ahmetozt
ahmetozt (üye)
İstanbul / Meraklı

Konica-minolta 5d

öncelikle herkese merhaba forumu yaklaşık bir aydır takip ediyorum bu güne kadar okumakla yetindim ve sonunda ben de üye oldum benim ricam kullanan ve bilgisi olan arkadaşların KM 5d hakkındaki yorumlarını ve deneyimlerini bu konu altında bizlerle paylaşmaları zira bu makinenin daha önceki forumlarda (yanlışım yoksa) sadece alternatif olarak adı geçmişti şimdiden düşüncelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum

Tarih: 21 Aralık 2005, 16:52 - İp: yok
ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Bence için rahat olsun. Ben DSLR almayacak olsaydım kesinlikle A200 alırdım.Çok amaçlı compact fotograf makinelerinde 1 numara bence.

Tarih: 27 Aralık 2005, 18:17 - İp: 213.***.**2.6
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

sayın droral ben 5D yi Ankarada Yalçınlarda (Bilkent Plaza şubesinde) birazcık inceleme fırsatı bulmuştum Hatta fiyatı çok düşük gelmişti bana diğer makinalara göre ve bu yüzden acaba iyi makina deyilmi diyede tereddüt etmiştim. Bu makina Amerikada steves-digicams.com da amatör dijital dslr sınıfında çoktan beri 1 numara. Hoşca kal.

Tarih: 27 Aralık 2005, 19:56 - İp: 85.***.**6.245
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili n.baba teşekkürler, ben de dün aynı yerde makineyi ilk defa elime aldım ve çok sevdim. Ancak adamlara "ilave objektif" dedim, "flaş" dedim; "kem-küm ettiler, "bakarız, buluruz" gibi yuvarlak konuştular. "Fiyatları?" dedim, (aksesuarların) "bilmiyoruz" dediler. İşte benim temel endişem buradan kaynaklanıyor. Bir "Canon" veya "Nikon" dediğinde cevaba ulaşmak çok kolay, ama bir dünya markası KM için tırmalamak gerekiyor. (Ankara'yı kastederek konuşuyorum, İstanbul'u bilmiyorum..) Ankara'da yanlış hatırlamıyorsam, Kızılay, Şehit Adem Yavuz sokağın sonlarında bir KM bayisi var. İlk fırsatta oraya uğrayıp daha net bir bilgi almayı düşünüyorum.Sizin de yolunuz düşerse bir uğrayın derim, fiyatın Yalçınlar'dan daha uygun olacağını düşünüyorum.
Saygılarımla...

Tarih: 27 Aralık 2005, 21:16 - İp: 85.***.**5.138
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili @ogunata; sana bir KM 5D kardeşliği yapar, elimdeki türkçe kullanım kılavuzunun fotokopisini veya digital kopyasını gönderebilirim. Digital kopyayı almak biraz zamanımı alacaktır, çünkü evde scanner yok, KM 5D ile sayfaların fotoğraflarını çekip yollamakta çok abes olur herhalde
Tercihini ve e-mail adresini [email protected] adresine gönderebilirsin.

Bu arada [email protected] adresinden adresine orjinal türkçe kullanım kılavuzunu ödemeli olarak göndermelerini rica edebilirsin. Belki uygun bulabilirler.

#TeknO' tarafyndan 27.12.2005 21:55:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Aralık 2005, 21:54 - İp: 81.***.**8.240
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

iyi geceler droral... gördüğüm kadarıyla sizin 5D ile ilgili tek sıkıntınız Ankara'da olmanız... İstanbul'da ise KM 5D nin ne kadar geniş ve ucuz ürün yelpazesine sahip olduğunu tekn0 nun 3ncü sayfadaki yazısında okumuşsunuzdur.. evet Ankara'da olmanız bu durumda bir hendikap oluyor gibi gözükse de İstanbul'da da bizler varız.. her türlü desteği sağlarız size..gerçi burada en azından sevgili tekn0 nun adına da konuşmuş oldum ama onun da ihtiyacınız halinde en az benim kadar yardımcı olabileceğine inanıyorum... kısaca; bu makina sizin hoşunuza gittiyse hiç düşünmeden alın.....tekra iyi geceler

Tarih: 28 Aralık 2005, 00:35 - İp: 81.***.**0.227
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Günaydın sevgili eacinci, size ilginizden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Hiç acelem yok, onun için, bu makine için tabiri caizse, "sota"'ya yattım şu sıralar! Büyük bir olasılıkla yurtdışından getirteceğim. Burada Yalçınlar peşin 1500 YTL dedi. Amerika'da ise ortalama 650 USD, yani yaklaşık 900 YTL. Yine her zamanki gibi uçurum var yurt içi- yurt dışı fiyatlarıyla... 600 YTL takdir edersiniz ki hiç de azımsanacak bir meblağ değil! Dolayısıyla şu an Amerika veya uzakdoğuya gidecek bir arkadaş bekliyorum. İlave objektifleri de daha sonra, ihtiyaclarımı belirleyip zaman içinde buradan halletmeyi düşünüyorum....

Tarih: 28 Aralık 2005, 09:27 - İp: 81.***.**5.252
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

çok haklısınız... 600 ytl gerçekten de büyük bir fark kaldı ki o farkla buradan da telesi makrosu flaşı.. yani epeyi bir malzeme alırsınız.... eee ne demişler sabrın sonu selamettir... iyi akşamlar...

Tarih: 28 Aralık 2005, 17:53 - İp: 81.***.**0.227