kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

K10d Nin Renkleri

Tezim: k10d renklerinde yeşil ve sarı vardır- KOyu alanlar da yeşil renk kendini gosterirken açık alanlarda ise sarı renk açık bi şekilde kendini gotermekdedir.

Bu topic altında benzer tespitler ve kullanıcı gorusleri aynı zamanda izleyici gorusleri vardır.

İyi seyirler

#kontrast' tarafından 12.05.2007 22:28:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:38 - İp: 88.***.**4.70
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşlar kendi adıma bu topiğe burda son veriyorum. Ben alacagımı aldım verecegimi verdim. Ben k10d almıcam. Sonyi bekleyip ya sony yada d200 alıcam..

Verdigim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 19:01 - İp: 88.***.**2.97
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Sony sağlam geliyor harbiden

Tarih: 22 Mayıs 2007, 19:15 - İp: 88.***.**6.206
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

evet bir habere göre 26 mayısta duyurusu ypaılckmıs yeni modelinin. Yarı profesyonel olanı. Tahminim d200 ayarında ama d200 den daha gelişmiş bir makina olacagını dusunuyorum. Onu gormeden de makina alırsam gözüm arkada kalır kesin.

Bu konuyu daha cok buffalo takip ediyordu ama kendisi gelse de bir iki bisey soylese. Evet buffalo nedir. Nasıldır. Acıklarmısın biraz.

A10 mu cıkacak yoksa a1 mi?

Tarih: 22 Mayıs 2007, 19:17 - İp: 88.***.**2.97
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

İlker abinin forumunda çok sıkı Sonyciler var Oraya bakarsan istediğin bilgiyi bulursun Hüseyin abi.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 19:20 - İp: 88.***.**6.206
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bide sonyciler mi türedi nedir. Bunların basında da buffalo geliyor.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 19:21 - İp: 88.***.**2.97
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Türesin türesin. Pazarda ne kadar çok marka olursa o kadar iyidir. Biz de kaliteyi ucuza alırız böylece. Panasonic de dslr piyasasına girecekmiş, baya kızışacak ortalık.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 19:46 - İp: 88.***.**7.32
murat-d80
murat-d80 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

kontras dostum ben sony'nin profosyonel'lik anlamında çok fazla bişey yapabiliceğini sanmıyorum yinede bekle tabi ama bizi tatmin edecek bişey olacağını hiç sanmıyorum dostum

Tarih: 22 Mayıs 2007, 20:14 - İp: 88.***.**5.144
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

murat sony icin karar vermek adına erken. Biliosun sensorleri o uretiyor. Yani muhakkak yeni bir yenilik yapacaktır. Aksi takdirde piyasaya yayılması zor. Yapıcagı yenilik elbette nikonun işinede yarar. Ama bu piyasada artık öncü firmanın sony olacagını dusunuyorum. Bircok markadanın gecmişte fotograf adına ilkleri vardı. Ama bundan sonra digital dönemde bu yeniliklerin bir cogunu sony yapıp pazarlayacaktır.

Ben öyle düşünüyorum. Sony nin hem profeyonel modelide duyurulacak ilerki zamanlarda. Zaten şu saatten sonra d200 gibi bisey yapacagını sanmam. Ona rakip olarak d200 ün gelişmişini sunacaklardır.

Ama nikonunda bazı konularda elini cabuk tutması lazım. Bazı yenilikler sunması gerek artık.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 21:11 - İp: 88.***.**2.97
murat-d80
murat-d80 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Evet haklısın dostum fakat şunu belirtmek isterim ben titreşim engelleme özelliğinin olmasını istemem veya sensör temizleme özelliği gibi özelllikler olmasını isrmem ben bu tür kolaycı olayların makinamda olmaıwsını istemem elbette önemli bu gibi özellikler ancak ben bu benim kişisel düşüncem bir profosyonel makinanın okadarda çok kolaylaşmasına karşıyım

bence başka konulara çözümler olsa daha güzel olur mesela bir kumlanma olayına çözüm olayı olsa çok güzel olur mesela body'ler gittikçe küçülüyo bence tam tersi olmalı daha çok büyümeli şimdi bazı markalar yenilik adına mp3 çalar bile koymaya başladı olay tamamen amacının dışına çıktı düşüncesindeyim.

bu arada dostum k10d almayacam demişsin seni tebrik ederim senin gibi usta bir fotoğrafçı'dan bunu beklerdim aman diğer arkadaşlar yanlış anlamasın demek istediğim başka bişey zaten alacaktın ve 1 bilemedin 2 gün sonra geri verecektin bunu yapacağına hiç alma daha iyi ben bişey farkettim hüseyin gittikçe bilinçli tüketici oldmaya başladın dostum

eskiden alır dener ve satardın hemen beğenmeyince fakat şimdi bakıyorum
daha almadan makinayı çözüyosun yanlış seçim yapmanada gerek kalmıyo bu alıp satmalar seni makina konusunda ciddi anlamda tecrübeli hale getirdi ben bunu farkettim tabi bu benim düşüncem umarım yanlış bir analiz yapmamıışımdır sevgilerimle.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 23:40 - İp: 88.***.**5.144
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

haklısınh murat .. ben artık bilinçli bir tüketiciyim [>:D

Tarih: 23 Mayıs 2007, 14:02 - İp: 88.***.**9.76