meil
meil (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D80 Canon D40 - 450d*hangisi?

mrb, bu 3 makinden hangisini almalıyım yardımcı olursanız sevinirim.. belki daha önce karsılastırması yapılmıs olabilir ama hiç vaktim olmadığı için bakamıyorum onlara.. şimdiden sagolun..

Tarih: 12 Ağustos 2008, 20:27 - İp: 85.***.**5.170
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

nazir yaklaşım tarzın çok berbat. neden derseniz o makinelerin hepsini kullanan üyeler var fikirlerini merak edip soruyor arkadaş. ayrıca tecrübe olgusundan faydalanmak için başkalarının aklına her zaman ihtiyaç vardır. bu hazıra konmak değildir.
ayrıca bu arkadaş başlık açmadan önce diğer topiklere baksa idi veya aratma yapsaydı onlarca başlık bulurdu. ve daha kısa sürede ulaşırdı ihtiyacı olan cevaplara

Tarih: 18 Eylül 2008, 14:46 - İp: 81.***.**7.150
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

artık belgelerle konuşcam

450d ve k200d yan yana canon'un renkleri buz gibi pentax cap canlı izleyin siz karar verin...

450d

K200d

Tarih: 20 Eylül 2008, 16:02 - İp: 78.***.**6.161
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bakıyoruz nazire
kimseye bir fikrini acıklamısmı?
yok
kimseye tavsiyesi varmı?
yok
anca laf sokayım,tepki alayım.

Tarih: 20 Eylül 2008, 20:29 - İp: 88.***.**4.203
zadeh
zadeh (üye)
İzmir / Amatör

Puskas bırak bu slr alma işini sen çok rezil olursun, hangi fotoğrafın daha iyi olduğunu bile anlamaktan acizsin her yerede koymuşssun, yalnız merak etme K200 örnekte verdiğin kadar kötü fotoğraf çekmez 450D nin karşısında bu fotoğraflardaki gibi rezil olmaz.

Çeken saturation a abanmış bu da detay ve dokuları yok etmiş, yok etmek le de kalmamış fotoğrafa plastik bir görüntü vermiş, ama sen daha tek bir poz çekmeden fotoğraftan anladığın için bunu da çok güzel anlamışsın.

Git bir makineyi al iki poz çek, daha almadığın makinenin yalakalığını yapıyorsun.

Tarih: 21 Eylül 2008, 00:01 - İp: 88.***.**7.6
hakanozgur_
hakanozgur_ (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar yaptığınız saygısızca ve yersiz tartışmalara anlam vermeye çalışıyorum fakat veremiyorum...

Nikon D80 Canon D40 - 450d*hangisi?

sorusu altında mı konuşulması gereken şeyler bunlar?

Sizin gibi üstadların biribirlerine olan saygıları bu mu?

Yargılamak bana mı kaldı diye mi soracaksınız? yeni başladım anlamıyorum diye mi azarlayacaksınız... kolay gelsin o zaman zaten bütün gereksiz tartışmalar olmadık yerde devam ediyor...

Ben bu konu başlığı ile ilgili düşüncelerinizi okumak için girdim, yersiz ve saygısızca tartışmalarınızı okumak için değil!!!

konu ile ilgili bilgisi olan bir üstad D80, 40D ve 450D arasındaki farkı, neyin neye göre alınması gerektiğini mantıklı bir şekilde açıklarsa bilgilenirim, bilgileniriz, bilgilenirler..

Tarih: 21 Eylül 2008, 01:03 - İp: 92.***.**0.192
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Zadeh senin gibi birinden düzgün bi konuşma beklemek yanlış olurdu zaten. Yani yorumun senin nasıl bir insan olduğunu özetliyor. Tam bir Fanatik Canoncu ve saygı sınırlarını bilmeyen, terbiye almamış birisin. Eh senin anlacağın lisandan konuşmak istemezdim ama en azından buraya yazmadım mesaj kutuna bakarsın..

#puskas' tarafından 21.09.2008 01:08:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Eylül 2008, 01:05 - İp: 78.***.**6.161
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

cyprus_boy bu tiplere konuşmak bile doğru değil aslında değer vermiş oluyoruz.. işte her önüne gelen makine alıp çekerse böyle oluyor.. Ara Güler, Gültekin Çizgen gibi foto üstadlarını sorsan bilmezler. Ancak küfür edip way sen benim canonuma bu nasıl yaparsın derler..

Tarih: 21 Eylül 2008, 01:12 - İp: 78.***.**6.161
hakanozgur_
hakanozgur_ (üye)
İstanbul / Amatör

abicim tartışmaların kavga boyutuna döndüğünü görmek üzücü..

Ben sizden bilgi alabileceğim yeni bir sayfa açtım...

Dilerim kırıcı olmadan güzel bir dilde en mantıklı açıklamalarınızı o sayfada da devam ettirirsiniz..

Konuyu açan arkadaşımız da, bizler de bilgi sahibi oluruz...

Tarih: 21 Eylül 2008, 01:45 - İp: 92.***.**0.192
zadeh
zadeh (üye)
İzmir / Amatör

Fanatik Canoncu ilginç, hiç kullanmadığım bir makinenin fanatiğiyim ha ???? Neyse en azından kulandığım makineler var birde makinesi bile olmayıp kullanmadığı makineyi utanmadan hasselbladlarla bir tutanlar var, örnek diye koydukları resmin bile hangisinin iyi olduğunu anlamaktan acizler.

Önce bir dslr al ve fotoğraf çekmesini öğren ona buna fikir vereceğine. Bir şey öğrenebileceğinden şüpheliyim ama belki o zaman hangi fotoğrf daha iyi hangisi nasıl ve ne şartlarda çekilebilir öğrenebilirsin.

Burada kimseye makine önermek gibi bir işlevin olamaz çünkü daha kullandığın tek bir makine yok, kullandığın tek bir makine olmadığı gibi kalkıp internetteki inceleme siteleri hakkında bile ukalalık yapıyorsun.

Hoş senin ne olduğunu pentax daha iyi diye koyduğun fotoğraf zaten bağırıyor, hangisinin iyi olduğunu bile anlamaktan acizsin, bırak hiç olmazsa makineleri kullnanlar yorum yapsın, insanların midesini bulandırma.

Tarih: 21 Eylül 2008, 01:47 - İp: 88.***.**7.6
hakanozgur_
hakanozgur_ (üye)
İstanbul / Amatör

abicim ben anlamıyorum fakat madem konusunu açtınız:
450D ile çekilmiş resimdeki renkler daha koyu fakat çizgiler daha belirgin, bunu çiçeğin yapraklarından bile anlamak mümkün, yada resimde duvara asılı olan sarı çiçeğin üzerindeki siyah lekelerden...

fakat K200d ile çekilen resimdeki renkler daha cezedici geliyor benim gözüme...

Hanginiz daha çok biliyor bilmiyorum ama açıkçası farkı merak ediyorum.. makinadan mı? makina ayarlarından mı? lenslerden mi?

Tarih: 21 Eylül 2008, 02:05 - İp: 92.***.**0.192