media.turk
media.turk (üye)
Ankara / Haber Fotoğrafçısı

Nikon Forum Yine Heyecanlandı!!!!

değerli arkadaşlar, nikonun piyasa stratejisi yine ortalığı karıştırdı. hem bizim burdan hem yabancı kaynakları takip ediyorum bir haftadır, yine ortada 10 binlere varan okuma ve cevap silsilesi fotoğraf camiasını kasıp kavuruyor.

elbette amacımız canon nikon muhabbeti değil ama ve hatta bende iş yerinde duruma göre nikon kullanıyorum ama, yorumlara bir bakarsanız yine herkes atmosferde beş bin fitte uçuyor.

nikon d300 ve d3 modelleri piyasaya çıktı kii... görünüşe göre oldukça iyi, fakat yorumlar nedense makinaya değil, direk canon kıyaslaması falan filan. hatta türkiyede bu çok düzeyli, bide yabancı kaynaklara bakın meşhur olanlara bir haftadır nikonun artık sony sensör kullanmadığını, kendi iktidarını kurduğunu, ff ler, crop lar, fps ler, AF noktaları, detaya girerseniz daha neler neler. sanki herkes 600 mm ile bir hafta zulada yatıp kuş çekiyo ya...

benim biraz ilgimi çekti açıkçası bu hareketlilik. daha doğrusu nikon 2 yeni ürün piyasaya sürdü ama herkesin dilinde canon...

bu yeni ürünleri takip eden arkadaşlarımız yazarsa renk katar

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:07 - İp: 88.***.**4.106
media.turk
media.turk (üye)

gönderdim adresimi. buradan da alabilirsin, [email protected] msn imde açık istersen

Tarih: 8 Eylül 2007, 00:11 - İp: 88.***.**4.106
mehmet_oncul
mehmet_oncul (üye)
Balıkesir / Stüdyo Fotoğrafçısı

sigmanın 170-500 lük tele lensleri var bunları biliyorsundur onun fiatı daha uygun 1555 veya 1600 ytl olması gerek. ama dediğin doğru en güzeli bildiğin tanıdığın markalar vazgeçmeceğin

Tarih: 8 Eylül 2007, 00:14 - İp: 88.***.**5.30
media.turk
media.turk (üye)

dediğim gibi çok fazla kullanmdaım. bende 30d ve 17-85 IS ve 70-300 IS var. ama ilerleyen zamanlarda almayı düşünüyorum 500 ve üstü. zaten çarpan oranı 1,6 oluyor sana 500 lük lens 800mm.

Tarih: 8 Eylül 2007, 00:18 - İp: 88.***.**4.106
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Estargon, senin soyledigin 650-1300 aynali lenstir,diyafram yuksek degerlerden baslar,haraketli nesneleri cekmen cok zordur,netlik kaybi coktur.

isin ozeti bir ise yaramaz

Tarih: 8 Eylül 2007, 00:27 - İp: 88.***.**1.63