maddonmez
maddonmez (üye)
Aydın / Amatör

Makina Seçimi

Arkadşalr her gün bu kadar çok konu açılması sizleride sıkmıştır özürdileyerek açıyorum başlığımı kusura bamayın ama samimi ve çıkar amaçlı olmayan kişilerin fikirleri benim için önemli oldugundan dolayı buraya yazma ihtiyacı duydum.

daha önce 800 liraya canon g11 almayı düşünuyordum ama herkezin bana bir yıla kalmadan değiştirmek isteyeceksin yetmeyecek demesi üst sınıf bir makinaya seçmem gerektiğini söyledi tam bunlardan kesin biri dedim
canon eos 1000d 920 ytl
nikon d3000 920 ytl

bu kez aklıma forumda bu iki makinanın karşılaştırmaları yapılırken birilerinin canon 450 d den bahsetmesi bende araştırmak istedim 1350 ytl civarlarında ancak sahibinden sitelerinde 1200 ve 1100 liraya ilanlarını gördum kimisi 5000 çekim yapılmış kimisi sıfır kutusunda diyor.
sizce bu sitelre güvenilip 450d alınırmı.birde bi yazıda doğru yalnış bilmiyorum makinalrın çekim ömrü 100 bin gibi bir şey duydm bu doğrumudur.
ve yazıları okudukça daha çok masraf çıkacağı kanısı yerleşmeye başladı bana objektif vs gibi malzemeler gerekmiş daha iyi çekimler için galiba.
ben sadece bir body ve 18-55 ile açık havada ve kapalı alanda güzel karaler yakalamamız mumkun değilmidir.illa objektif vs gereklimidir.

Tarih: 7 Nisan 2011, 02:20 - İp: 88.***.**1.193
azzylc
azzylc (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

rockhound'a kesinlikle katılıyorum.

Tarih: 7 Nisan 2011, 18:02 - İp: 88.***.**3.111
maddonmez
maddonmez (üye)
Aydın / Amatör

arkadaşlar yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. yorumlardan ve araştırmmdan sonra canon eos 1000d almaya karar verdim. nedeni ise fiyatı 200 lira daha uygun,belki ileride lensleri değiştirmek istersem daha ucuza lens değiştirebilmem ve bir kaç yerde okudugum nikon un kapalı alanda fotograf çekiminde bir sorunu varmış ama ben tam ifade edemeyeceğim bu sorunu tam bir bilgim olmadıgından dolayı.

sizlere bir şey sormak isterim

CANON EOS 1000D IS 18-55 KIT SLR DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNASI 982

CANON EOS 1000D 18-55 IS 10 MP SLR DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNASI 935

bu fiyat farkı nedeni nedir. sanalreyonum.com da buldum en ucuz ancak iki fiyat olması garip geldi.

Tarih: 8 Nisan 2011, 20:45 - İp: 88.***.**1.193