media.turk
media.turk (üye)
Ankara / Haber Fotoğrafçısı

Nikon Forum Yine Heyecanlandı!!!!

değerli arkadaşlar, nikonun piyasa stratejisi yine ortalığı karıştırdı. hem bizim burdan hem yabancı kaynakları takip ediyorum bir haftadır, yine ortada 10 binlere varan okuma ve cevap silsilesi fotoğraf camiasını kasıp kavuruyor.

elbette amacımız canon nikon muhabbeti değil ama ve hatta bende iş yerinde duruma göre nikon kullanıyorum ama, yorumlara bir bakarsanız yine herkes atmosferde beş bin fitte uçuyor.

nikon d300 ve d3 modelleri piyasaya çıktı kii... görünüşe göre oldukça iyi, fakat yorumlar nedense makinaya değil, direk canon kıyaslaması falan filan. hatta türkiyede bu çok düzeyli, bide yabancı kaynaklara bakın meşhur olanlara bir haftadır nikonun artık sony sensör kullanmadığını, kendi iktidarını kurduğunu, ff ler, crop lar, fps ler, AF noktaları, detaya girerseniz daha neler neler. sanki herkes 600 mm ile bir hafta zulada yatıp kuş çekiyo ya...

benim biraz ilgimi çekti açıkçası bu hareketlilik. daha doğrusu nikon 2 yeni ürün piyasaya sürdü ama herkesin dilinde canon...

bu yeni ürünleri takip eden arkadaşlarımız yazarsa renk katar

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:07 - İp: 88.***.**4.106
mehmet_oncul
mehmet_oncul (üye)
Balıkesir / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba efendim siznle bi sorun paylaşmak istiyorum
Az önce 650-1300 mm lik bir objektif gördüm fiatı 500 ytl ama canon seri makinalarla uyumlu olduğunu söylüyor fiat olarak bana çok ucuz geldi gittigidiyorda acaba nasıl bir lens incelyeip bir yorum yapabilirmisiniz

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:45 - İp: 88.***.**5.30
mehmet_oncul
mehmet_oncul (üye)

size resimlerinide göndermeye çalışacağım şimdi

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:49 - İp: 88.***.**5.30
media.turk
media.turk (üye)

sevgili estargon, açıkçası bu tür lenslere bu fiyatlar biraz düşük kalır. fakat tam olarak marka model veya link gönderirsen bakarım. ama yinede umutlanma çünkü yaklaşık bu tür lenslerin canonda orjinal fiyatları yaklaşık 10 katından başlar...

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:50 - İp: 88.***.**4.106
media.turk
media.turk (üye)

gönder bekliyorum. eğer gerçekten idare ederse senden önce ben alırım şimdiden söyleyim

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:52 - İp: 88.***.**4.106
mehmet_oncul
mehmet_oncul (üye)

resimleri kopyala yapıştır yapamıyorum o yüzden yollayamadım

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:54 - İp: 88.***.**5.30
mehmet_oncul
mehmet_oncul (üye)

gittigidiyor sitesinden bakabilirsiniz

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:55 - İp: 88.***.**5.30
media.turk
media.turk (üye)

bence bu lense boş geçelim. sende gittigidiyordan takip etmeyi bırak. 600-1300 mm lens 500 ytl olmaz sevgili estargon. biliyorsun gittigidiyorda herşey var. ama muhakkak vardır onda bir dümen...

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:57 - İp: 88.***.**4.106
media.turk
media.turk (üye)

şunuda hemen belirteyim, gittidigiyor, yani eski ebay'da gerçekten bazı ürünler çok uygun fiyata bulunabiliyor. fakat bu dediğin lens için gerçekten çok ilginç gir rakam. keçke olsa bbirlikte alsak...

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:59 - İp: 88.***.**4.106
mehmet_oncul
mehmet_oncul (üye)

mail adresini verirsen hemen fotoğraflarını yollayayım sana banada çok ilgiç geldi tabiki fiatı ondan bilgi alabileceğim birilerini arıyorum

Tarih: 8 Eylül 2007, 00:07 - İp: 88.***.**5.30
media.turk
media.turk (üye)

ve sana tavsiyem, madem bennim gibi meraklısın süper teleye, en düşük fiyata alacağın lens sigma 50-500 ve 2000 ytl. ama inan üç beş kare çektim, ne desem yalan olur. bence uygun.

daha doğrudsu fiyat ilişkisini düşünürsen uygun. açıkçası çokta ultra keskinlik aramıyorsan ve sağlam bir body sahibi isen en uygun fiyatlı ve canon uyumlu süper tele 50-500 sigma.

ama sağlamda bir tripot alman lazım. bak sana en az 100 lira masraf daha

Tarih: 8 Eylül 2007, 00:09 - İp: 88.***.**4.106