meil
meil (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D80 Canon D40 - 450d*hangisi?

mrb, bu 3 makinden hangisini almalıyım yardımcı olursanız sevinirim.. belki daha önce karsılastırması yapılmıs olabilir ama hiç vaktim olmadığı için bakamıyorum onlara.. şimdiden sagolun..

Tarih: 12 Ağustos 2008, 20:27 - İp: 85.***.**5.170
zadeh
zadeh (üye)
İzmir / Amatör

Basitçe K200 de saturation ayarı yüksek kaçmış, bu yüzden renkler daha parlak gözüküyor, bunu bedeli olarak ta detaylar kaybolmuş. Eğer K200 de ayarlardan saturationı 1-2 kısarsa çeken aşağı yukarı aynı fotoğraf olur.

Yeni başlayanların düştüğü önemli bir hata da böyle canlı renklerdir, plastik görünümle canlı renkleri ayırmak zaman alır. Renk ler, makineye, makineye takılan lense ve çeşitli ayarlara göre değişir. Sonuçta renkler üzerinde daha rahat oynarsın yani CAnon örneğini alıp saturationı arttırırsam Hem k200 den daha detaylı hemde aynı canlı renklerde fotoğraf elde ederim. Eğer elinde bir fotoğraf işleme programı varsa sende deneyebilirsin. Ha k200 de en az 450 d kadar iyi çeker fark ISO da ortaya çıkar ama buradaki k200 fotoğrafı kötü çekilmiş, bir örnek teşkil etmez

Tarih: 21 Eylül 2008, 02:19 - İp: 88.***.**7.6
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Zadeh sana birşey söyleyimmi; söylediğin herşey baştan aşağı deli saçması şeyler.. bi kere benim makinem olmadığın nerden biliyorsun 8 sene önce başladım slr ile çekmeye hatta belkide senin görmediğin analoglarla.. Meydum falanmasın insanların birisinde makine var yok suya bakarak görüyorsun galiba ne güldüm yaaa hakkaten komik duruma düşüyorsun kendini farkında değilsin...

Kimsin nesin bilmiyorum ama problemli birisin...

Sözlerinde yine saygı sınırlarını zorluyorsun olayıh zeminini başka yelerlere götürmeye başladın dikkat et derim sana...

Bi kere hasselbladla karşılaştırılan cihaz k20d git karşılaştırmalarına bak inanmıyorsan cahilliğini kapatmak için öğrenmeye çalış..

Banada insanlarada burdan hakaret etme anladınmı?

Eğitim durumunuda merak ediyorum aslında seninle bu tip tartışmalara girmek bile yanlış çünkü anlamazsın kimseyi...

Tarih: 21 Eylül 2008, 11:19 - İp: 78.***.**9.219
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

cyprus_boy, şu konu başlığındaki 3 makineden biri seçilseydi tabii ki Canon 40d olurdu bu 1.

Ama olur D80i 450dyi çok daha ucuza alırsın onları almak isteyebilirsin aradaki farkı da giriş seviyesi amatörler çok anlamayacağı için bu 2 makineyi de alman hiçbirşekilde koymaz sana bu da 2ydi.

3e gelince artık SLR kullanıcıları dslr satın alma rehberine çok göz atmadıkları için ortam ona-buna kalmış.Kafasına göre yönlendirme yapılmaya çalışılıyor.

AKLI BAŞINDA BİRİ SÖYLESİN BAKALIM HANGİSİ 450d hangisi K200d bilene sürpriz hediyeler

#mavi_izci' tarafından 21.09.2008 11:38:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Eylül 2008, 11:35 - İp: 78.***.**9.52
zadeh
zadeh (üye)
İzmir / Amatör

Bir de tavsiyesini kesinlikle dikkate almamanız gerken ler vardır bunalr sekiz senedir slr kullanırlar ama daha hangi fotoğraf net hangisi saturation yemiş anlamaktan acizdirler, tabi slr yi cep telefonu ile karıştırıyorda oalabilirler, apsc bir makineyi orta format bir makine ile karşılaştırdıklarına göre.

Tarih: 21 Eylül 2008, 12:17 - İp: 88.***.**7.6
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

zadeh; 2 tane kelime öğrenmşisin aynı şeyleri papağan gibi söylüyorsun daha fazla batırma kendini..

bir kere yurtdışını takip etmediğin okadar ortadaki tabi böyle konuşan birinin ingilizce bilmemesi çok normal..

test çekimlerinde çekilen resimlerin hepsi default ayarlarda çekilir.. +1 sat yada başka ayar söz konusu olamaz bunu bile bilmiyorsun.. hala inkar inat hoş senden erdemli olmanı bekleyemem..

apsc orta formata tabiki rakip olamaz ama yaklaşabilir.. inanmıyorsan araştır.. zaten editörlerin söylediği şey yakınlaştığından bahsediyorlar rakip olmak söz konusu değlidir.. burdaki herkes bilgilensin diye çaba sarfediyorum aynı şey senin içinde geçerli..

eğer kendi düşüncelerini savunmak istiyorsan bunu hakaret ederek yaparsan herzaman kaybedersin... buda tavsiye..

Tarih: 21 Eylül 2008, 12:29 - İp: 78.***.**9.219
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Puskas yukarıdaki iki fotoğrafa bak hangisi 450d lütfen bana söyle ?

Biz sana diyoruz ki default ayarı ile dslr kullanacak adam kullanmasın zaten.Boşa alır o makineyi...

Tarih: 21 Eylül 2008, 12:41 - İp: 78.***.**9.52
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

mavi_izci test çekimi tabiki default ayarla yapılır..sen 450d yi al istediğin ayarda çek adamlar orda tarafsız çekim yapmışlar.. ama nasıl bir sonuç alacağı kapalı bir kutu yani.. demek istediğim budur her makine +1sat ile güzel sonuçlar sunmayabilir...

sorunun cevabı: ikiside olmayabilir exif bilgileri yok çünkü. yada shopta üstekine sat verdin bilemiyorum..

#puskas' tarafından 21.09.2008 12:59:12 tarihinde düzenlendi.

#puskas' tarafından 21.09.2008 13:01:05 tarihinde düzenlendi.

#puskas' tarafından 21.09.2008 13:02:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Eylül 2008, 12:58 - İp: 78.***.**9.219
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Puskas soruma cevap vermiyorsun ayrıca kendi dediğini anlatıp duruyorsun...

Test çekiminden banane,dslr ile auto çekilmez fotoğraf ben sana bunu anlatıyorum.Yarın bir gün fotoğraf makinesini alacak arkadaş test çekimleri mi yapıcak evde?

Meydan sana kalsın o zaman arkadaş ben çekiliyorum aradan.

Bu arada bilgine benm yükledğim fotoğrafın birincisi yani daha canlı renge sahip olanı 450dye ikincisi yani nispeten daha soluk olan pentaxa ait, ee nasıl oldu bu ?

Hayatı sorgulamak lazım,yoksa kukla gibi oynatırlar.

Tarih: 21 Eylül 2008, 13:04 - İp: 78.***.**9.52
zadeh
zadeh (üye)
İzmir / Amatör

Hımmm At least I can understand you now, you cannot explain yourself in Turkish, maybe it 'll be better to continue our discussion in English. Main problem of yours is lack of knowledge and self confidence, it came probaly your intelligence level.

K200 or any Pentax SLR does not need your flatter, but you are causing to pentax look like a terrible dslr. And your attidute tower other dslr is totaly unacceptable. You maybe uncultured or uneducated, maybe your lack of intelligence doesnt let you to learn something about complicated electronic devices.
But this situation doesnt give you to right of your arrogence.

Mavi_izci said something about using SLR's, prpbably you cannot understand his language, to help you I'll explain his sayings.

You are over some control at your dslr, in default settings dslr engineers accept some values, for example Canon use soft picture at default settings but Nikon use sharper pictures. If you dont like this choice you can change this. Canon prefer portrait for default, Nikon prefer landscape, because portrait needs little bit softer images. This is choice also we can made.

Whatever actually I am very doubtful about your understandings. But that is fun to play with you an your nescience .

#Zadeh' tarafından 21.09.2008 13:12:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Eylül 2008, 13:09 - İp: 88.***.**7.6
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

mavi_izci meydan bana kalırsa zengin olurum emin ol bunu yapmalısın çekil yani..

zadehte eng bildiğini göstermek için bi yerden yorum kopyalamış

çünkü yazıda canon-nikon karşılaştırması yapılıyor yani bizim konuştuklarımızla alakası yok.. araya bitane translate kullanarak birşeyler yazmak istemiş ahhahahahah ne güldüm yaa..

Tarih: 21 Eylül 2008, 13:33 - İp: 78.***.**9.219