insanımız zaten gövdeye bakıp alışveriş yapanlardan birde 10mp dedin mi.
Genede fotograf kalitesinin yükseleceğini sanmıyorum,makyaj gibi birşey olmuş.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 18:43 - İp: 85.***.**3.100
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

evet, sonucta makyaj yapip tekrar suruyorlar piyasaya..

furkan neden canon pro2'yi yapmayacak mesela?

neden panasonic r1 karsiligi bir makine cikarmaz?

neden canon da cikarmiyor hatta?

Tarih: 20 Temmuz 2006, 20:39 - İp: 62.***.**2.10
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

FZ50'nin başarıyı yakalayacağını sanmıyorum.Hatta dua edin FZ30'un sunduklarını sunsun.
Tek artısı,eos'un da dediği gibi video kayıt seçenekleri.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 21:13 - İp: 85.***.**0.108
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

bence fz 50 .. fz30 un az da olsa var olan şöhretinide azaltacaktır... sonuçta ortaya fiyasko çıkacak gibi... ama sadece azda olsa makineyi bilenlerin gözünde... 1600 ISo gerçekten merak ediyorum... birileri alsada görsek bari...
...
Ama etrafta o kadar çok makineden azda olsa anlamayan insan varki.. makinada tek kıstasları mp... mp yüksekse makine kalitelidir...
bu insanlarda inanın %80-90 seviyelerinde... biz iyi desekde kötü desekte mp yüksek ve fiyatı kabul edilebilir ve gösterişli ise makineyi alırlar... 10 mp de şimdilik iyi bir çıta...

Tarih: 20 Temmuz 2006, 21:31 - İp: 85.***.**9.5
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Feridun ben asıl 3200 isoyu merak ediyorum.Abi yapılacak olan şu.FZ50 çıktığında 10MP de çekim yapacaksın.Bu çekimler iso 1600 ve 3200 de olacak.Sonra bu çekimleri internette afişe edeceksin.Rezil olacak Panasonic.Bu panasonic türkiyenin suçu değil,Japonyada asıl Panansonic'in üretim merkezinin suçu.Adamların başından kaynal sular dökülecek;Biz ne yaptık böyle deyip,küçük sensöre megapixel basmak neymiş onu görecekler.Bu olursa artık adi Like makinaların üretimi bitecek,firmalar artık kimsenin kafasını karıştıramayacak.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 21:39 - İp: 85.***.**0.108
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Selamlar İlker...

Galiba bizim ki fukara avutusu Umuyoruz iyi olsun fiyatta makul olsun bizim olsun...Ama olmuyor

Dediklerinizde haklısınız şimdilik R1 Pixeline rakip (10 MP den biraz alıcı çelmeyi düşünüyor herhalde panasonic) yarında sensör boyutuna rakip yolda gb.Tabi sony de boş durmayacaktır herhalde R2(A100 ün sefasını sürmek istemezse) ile cevap verebilir...
Yeni çıkan alternatifler aslında iyidir rakabet kızıstıkca alım kolaylaşır
FZ50 nin testini merakla bekliyorum bakalım aklımızı çelebilecek mi?

Tarih: 20 Temmuz 2006, 21:43 - İp: 85.***.**3.86
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

buyuk ihtimalle aklini celemez mbsahan..
r1'in kalitesinde istediginden, seni kesinlikle memnun etmeyecektir fz50 gibi makineler..
tek cikar yolun dslr almak eger ki r1'in lensi yetersiz olacaksa..
biraz bekle, photokina'da ne makineler tanitilacak baksana..

Tarih: 20 Temmuz 2006, 22:06 - İp: 62.***.**2.10
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Çeler çeler,panasonic almayı düşünenlerin aklını çeler o şeytan icadı.Fotoğrafçılık konusu hakkında hiçbir bilgiye sahip değil iken,bu siteye 6 ay kadar önce üye oldum.Eylül-Ekim ayları civarıydı.Benim hayalimde S5500 vardı.Sonra piyasaya S5600'ün çıktığını görüp etkilendim.Lafı çok uzatmadan anlatayım.O aralar FZ5 de çok iyi bir makinaydı kafamda kurduğum hayal gücü ile.Hatta ben bir Canon bayisinde S1'i yıllar önce görüp etkilenmiştim ve bu tarihlerde gördüğüm S2'ye daha da hayran olmuştum.Taki o güne dek.O gün Konak da bir fotoğrafçıya gidip S5600 ün nasıl old. sordum.Oda hemen dpreview diye bir site açtı(o zamanlar bu siteden haberim yoktu ama netfotoğraf sitesinden haberim vardı-birde fotokritik sitesinin bende çok emeği vardır sağolsunlar).

Neyse benim aklım o makinada kalmışken vapura atlayıp,karşıyakaya geçtim,maksat hem gezmek hem de makinaları araştırmak.Karşıyaka Teknosaya girdim ve vitrinde bir panasonic !
Ama içimden de benmi yanlış görüyorum yoksa bu FZ5'in evrim geçirmiş hali mi diye.
Meğer adı FZ30 imiş.Arkadaşlar o makinadan o zamanlar o kadar çok etkilenmiştim ki,aynı etkiyi şimdi ancak bir 5D'den alabilirim.
Buradan çıkacak sonuç,insanlar bazı şeyleri gözlerinde çok fazla yada çok az büyütüyorlar.En iyisi bile olsa zamanla ondan bıkılabiliyor.Evet kötü bir makina ile insan bu işden soğuyabiliyor ama delicesine para harcamak için de illaki bir şart gerekmiyor.
Konu nereden nereye geldi ya.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 22:15 - İp: 85.***.**0.108
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

İlker Fotokina yı beklemek lazım dimi ama sabırsızlanmıyorda değilim...Her gün yeni bir makina duyuyoruz heyecanlanıyoruz süprizleride görmek lazım...
Electronic bir cihaz almayı planlayınca internetten araştırdıktan sonra magazalara gidiyorum, gezmediğim magaza kalmıyor. Zaten hepsi tanır beni... Akşam olunca bir çok kez hiç bir şey alamadan dönüyorum
Soran olursa en güzelini yaptım "hiç birşey almadım" diyorum İnsan içine sindirmeden bir şey almamalı ve en dogruda bu...
......

Osmanlı Panasonic hakikaten çok yakışıklı (görünüm açısından) makinalar yapıyor. Ama noise problemini bir türlü aşamadı

Tarih: 20 Temmuz 2006, 22:45 - İp: 85.***.**3.86